Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Minden közegben előfordult már, hogy elkezdenek nem válaszolni.


Mikor kamasz voltam, és frissen magas szinten spirituálisan, szerettem tesztelni az önmagukat ostenszolgának nevező testvéreimet, hogy miként is segítenek annak, aki rá szorul. Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy elolvasta de nem látta meg belőle, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.


Ez még a legaktívabb, mert itt nem tudnak eltűnni, mint mindenhol máshol. Gyakorin is többször előfordult, hogy önmagát jehova tanújának valló egyén egyszer csak a semmiből nem válaszolt többé. Volt akivel két beszélgetés is alakult, a lettő között hónapok teltek el, és megint eljátszotta ezt.

A gyakorin híresebb zita is, nem tudom most a felhasznó nevét, de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ.


A legutolsónál telt be a pohár, és már izzok, hogy megértsem, hogy magukat a teremtő szolgálatában állónak vallók, hogy merik ezt megtenni az egy végtelen teremtővel, hogy ilyen mocskos orcával fordulnak felé, és hazudják maguknak továbbra, hiogy minden oké.

Felkerestem az egyesületet. Sőt szeretek megállni és dicsőíteni az urat, és még myáron egy nagyon aranyos tag segített nekem jelentkezni, hogy felkeressenek.

Nos én már telefonban is mondtam, de aztán kettőjüknek élőben is, hogy engem nem a tanulás érdekel, csupán én mindenhol istent látom, és vágyom kibeszélni a csodát. Mondták, hogy erre nincs lehetőség, én pedig, hogy így nem venném el a lehetőséget mástól, akinek segítyégre van szüksége. De azzal zártuk, hogy ha lenne kérdésem, akkor írjam meg nekik, hogy ők is gondolkozhassanak rajta, és megpróbáljanak válaszolni.

Teltek a hetek, hónapok, és végre lett egy kérdésem. Írtam sms-t, elkoüldte azemail címét rá 2 napra. Megírtam az e-mailt. Ennek megint 2 hete, vagy több, és nincs válasz.


Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???



jan. 5. 21:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/126 A kérdező kommentje:
5#, Nem emlékszem pontosan. Olyasmi, hogy mikor túlfejlődünk a fizikai tér szükségességén, milyen lesz a közeg, amiben leszünk. De szebben.
jan. 5. 23:58
 12/126 A kérdező kommentje:

Előző 6osnak.


7#, Ennek semmi értelme. Nem kommunikáció, amit csinálsz, és feltételezel. Kérlek hagyd el a kérdésemet. Ne a kérdésem alatt offolással veszekedj más buta emberekkel. Köszönöm.

jan. 5. 23:59
 13/126 A kérdező kommentje:

1#, Meddig? Miért nem írtak, hogy várják ők is? Egyszerüen nincs kommunikáció.


2, Ez biztos. Én tudom a választ. Azt beszéltük, hogy ha lesz kérdésem, küldöm. Nem azt, hogy olyan kérdésem lesz, amire ők tudnák a választ, vagy bárki ember, akivel találkozom. Az volt megbeszélve, hogy amikor van kérdésem, mert általában nincs, akkor megosztom velük, és beszélünk róla.


Volt levelezésben, főleg a zita, amikor tök kellemes hangulatban telt az egész. Sőt mindig úgy telik. Nem volt lehetőségem sem provokálni. Nem olyan volt a kommunikáció.

jan. 6. 00:04
 14/126 anonim ***** válasza:
13%

7


Hol szerepel a Bibliában a vezető testület?

Máté 24:45-47.

Ahogy a jerezsulámben lévő apostolok testülete,úgy napjainkban is vannak olyan kinevezettek, akiknek feladata egységesen a földön kiosztani a szellemi eledelt Isten népe számára, a kellő időben.

Jézus azt mondja, hogy mindene főlé kinevezi.

Az az felelősséggel tartoznak a tiszta, Istennek járó imádat egységes szervezéséért, felmerült kérdésekre Bibliailag megvizsgálva választ adnak.


Az apostolok és a vének Jeruzsálemben ugyan ezt tették, és az utazó misszionáriusok, mint Pál, elvitték a leveleket, rendeleteket megtartás végett a gyülekezeteknek. Így egységes irányítást kapott minden gyülekezeti tag szerte, bárholis voltak gyülekezetek.

jan. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/126 anonim ***** válasza:
57%

#14

Tehát sehol nem szerepel, köszönöm a választ. De nem offolom tovább a kérdést, mert ezt kérte a kérdező.

jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/126 anonim ***** válasza:
10%

Kérdezőnek.


