Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi elismerik vagy...

A Jehova tanúi elismerik vagy tagadják hogy szekta lennének?

Figyelt kérdés

Brutál dolgokat hallani róluk. Sok van nálunk a faluban, abszolút mindenhol alárendelve a nő, a legtöbb családban az apa péppéver mindenkit, a gyerekeket is belértve… ami érdekes mert nem is feltételeznénk kívülről, kedvesek mosolygósak, csakhogy több ilyen gyereket is ismertem gyerekkoromban szóval tuti az ingó. A mai napig észrevehető egyébként hogy rettegnek az apjuktól. Meg sok dolgot lehetne mondani, kezdve azzal hogy tényleg igaz hogy a világvégét várják? Meg ezek a kiközosítéses dolgok, megszakíttatják a kapcsolatot minden nem JT-ával, amíg nincs már senki aki külsősként kapcsolatba léphetne a tagokkal.. nagyon durva dolgok vannak :( arról nem beszélve hogy ez valós hogy a saját családja kitagadja aki kilép?

Konkrétan a volt osztálytársamnak előre, pár éves korában kiválasztották a feleségét “házon belül”, kötelező volt elvennie.. aztán persze 6-8hónap után költözött el a csaj mert nem működött a kapcsolat, és nem válhat el a lány mert nem történt házasságtörés…de ha félrelép, hiába nincsenek már együtt, kitagadják…

Egyszerűen nem akarom elhinni, tényleg ennyire durva ez az egész, ilyen lehetséges a 21. században?:( hihetetlen hogy valaki ilyen szektába születik, és megpecsetelődik a sorsa, ha csak ennek a lánynak a helyébe képzelitek magatokat, nincs kiút.


jan. 20. 11:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy általában nem tartják magukat szektának bár itt előjön az is, hogy ki pontosan mit ért szekta alatt mert sokan nem azt amit jelent.
jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem vagyunk szekta.

Elismert, bejegyzett egyházként vagyunk nyílván tartva.

Ha pedig a világban úgy döntenek, hogy "szekta vagyunk", akkor sem tartjuk magunkat szektának, mivel a Biblia a legfőbb tankönyvünk, Krisztust ismerjük el megváltó Királyunknak, és végezzük azt a feladatot amit Jézus a követőinek adott, és írva van a Bibliában.


Én egy feleség vagyok, és nem vagyok elnyomva. Az tény, hogy a teokratikus elrendezés alapján a feleség kiegészítője a férjének, ahogy a teremtésben írva vagyon. Ez azonban nem jelenti, hogy nincs szabad akaratom, vagy nem lehetnek jó ötleteim. S ezt minden testvéremről elmondhatom, akit személyesen ismerek a környezetemben.

Sosem vertem péppé a gyermekemet. Ugyanakkor a gyermekem nem akart Jehova Tanúja lenni, és ezt 16 éves korában el mondta nekünk. Tiszteletben tartottam a döntését, bár egy szülőnek ez nem kellemes.

Mai napig is jó kapcsolatban vagyok a lányommal, és összejárunk. Sőt olykor még megfogadja a Bibliából adott tanácsaimat.


Nem igaz, hogy nem tartunk kapcsolatot azokkal, akik nem Jehova tanúi.

Azokkal nem ápolunk kapcsolatot, akik Jehova Tanúi voltak és olyan bűnt követtek el, amiért nem lehetnek része a keresztény gyülekezetnek.

Ezt az első keresztények is alkalmazták, benne van a Bibliában.


Nekem van két testvérem, akik közül egyik sem Jehova Tanúja. Folyamatosan hívjuk, keressük egymást, sőt még nyaralni is együtt voltunk tavaj családostul. A szomszédaimmal jó kapcsolatban vagyok, tiszteljük egymást, sőt ha tudok segítek.

Ha valóban van ilyen család a Tanúk között, az szégyellje magát.

