Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az unitáriusokon és a Jehova...

Az unitáriusokon és a Jehova tanúin kívül vannak még szentháromság tagadó keresztény felekezetek?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 20:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
49%
Akik tagadják a Szentháromságot, azok nem keresztények, de vannak ilyen vallások még, például a mormonok vagy Christian Science-mozgalom, különböző ezoterikus irányzatok.
2023. nov. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Egyetértek az előzővel. Azon szekták keresztsége nem érvényes akik nem a Szentháromságos Isten nevére keresztelnek. A Jézusi parancsot kiforgatva, saját maguk kényük-kedvük szerint értelmezik, és Jézus isteni mivoltát tagadják (eretnekek), tehát nem keresztények (Krisztusiak)
2023. nov. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2 Szerintem,ha ők a Krisztus által behozott vallást gyakorolják és 1 prófétaként tekintenek rá aki behozta akk ugyanúgy követik.
2023. nov. 6. 15:10
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

#3

Ez alapján a muszlimok is keresztények, mert ők pont prófétaként tekintenek rá és szerintük, amit eredetileg tanított, azt ők követik is.


De én úgy vélem, ahhoz, hogy valaki keresztény legyen, nem elég relatíve jó embernek lenni, vagy elismerni Jézust, mint valami remek tanító, hanem el is kell fogadni mindazokat, amiket mondott magáról. Ez alapján pedig nem csak egy próféta, nem csak egy ember, hanem az Atya egyszülött Fia, az Atya képmása.

2023. nov. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4 Hát "A hit cselekedetek nélkül meddő" de nem ez a téma. Hát végül is szerintem az utolsó, véglegesített kinyilatkoztatásban miszerint adakozni kell,napi 5ször imádkozni stb... Nincs semmi keresztény ellenes. Tehát nyílván nem értek hozzá de szerintem abszolút létezhetne együtt a 2 vallás.
2023. nov. 6. 21:50
 6/18 anonim ***** válasza:
Most is elég sok vallás létezik együtt, a hindu és buddhista vallások is együtt léteznek a kereszténységgel és iszlámmal, aztán egyik országban hol jobban, másik országban meg hol kevésbé férnek el egymás mellett.
2023. nov. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Aranyos ez a " cica" harc a szentháromságal kapcsolatban miközben a bibliában benne sincs ez a szó.

Mindenki csak következteti, de a másik akkor sem keresztény .....

..


Máté 7/21-23

2023. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7 És akk a " Én és az atya egyek vagyunk"


"Az ember fiának hatalma van megbocsájtani"


Te vagy e az Isten fia, én vagyok és látni fogtok az atya jobbján ülni.


"Csókkal árulod el az ember fiát"


" Mert úgy szerette Isten a világot"

Ezeket hogyan magyarázzátok?

2023. nov. 8. 12:21
 9/18 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen magyarázni?


Saját magad idezed:

látni fogtok az atya jobbján ülni.


Persze, értem mit akarsz kihozni az Én és az atya egyek vagyunk részből.


Egy kis plusz hozzá:

11Többé nem vagyok a világban, de ők a világban vannak, én pedig tehozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te neved által, amelyet nekem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi!


Ez is egy egységről beszél, sőt az egység példájául pont azt a kapcsolatot állítja ami az Atya és Jézus közt van - egyek legyenek, mint mi!

2023. nov. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

#7

Nem a szó tagadásával van probléma, hanem jelentésének tagadásával. Például a Biblia több helyen is kijelenti Jézusról, hogy Isten. Ha valaki ezt tagadja, akkor a Szentírás egy rendkívül fontos üzenetét tagadja, innentől fogva nehéz lenne kereszténynek nevezni.

2023. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!