Írtam, és kérdeztem, hogy mi a kérdés.

Másodszor is megkérdezem. Melyik kérdésre kérsz választ.

jan. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/126 anonim ***** válasza:
13%

15


Ha neked Jézus szavai szerint, nem az, Te dolgod.

Azonban Jézus az utolsó napokra vonatkozóan mondta el a Máté 24, 25, fejezetének próféciáit.

Jézus általuk nyújt vezetést a földön élő juhoknak szellemileg.


Valamikor, valakiken ennek be kell teljesednie.

jan. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/126 anonim ***** válasza:
18%

„Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy ELOLVASTA DE NEM LÁTTA MEG BELŐLE, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.„ … Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???


- Tehát bibliai témájú kérdésre ott van a bibliai válasz, és ha elolvasta és nem látta meg belőle, akkor vagy nem adott helyes bibliai választ akitől kérdezett, vagy azt adott, de az illetőnek a negatív szellemisége őt nem teszi alkalmassá, hogy megértse a jó bibliai választ.


„HOL SZEREPEL A BIBLIÁBAN A VEZETŐ TESTÜLET?”

- Apcs 15:20 Hanem írjuk meg nékik, hogy tartózkodjanak a bálványok fertelmességeitől, a paráznaságtól, a fúlvaholt állattól és a vértől.

- Vezetők minden egyházban vannak, és itt többen döntöttek, nem mint az egyszemélyes katolikus pápai vezetésben, ami nem bibliai, ha már többen döntöttek.

„HOL MONDTA ISTEN, HOGY NYOMTASSATOK ŐRTORONY MAGAZINT, S AZON ÁT KELL "TANULMÁNYOZNI" A BIBLIÁT?”

- A kérdés nem bibliai témára vonatkozik. Azt is kérdezhetné, minek nyomtatnak irodalmat a kereszténység felekezetei? Ostobaságot kérdez a saját szintjének megfelelően. Akkor ilyen alapon minek a Biblia?

Róm 15:4 Mert amelyek régen megírattak, a mi tanulságunkra irattak meg: hogy békességes tűrés által és az írásoknak vígasztalása által reménységünk legyen.

1Kor 10:11 Mindezek pedig példaképpen estek rajtok; megírattak pedig a mi tanulságunkra, akikhez az időknek vége elérkezett.

2Tim 3:16 A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre,

2Tim 3:17 Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.

Minek nyomtatnak Őrtornyot, Újembert (katolikus), Békehírnököt (baptista), stb. Abszolút hüleséget kérdez, hogy kötözködhessen!

„HOL MONDTA ISTEN, HOGY AZ ÁLLANDÓ IGAZSÁGOT FOLYAMATOSAN VÁLTOZTATNI KELL, MINT A JEHOVÁSOK TESZIK?”

- A kérdésben egyértelműen benne van a kereszténység egyik nagy problémája, hogy dogmákban gondolkozik, és attól nem tágít, még ha az nem bibliai tanítás. És ha üdvösséget érintő, akkor a maga pusztulását okozza vele.

2Pét 3:16 Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a magok vesztére.

A Biblia pontosan azt mondja, hogy Róma 12:2 változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.

Csel 28:6-ban olvassuk:

Mikor azonban sok ideig várták, és látták, hogy semmi baja nem lesz, megváltoztatva értelmöket, istennek mondják vala őt.

Tehát a gondolkozás megváltoztatása egyáltalán nincs elítélve a Bibliában. Egy ateistának a megtérése nagyon sok gondolkodás megváltoztatás foglal magában, ami hasznos a számára, ha hajlandó rá.

Péter anno azt mondta Jézusról, hogy

Máté 26:72 És ismét megtagadá esküvéssel, hogy: Nem is ismerem ezt az embert.

Aztán később csak megváltoztatta ezt a gondolkodását, vagy nem?!

2Kor 13:5 (H Katolikus (SztI)) Vizsgáljátok meg magatokat, hogy a hitben éltek-e. Tegyétek csak próbára magatokat. Felismeritek-e, hogy bennetek él Jézus Krisztus? Ha nem, akkor nem álltátok ki a próbát.

