Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem válaszolnak a...

Miért nem válaszolnak a jehova tanúi?

Figyelt kérdés

Minden közegben előfordult már, hogy elkezdenek nem válaszolni.


Mikor kamasz voltam, és frissen magas szinten spirituálisan, szerettem tesztelni az önmagukat ostenszolgának nevező testvéreimet, hogy miként is segítenek annak, aki rá szorul. Nos bár csalódás volt, de a lényeg itt, hogy akkor is elkezdtek csak nem válaszolni, és valami mást mondani, vagy annyit mondtak, "olvassa el a bibliát, ott van", és mikor mondtam, hogy és ha az ember erre azt mondaná, hogy elolvasta de nem látta meg belőle, akkor mi legyen, arra meg csak a semmi, vagy hogy legyen figyelmesebb, de arra, hogy hogyan megint semmi.


Ez még a legaktívabb, mert itt nem tudnak eltűnni, mint mindenhol máshol. Gyakorin is többször előfordult, hogy önmagát jehova tanújának valló egyén egyszer csak a semmiből nem válaszolt többé. Volt akivel két beszélgetés is alakult, a lettő között hónapok teltek el, és megint eljátszotta ezt.

A gyakorin híresebb zita is, nem tudom most a felhasznó nevét, de valami zita szerű, ő is megcsinálta, pedig írtam neki többször is, hogy örülnék, ha válaszolna az utolsó levelemre, és várom a választ.


A legutolsónál telt be a pohár, és már izzok, hogy megértsem, hogy magukat a teremtő szolgálatában állónak vallók, hogy merik ezt megtenni az egy végtelen teremtővel, hogy ilyen mocskos orcával fordulnak felé, és hazudják maguknak továbbra, hiogy minden oké.

Felkerestem az egyesületet. Sőt szeretek megállni és dicsőíteni az urat, és még myáron egy nagyon aranyos tag segített nekem jelentkezni, hogy felkeressenek.

Nos én már telefonban is mondtam, de aztán kettőjüknek élőben is, hogy engem nem a tanulás érdekel, csupán én mindenhol istent látom, és vágyom kibeszélni a csodát. Mondták, hogy erre nincs lehetőség, én pedig, hogy így nem venném el a lehetőséget mástól, akinek segítyégre van szüksége. De azzal zártuk, hogy ha lenne kérdésem, akkor írjam meg nekik, hogy ők is gondolkozhassanak rajta, és megpróbáljanak válaszolni.

Teltek a hetek, hónapok, és végre lett egy kérdésem. Írtam sms-t, elkoüldte azemail címét rá 2 napra. Megírtam az e-mailt. Ennek megint 2 hete, vagy több, és nincs válasz.


Kérdésem tehát, MIÉRT NINCS SOSE VÁLASZ EGY IDŐ UTÁN? MIÉRT TŰNNEK EL???



jan. 5. 21:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/126 anonim ***** válasza:
88%

#38

Például a Newmann idézetet, egyedül az őrtornyot mutatta a kereső. Elég valószínűtlen, hogy egy hívő keresztény, mint Newmann volt, egy ilyen pogány újságba írjon, mint az őrtorony.

jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/126 IstenGyermeke1 ***** válasza:
79%

#40

Mit számít? Az NWT-ben rengeteg helyen olyan szinten mellényúltak a fordítással, hogy azt nem lehet szimpla "hibának" nevezni.

Pl.: ruach "tevékeny erő"-nek fordítása; "a Szó EGY isten volt" stb. De persze az összes többi fordító tudta rosszul; hisz Russell egyedül magát tartotta az igazság birtokosának. Olyan álságos, szinte hányingerem támad tőle, hogy lehet ilyet Krisztus Neve alatt véghezvinni...

jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/126 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Gyermek.


azt,hogy nem értesz egyet valamivel, az egy dolog. Nem mondta senki,hogy fogadd el, mi nem csinálunk inkvizíciót ebből. S nem gyűlölködünk, mert nem értünk egyet.


A másik, hogy ha már arról beszélünk,hogy "krisztus neve" alatt ki mit tesz, vagy tett arról pont nem kellene beszélni....

Krisztus nevében máglyára vetettek embereket....Stb


Ettől nekem is hányingerem lehetne, de nincs, mert nem az Én dolgom megítélni, ki mit mond vagy tesz.


Az elkerüli rendszeresen a figyelmed, hogy a fordítási hibákról, sok más fordítót idézünk, akik nem értenek egyet, a katolikus vagy református fordítással. Még is minket emelsz ki, csak hogy ellenünk tudj gyűlöletet kelteni.

Azokat is szidd, akik nem Jehova Tanúi, és ugyan ezt mondják, amit mi.

Látszik,hogy személyválogató vagy.Amit az egyiknek elnézel, másoknak nem, attól függ ki az....

HA pedig be írod az interneten az érsekÚr nevét, akkor láthatod, ki Ő,és az encyklopédiájába is bele nézhetsz.

jan. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/126 IstenGyermeke1 ***** válasza:
88%

#43

Az idézeteket egyedül az Ördögtoronyban találom, máshol nem. Nem gyanús egy kicsit?

Mikor vetettünk valakit máglyára? Jó régen, ha megnéznéd a Katolikus Anyaszentegyház tanításait, tudnád, hogy minden ilyen ezközt elvetünk. Beleértve az inkvizíciót, az erőszakot; s hogy az Egyház feladata a tanácsadás, politikai hatalma nem lehet, s egyházi személyek sem szerezhetnek ilyen hatlamat.

jan. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/126 anonim ***** válasza:
100%

"HA pedig be írod az interneten az érsekÚr nevét, akkor láthatod, ki Ő,és az encyklopédiájába is bele nézhetsz."

Én beírtam és nem találom sehol se az idézetet. Segítenél megmutatni, hogy hol van? Mert eddig úgy tűnik, hogy csak az őrtorony egy újabb hazugsága.

jan. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/126 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Gyermek.


Ha nem lenne hiteles, már rég feljelenthettek volna bennünket hazugság vádjával, amit más emberekről tévesen adunk ki.

Amit leírunk, az valós, és hiteles. A könyvtárakban, vagy az ilyen témával foglalkozó internet oldalon utána lehet nézni.

jan. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/126 anonim ***** válasza:
100%

Nekem direkt nem válaszolsz?


Egyébként Newmann már elég régen elhunyt, szóval nehezen tudna feljelenteni bárkit, mert meghamisítjátok szavát.

jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/126 anonim ***** válasza:
0%

Jajj Teremtőm....


Szépestét mindenkinek....

Nem is csodálom, hogy nem válaszolunk....

jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/126 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert kértem a Newmann idézet forrását, amit nem vagytok hajlandók megadni?

Ha valakitől idézünk, az a legalapvetőbb dolog, hogy a forrást megadjuk.

jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/126 KZitus ***** válasza:
26%

kedves Kérdező!

Mivel itt az írások átmentek személyeskedésbe, ezt a kérdésedet már nem tartom a "Figyelt kérdések" között, tehát ha lenne kérdésed, kérlek azt privát írd meg, mert itt már nem találkozom vele.

jan. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!