Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért job abban hinni, hogy...

Miért job abban hinni, hogy az élet magától keletkezett?

Figyelt kérdés
Azt hiszitek, hogy tietek a világ mert van egy kis biológiai tudásotok és egy téves elképzelésetek

jan. 11. 16:21
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
#jobb elírtam
jan. 11. 16:21
 2/23 anonim ***** válasza:
75%
Semmi köze ahhoz, hogy jó vagy nem jó. Simán csak ha semmi nem utal rá, hogy bárki is tudatosan pakolta volna össze, akkor értelmetlen ilyesmiből kiindulni.
jan. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Senki nem mondta, hogy jobb. Mindenki abban hisz amihez kedve van.
jan. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
Vallásos emberrel kár vitatkozni. Ez az egyik lényege a vallásnak, hogy mást nem is akar meghallani, akinek megadatott.
jan. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

Én nem hiszem! Én abban hiszek hogy a teremtőnk (A jó! isten!) réges régen kiadta a teremtés feladatát a jobb kezének Sátánnak Ő pedig kiosztotta a feladatot a segítőinek az angyaloknak (egy részük későbbi bukottak) és létrehoztak sok sok világot, köztük a miénket is! Mellékesen! Mit mond isten mikor már Sátán gonosszá lett? Ne szeressétek ezt a világot, mert azt a gonosz teremtette! Az hogy isten hogy született, szerintem igazából senki se tudja, de ő a tökéletes, aki nem tud ölni se gyűlölni! ami volt is gonoszság, az csak az ő neve bemocskolásával lehetett, és miért engedte? mert türelmes, de a végső időkbe ítélkezik mindenki felett! Az ősrobbanásról is annyit, hogy előtte mi volt?? előtte is lennie kellett valaminek! Ez egy olyan téma hogy sok minden lehetséges, de ha a régi iratokat felkeresed és olvasod, olvashatsz a teremtésekről is, gén kísérletekről.

Amúgy meg mi emberek előtt is voltak már emberek, csak el lettek pusztítva! Gondolom láttátok tik is azt a kővésetet, ahol kerékpározó emberek vannak, és táskával járkáló emberek meg hasonlók! Persze lehet fikázni mindent, viszont a vatikán miért őriz 7 lakat alatt erről szóló írásokat? mert mindent alapjaiban borítana fel! per-pillanat mi is erre a sorsra jutunk úgy néz ki, mivel pattanásig feszült a világba a gonoszság! mert az utolsó időket éljük, mikor az évszakok összefolynak, betegségek háborúk sújtanak, testvérek és embertársaink közti gyűlölködés felerősödése, ezek az utolsó idők! Már így is túllőttem, de leírom azért is, arra kell majd vigyázni hogy a sátán bélyegét ne vegye fel senki, mert azokat jézuskrisztus mikor eljön a végső időkbe, nem tudja majd kimenekíteni e világból, se megvédeni a betegségek csapásaitól! (szeretem ezt a témát mert izgalmas).

jan. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
#5 meg ezt hiszi. Van, aki meg mást hisz.
jan. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Ha te abban hiszel amiben kellemesebb, jobb nem abban amit igazabbnak gondolsz az csak rólad árulkodik.
jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%
Mert akkor nem kell abban is hinnem hogy mindent az uristen teremtett, minden elore el van rendelve, a sorsom meg van irva, es en csak annyit tehetek hogy imadom az urat meg fizetem az egyhaznak az adot, amiert az ur ilyen 'jo' volt hozzam.
jan. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Miért job abban hinni, hogy az élet magától keletkezett?”


Miért, jobb?


“Azt hiszitek, hogy tietek a világ mert van egy kis biológiai tudásotok és egy téves elképzelésetek”


Hogy téves-e ez az elképzelés (tehát az abiogenezis) az majd kiderül. Jelenlegi tudásunkból kiindulva ez a legvalószínűbb. Legalább is a falszifikálható lehetőségek közül. Persze az nem zárható ki ,hogy valamilyen isten teremtett vagy szimuláció az egész vagy csak valaki álmában létezünk vagy… De ezeket egyelőre bizonyítani sem lehet, szóval nem sokra megyünk velük.


Aztán lehet van olyan aki emiatt gondolja azt ,hogy ő a világ közepe. De például én épp az ellenkezőjét gondolom. Többek közt emiatt gondolom azt ,hogy az ember nem a világ közepe akinek alá van rendelve minden állat s az egész Föld stb s azt kezd velük amit akar. Hanem az ember is ilyen-olyan módon a természet része, önmagunkban nem vagyunk többek vagy kevesebbek s mivel nagy hatással vagyunk rá és tudunk elég hosszútávra előre tervezni ezért van tényleges felelősségünk a dolgokban s például nincs jogunk egész fajokat kiirtani csak mert “útban vannak” vagy “rosszkor voltak rossz helyen, ez van”.

jan. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ha azt hiszed, hogy a közel-keleti jóistened lénye, agya, gondolata, mindegy milyen elvont dimenziója a tökéletes semmihez képest csak úgy magától kialakult a gondolattalan semmiben, akkor a te elképzelésed lényegében nem különbözik attól, mint amit épp lehurrogsz: hogy csak úgy magától vannak a dolgok, csak betettél egy plusz lépcsőfokot. Azok a biológusok, kémikusok, stb, legalább próbálkoznak vele, gondolkoznak rajta, hogy okosodik az összeálló molekulától a tengeri csillagon át az emberig az idegfelépítés, míg te meg se próbálsz válaszolni rá, ki rakta oda a csodahatalmú istenedet, ami csak úgy van magától. Ergo épp hogy nálad vannak magától a dolgok, míg a tudósok épp hogy okokat, miérteket keresnek. Hogy áll össze porból a bolygó, hogyan lesz a farkasból tacskókutya...

Az ábrahámi Jóisten meg kb. addig tart a világban, amíg a népirtó fehér európai gyarmatosítók jutottak vele, ahonnét sikeresen kipenderítették őket, úgy nagyjából Mongólia-India vonalánál, ott teljesen más vallások kezdődnek, ahol is pontosan olyan bizonyossággal nézik teljesen hülyének az itteni vallásosokat, ahogy az itteniek amazokat.

jan. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!