Az önvizsgálat nem azzal jár, hogy az ember, ha kell, változtasson a szellemi és fizikai helytelenségeken?!

Fil 1:9 És azért imádkozom, hogy a ti szeretetetek még jobban - jobban bővölködjék ismeretben és minden értelmességben;

Fil 1:10 Hogy megítélhessétek, hogy mi a rossz és mi a jó; hogy legyetek tiszták és botlás nélkül valók a Krisztusnak napjára;

1Thess 5:21 Mindent megpróbáljatok; ami jó, azt megtartsátok!

A „még jobban bővölködjék” az pozitív eredmény, vagyis hogy változtat azon, ami nem megfelelő.

Zsid 5:14 Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint akiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre.

A különbségtétel rendkívül hasznos, fontos, sőt életbe vágó!

Apcs 18:26 És ez kezde nagy bátorsággal szólni a zsinagógában. Mikor pedig meghallgatta őt Akvila és Priscilla, magok mellé vevék őt, és nyilvábban kifejtették előtte az Istennek útát.

Apcs 18:26 (H Katolikus (SztI)) Bátran elkezdett tanítani a zsinagógában. Priszcilla és Aquila meghallották, elhívták magukhoz, és pontosabban elmagyarázták neki az Isten útját.

Ha pontosabb magyarázatot kapott, akkor az nyilván összhangban van AZ ÁLLANDÓ IGAZSÁGOT FOLYAMATOSAN VÁLTOZTATNI KELL, kijelentéssel, csak nem ahogy fogalmaz, hogy az igazság változik, hanem az igazság megértése változik, finomul, tisztul, ahogy Pál írja:

Ef 5:27 Hogy majd Önmaga elébe állítsa dicsőségben az egyházat, úgy hogy azon ne legyen szeplő, vagy sömörgözés, vagy valami afféle; hanem hogy legyen szent és feddhetetlen.

Vagyis pontosan arra van szükség, hogy az ember kész legyen változtatni a gondolkodásán és a tettein, ha ez szükséges!

Pontosan az a nagy baj, ha nem változtat. És ez a lényeg, ha tanít valamit egy egyházi vezetőség, ami nem biblikus és mégsem változtat!

Ha Jehova tanúi vezetősége nem változtat, vagy a kereszténység akármilyen egyházának vezetői nem változtatnak, holott kellene, mert dédelgetik a saját dogmájukat, az az igazi probléma.

És az egyes ember esetében nem a bűn maga az igazi probléma, hanem annak a kezelése!!! Valamiről tudom, hogy helytelen, sántít, nem biblikus, de besöpröm a szőnyeg alá?


Ha tehát valaki felismeri valamiről, hogy az nem egyezik Isten szavával, az jól teszi ha kijavítja, a gond az, ha nem javítja ki. És hogy miért nem ismeri fel vagy miért nem javítja ki, az már egy más kérdés, ott már lehetnek problémák a szellemiséggel, ami nem jó jel.

„KRISZTUS ALAPÍTOTT EGY EGYHÁZAT, DE KI ÉS MIKOR ALAPÍTOTTA A JEHOVA TANÚI NEVŰ VALLÁSI SZERVEZETET? MERT A BIBLIÁBAN ILYEN SZERVEZETET NEM TALÁLTAM.”

Ilyen alapon egyetlen ma létező keresztény egyházat sem Krisztus alapított, sem az apostolok. Sőt, hitehagyást jövendölt meg Pál apostol az ő távozásuk után!

Apcs 20:29 Mert én tudom azt, hogy az én eltávozásom után jőnek ti közétek gonosz farkasok, kik nem kedveznek a nyájnak.

Apcs 20:30 Sőt ti magatok közül is támadnak férfiak, kik fonák dolgokat beszélnek, hogy a tanítványokat magok után vonják.

Összegezve, a kérdésre a válasz több okból is elmaradhat, ha kötözködő a kérdés, ha kevés a válaszoló ismerete vagy válaszadási hajlama, vagy belefáradt abba, hogy a kérdező kérdései szüntelen provokatív jellegűek. Ez a fórum meg kiváltképp híres arról, hogy provokálják a J. Tanúit, de hogy akik provokálják, azok milyen mélyen ragadtak az egyházi dogmák fogságába, azt már nem feszegetik, nem is érintik, nem vesznek róla tudomást.

jan. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/126 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Nem tudom mennyire vigasztal az, hogy Zitával én is így jártam....