Ezzel nem csak Istenre, de a testvéreire is szégyent hoz, mivel a társadalomban megszokott dolog, hogy egy kalap alá vesznek embereket.

A környezetemben ahol élek, nem én vagyok az egyetlen személy, akinek a gyermeke nem lett Jehova Tanúja. Ők is kapcsolatot tartanak a gyermekeikkel, ha talákozunk tisztelettel üdvözöljük egymást, és még beszélgetünk is.


Feleséget és Férjet pedig nem a szülő választ. Sok rossz dolgokat hallottam rólunk, de ez új, még nem is hallottam, hogy ilyen is van.

Az a Tanú aki így viselkedik, annak nem áldásos az élete, és a jövője sem.

A környezetmeben élő gyermekek, akik beleszületnek az igazságba, maguk választottak férjet, vagy feleséget, a szülők egyiküket sem kötelezte arra, hogy az általuk választottakkal kell, vagy kötelező összeházasodni.


Sajnos az tény, hogy biztos vannakolyan emberek, akiknek az életét nem ismerjük, mert nem látunk bele az otthonukba. Előfordulhat, hogy a szomszédok látnak, hallanak dolgokat, aminek talán lehet valós alapja.

De azt is figyelembe kell venni, hogy vannak, akik kiszíneznek, kitalálnak a Tanúkról hazugságokat.

Jézusról is azt állították, hogy tiltja az adót a császárnak....

Pedig soha nem mondott, vagy tett ilyet.


Biztos lehetsz benne, ha "tömegesen" ilyen életet élnének a Tanúk, akkor a világon mind a 240 országban betiltották volna Őket.

jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hat nalm egy kulonallo, teljesen zart vallasi kozosseg, amik egy tobbi vallastol eltero, sot altalaban nem elfogadott nezetet kovetnek. Ide jon ez hogy a vilagveget varjak elvileg, kitagadjak egymast ha barmit csinalnak ami a kulvilag fele huzna oket (pl kivulalloval valo hazassag akar vagy egy sima valas) , plusz az ilyen dolgok hogy ala van rendelve a ferfinak mindenki, kokemenyen agressziven teritenek, sot ugy tudom kulon Biblia forditasuk van es azt kovetik. Ez is teljesen szektakra jellemzo hogy raszallnak a mentalisan megtort emberekre, behuzzak majd szepen lassan leepitik a kivilallokkal valo minden kapcsolatat. Meg ennyi csaladot vallas nem szedett szet mint ok, ebben biztos vagyok, kepesek szulok a gyerekukkel megszakitani a kapcsolatot, de olyanrol is tudok ahol hazassagnak vetettek veget ez miatt.

Szoval most hirtelen ezek jutottak eszembe, ezek az en ertelmezesem szerint szektakra jellemzo jegyek mind. De kivancsi vagyok barki velemenyere, foleg ha ettol eltero

jan. 20. 12:01
 4/21 A kérdező kommentje:
2-es, ezt örömmel hallom, bárcsak így tenne mindenki, és ez lenne az alapvető dolog, ha nem egyezik a vallási elképzelés akkor is.
jan. 20. 12:03
 5/21 A kérdező kommentje:
Ez egyebkent erdekes hogy mar nem eloszor hallom, hogy a kornyezetunkben elo Tanuk pl eltero eletet elnek mint masok. Furcsa, mintha nem lenne teljesen egyseges, bar biztosan beleszol az adott egyen es a vilagnezete
jan. 20. 12:05
 6/21 anonim ***** válasza:
49%

2000 előtt várták a világvégét, merthogy "a Bibliában nem szerepel a 2000-es év" -nem mintha 1999 szerepelne.

Nem tudom, azóta találtak-e újabb időpontot, amikor a kiválasztottak -mármint ők- a mennybe mennek.

jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
50%

6


31 éve vagyok Tanú, és soha nem olvastam, vagy hallottam, hogy a Jehova Tanúi 2000-ben várták a világ végét.

