Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn a házasság előtti szex...

Bűn a házasság előtti szex ilyen helyzetben is?

Figyelt kérdés
A párommal 8 éve vagyok együtt és mielőtt vallásos lettem, azelőtt megtörtént a dolog. Azóta is együtt vagyunk, szeretjük egymást és tervezünk összeházasodni, de így nem nagyon van kedvem az aktushoz, tudva, hogy bűn.

jan. 16. 14:09
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim válasza:
74%
Csak az a bűn, ha a párod mellett is félrekefélsz.
jan. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
65%
A házasság isten szemében való házasságot jelent, nem az állam szemében valót. Nem a papír számít, hanem a szíved tisztasága, a kapcsolatotok valódisága.
jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
72%

Vallási szempontból igen, ha nem vagy összeházasodva a másikkal, akkor nem szabad szexelni.

Ha nem vagy valláskárosult, akkor komoly kapcsolatban semmi esetre sem problémás, az alkalmi kapcsolatok meg mindenki egyéni véleményétöl függnel

jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
27%
Ha össze fogtok házasodni nem bűn. Csak azt ne csináld amit az 1-es írt, a félre kefélés viszont már komoly.
jan. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
81%
Nem is értem mit hordasz itt össze? "mielőtt vallásos lettem" Vagyis az elmult 8 év alatt valamikortol vallásosnak tartod magad (a témamegjelöléseid alapján kereszténynek). Ez az is jelenti, hogy betartod az egyházad elöirásait um. istentiszteleteken valo részvétel, gyonás, áldozás, stb. Akkor meg miért itt kérdezgetsz ilyesmit, miért nem a kiválasztott lelki atyád utmutatását kéred? Ennek alapján nekem nagyon gyanus, hogy csak provokálni akarsz a kérdéseddel!
jan. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem akarok provokálni senkit, úgy értem a vallásost, hogy hívő, nemrég óta kb fél éve, de mivel külföldön élek és nem beszélem jól a nyelvet, templomba sem járok.

Komoly kérdés, akárhányszor utánanéztem más oldalon, nem kaptam egyenes választ. Nem az egyesről van szó, nem tudnék mással és nem is akarok.

jan. 16. 15:47
 7/58 anonim válasza:
14%
Ha hívő lennél, nem provokátor, alap hogy járnál templomba.
jan. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 Prókátor ***** válasza:
100%
Én hasonlóan voltam a kedvesemmel. Évekig éltünk együtt, természetesen nem maradt ki az intim együttlét sem. Sokszor szinte meghasonlott voltam ettől a kettősségtől, hogy jó keresztény (és katolikus is) legyek, de közben a kedvesemet is szeressem. Amióta össteházasodtunk, azóta nincs ilyen probléma, sőt, azóta csak az zavar, hogy miért vártunk annyit a házassággal.
jan. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 IstenGyermeke1 ***** válasza:
17%

Igen bűn. Minden jövőtől függetlenül.

Hol van a helyén a szexualitás? A házasságban. Házasok vagytok? Nem, tehát bűn.

Továbbá nem szeretnék vészmadárkodni, de ki mondta, hogy mindig is együtt maradtok? tudom, hogy ez fatalista elképzelésnek tűnhet, de van rá esély. És a bűn mindig is bűn, nem kell hozzá a jövő ismerete; olyan meg nincs, hogy addig bűnként van a lelkeden, majd az esküvőn varázslatosan erénnyé változik.

Továbbá a jegyeségnek és az együtt járásnak az egyik fontos része, hogy megtudd, tud-e várni a másik. Mert úgy lesz hozzád húséges később.


A Katolikus Anyaszentegyház ezt tanítja a mi Urunk, Jézus Krisztus Nevében, az Ő tekintélyével, az Ő földi képviseleteként.

jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
35%

2-es: "A házasság isten szemében való házasságot jelent, nem az állam szemében valót. Nem a papír számít, hanem a szíved tisztasága, a kapcsolatotok valódisága".


Viszont meg van írva: "Monda néki Jézus: Menj el, hívd a férjedet, és jőjj ide! Felele az asszony és monda: Nincs férjem. Monda néki Jézus: Jól mondád, hogy: Nincs férjem; Mert öt férjed volt, és a mostani nem férjed: ezt igazán mondtad. Monda néki az asszony: Uram, látom, hogy te próféta vagy"...

jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!