Ő legalább jól ismeri az írásokat, de ahhoz, hogy bekerüljön Isten országába újonnan kellene születnie.


Róma 8

[link]

jan. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/126 anonim ***** válasza:
13%

18.


Nagyon jó az amiket írtál.

Sajnos azt sem veszik figyelembe, ami a próféciákat érinti.

Isten elmondta, hogy lesz egy hosszú időszak, amikor nem választ magának földi képviseletet.

Ennek egyik hatalmas bizonyítéka a sötét középkorban, az egyházak által elkövetett népírtás, ha valaki tagadni merte az egyház vezetése által kiadott rendeleteket, tanításokat.

Ezzel akarták fentartani magukat, ennek érdekében pedig királyokat, emberi vezetőket kezdtek el "felszentelni", illetve háborúkat támogattak.

Azt is figyelmenkívül hagyják, hogy a keresztény nem lehet népszerű Sátán világában, és kevesen vannak, nem alkotják részét a világ politikai, nacionalista szellemének.

Isten elmondta, hogy a pogányok meghatározott ideje alatt, nem választ földi képviseletet, ezért volt "sötét" az a korszak. Nem világtott Krisztus világossága.

Amikor letelt ez az időszak, Krisztus a próféciáknak megfelelően, kiválasztotta azokat, akik által megtsiztítja az Istennek járó imádatot, hogy szellemben és igazságban mutassanak be imádatot Istennek.


Az egyházak nem Isten királyságának jó hírét hírdetik, nem tanítják meg az embereket betartani azokat, még maguk a vallás vezetők sem teszik.

Ők az "emberi vezetésre fókuszálnak, hogy megtarthassák a hatalmukat.

azonban Krisztus királysága nem része a világnak, és nem emberi, politikai megoldás általfog uralkodni.


Ezeket nem tudják, és nem is tanítják meg nekik.

A jelenések könyvében írva van, hogy büntetés vár rájuk, amiért ártatlan embereket mészároltak le a háború, és az inkvizíció oltárán.

Még is sokan 10 körömmel kapaszkodnak az ilyen múlttal rendelkező vallásokhoz.

Vajon Jézus ilyen személyeket támogatna?

Márrég lelepleződtek,a Biblia ellenes tanításukkal, amit történészek, biblia kutatók, vagy azt tanulmányozók is leírnak, de a látásuk nem jut el odáig, hogy meglássák a tényeket.

Maradt a sötét középkor.

(Jelenések 18:3) . . .A föld királyai pedig erkölcstelenséget követtek el vele, és a föld kereskedői meggazdagodtak a szégyentelen fényűzésének köszönhetően.”

(Jelenések 18:7, 8) . . .»Királynőként ülök, és nem vagyok özvegy, és soha nem fogok keseregni.« 8 Ezért érik egyetlen napon a csapások: halál, kesergés és éhínség, és teljesen elégetik őt,. . 

(Jelenések 18:23, 24) 23 Többé nem világít benned lámpafény, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé, mert kereskedőid a föld főrangú emberei voltak, és mert azzal, hogy spiritizmussal foglalkoztál, félrevezetted az összes nemzetet. 24 Igen, próféták és szentek vérét találták benne, és mindazokét, akiket legyilkoltak a földön.”

Vajon hol hallani menyasszony ésvőlegény hangot?

Kik azok akik sok embert gyilkoltak meg, és házasságot is celebrálnak?

Hol vannak lámpafények, ahol Esküvőket tartanak?

Kereskednek tömjénekkel, mírhával, ezüsstel, drága ruhákkal.


(Jelenések 18:11–13) . . .A föld kereskedői is sírnak és keseregnek miatta, mert senki sincs már, aki megvegye teljes árukészletüket, 12 az arany, ezüst, drágakő, gyöngy, finom lenvászon, selyem, bíbor- és skarlátszínű szövet teljes árukészletét, és mindent, ami illatos fából van, és mindenféle elefántcsontból, értékes fából, rézből, vasból és márványból készült tárgyat, 13 továbbá fahéjat, indiai fűszert, füstölőszert, illatos olajat, tömjént, bort, . . .


Ezeket a vallásokat Isten megfogja büntetni.

jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!