Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy hívják a nem katolikus...

X0 kérdése:

Hogy hívják a nem katolikus hittant?

Figyelt kérdés
Itt a gyakorikerdesek.hu-n láttam több válaszban is, hogy a hittan az katolikus, az is lehet hogy azt írták hogy római katolikus. De akkor a többi hogy hívja a hitoktatást? Tehát református, evangélikus, görögkatolikus, zsidó, muszlim, buddhista, hindu, stb. A tantárgy neve "hit- és erkölcstan", református iskolában így hívták 1994-1996 között amikor oda jártam, nem vagyok hívő egyébként. Köszi.

#katolikus #hittan #hit- és erkölcstan
jan. 4. 19:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Teokratikus hit.
jan. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

3 Hit és Erkölcstan abban az időben még nem volt:D


Pár éve a Fidesz égisze alatt hozták be, és 2 lányomnak volt érettségi tárgya.

jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12: képzeld el hogy volt, és kötelező volt! Úgy emlékszek heti 2 óra, a konfirmáció is kötelező volt, lelkipásztori ajánlás kellett az iskolába jelentkezéshez, volt szóbeli elbeszélgetés is! Nem lehetett helyette erkölcstant választani, csak más vallás hittanját! A kérdés részletes leírásának vége:

"református iskolában így hívták 1994-1996 között amikor oda jártam, nem vagyok hívő egyébként."

jan. 5. 09:44
 14/23 anonim ***** válasza:

,, képzeld el hogy volt, és kötelező volt! Úgy emlékszek heti 2 óra, a konfirmáció is kötelező volt, lelkipásztori ajánlás kellett az iskolába jelentkezéshez, volt szóbeli elbeszélgetés is!"


Igen, ez a normális.

jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

14-es: akkor a hitetlenek hazudjanak konfirmáción a fogadalomtételkor, és ne is járjanak iskolába? Ugyanis az idézetben az is benne volt, hogy

"a konfirmáció is kötelező volt, lelkipásztori ajánlás kellett az iskolába jelentkezéshez"

jan. 6. 18:49
 16/23 anonim ***** válasza:

15. A hitetlen talán ne jelentkezzen hívő iskolába.


Én is hallgattam gimiben az egyházi intézményben, hogy hisztiznek, hogy minek kell áhítatra járni? Minek jelentkezett oda?


Általános iskolánál ugyanúgy. A szülők minek oda iratják a gyereket?

jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

15-ös: 14-es azt írta hogy "Igen, ez a normális": nem azt, hogy egyházi iskolában ez a normális! Vagyis hogy mindenhova kellene lelkipásztori ajánlás, vagyis a hitetlenek nem járhatnának iskolába!


Rengeteg intézmény üzemeltetését átvette az egyház: árvaház, óvoda, általános és középiskola, faluhelyen sokszor normál iskola csak nagyon messze van. Nem a gyerek hibája, ha a szülei oda íratták! Nem a gyerek döntött! A gyerek hisztizhet, nem ő jelentkezett!

Az én időmben még nem voltak ilyen átvételek, viszont rengetegszer fordult elő, iskolától függetlenül is, hogy a szülők mélyen vallásosak, és a gyerek nem meri neki elmondani hogy ő nem hisz, így kénytelen velük imádkozni, templomba járni, hittanra járni, egyházi iskolába, konfirmálni, stb. Még sose hallottál ilyenről? A te szüleid milyenek? Nekik el merte volna mondani valamelyik gyerekük hogy nem hisz? Te milyen van? Neked el mernék mondani a gyerekeid ha nem hisznek?

jan. 6. 19:43
 18/23 A kérdező kommentje:

Kiegészítés: ha az egyház átveszi valami üzemeltetését, nem kellene visszaélnie vele! Tehát ne kelljen lelkészi ajánlás, ne kelljen hinni, ne legyen kötelező hittan, konfirmáció, stb!

Nem átvett, hanem eleve egyházinak alapított iskolában is gondolhatnának rá hogy a gyerek nem hisz, csak korábban nem merte elmondani: ne követeljék meg a konfirmációt, vagyis hogy fogadalomtételkor hazudjon! Meg az imádkozást se.

jan. 6. 19:48
 19/23 anonim ***** válasza:
A gyerekeim minden vasárnap szépen kussban mennek a templomba. Akárhogy pattognak a libsik, ez marad a normális.
jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
19-es: ha jól értem, elismered, hogy te is olyan vagy, hogy nálad ha egy gyerek nem hisz, az nem mer szólni neked. Tehát lehet, hogy a gyerekeid között van aki nem hisz, csak nem mer neked szólni. Tehát te magad se tudod hogy hisz-e. Gratulálok! Hát nálam nem ez a normális!
jan. 6. 20:14
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!