Arról tudok, hogy sokan 1975-re is minket említettek meg, de valójában ez sem igaz ebben a szóbeszédben. Ugyan is az egyik 75'-76' örtorony megemlítette, hogy Kb akkor van Kb 6000 éve a Földön élet. DE ettől még nem azzal hozták ezt összefüggésbe, hogy az egyenlő a világ végével.

Ezt sokan kiforgatták, és azt állítják, hogy mi a Tanúk megjósoltuk a világvégét.

Ez azért sem lehetséges, mivel a próféciák alapján, még nem kiáltották ki a "békét és Biztonságot" a politikai hatalmak. "Nagy Babilon" a hamis vallás világbirodalma sem omlott össze. Valamint Isten népét sem kezdte el a Mágóg beli magóg üldözni. Ehhez jön még az is, hogy az "északi király" azonosítása sem történt meg, aki rátör Isten népére.


Az sem igaz, hogy minden Jehova Tanúja, az égbe megy. Ilyet nem is tanítottunk és nem is mondtunk. A Biblia alapján Jézus nem mindenkivel köt szövetséget a királyságára, ezért sem mehet mindenki az égbe.

Vannak akik túlélői lesznek az eseményeknek, a nagy nyomorúságnak, és itt maradnak a Földön. Az az "öröklik a Földet".

jan. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
60%

Nem szekta.

A szekta a fő áramlatból NEMRÉG levált, KICSI közösség.

Ebből a kettőből csak kettő nem illik rájuk.

Amúgy hatszor volt már a kérdés.

jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%

Kérdezőnek.


Az tény,hogy a Tanúk Biblia ismerete által, nem azonosulnak más vallásokkal.

De nem szigetelik elmagukat olyan mértékben, mert akkor Zárdába is vonulhatnának.

Jézus sosem mondta, hogy a követői vagy tanítványai elvonultan élnek a világtól, és nem beszélgetnek senkivel. Az tény,hogy vannak események,ünnepek, szokások, amiket mi nem tartunk meg, mint mások.

De tiszteletben tartjuk, hogy mások ünnepelnek, mi semlegesek vagyunk,és tartózkodunk bizonyos eseményektől.

Ahogy pedig minden keresztény, mi is várjuk Isten és Jézus ígéreteinek beteljesedését. Mi nem gondoljuk, hogy a "világ vége" azt jelenti,hogy mindenki elpusztul, a Föld és az ég is felrobban.

Sokkal inkább azt valljuk, hogy a jelenlegi gonosz társadalom fog megszünni, illetve az emberi uralmak, hatalmak, vagy is azok az emberek, akik nem éltek Istennel összhangban. A királyságot pedig Krisztus fogja átvenni a föld felett.

Ha a föld felrobbanna, akkor az ígéret nem valósulna meg, vagy is a "szelidek öröklik a Földet".


Azt elfelejtettem az előbbiekben írni, hogy a gyermeknek nem a szülei miatt kell "Jehova Tanújának" lenni, hanem saját meggyőződésből. Ezt rendszeresen el is mondják a gyülekezetben. A szülő nem mentheti meg a gyermekét, ha felnőtt "gyermekről" beszélünk. Mindenki aki nem kiskorú, vagy nem tartozik szülői felügyelet alá, annak saját magának kell döntenie a jövőjéről.

Ha egy szülő erőszakhoz folyamodik ilyen ügyben az nem értette meg Isten tanítását, és nem is szeretettel vezeti tanítja a gyermekét. A gyermekben pedig csak utálat, gyűlölet fejlődik ki a keresztény imádat gyakorlásától. A keresztény életet pedig nem meggyűlöltetni kell, hanem példamutatással megszerettetni.

jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Csak az a kérdés, hogy miért Jehova tanúi nevet választották.

Jézus Krisztus az Új Szövetség.

Max. az Ő tanúinak kellene, hogy legyenek. Ő az út, a jó Pásztor, az ajtó...



Apostolok 1:8

Ellenben, amikor a Szent Szellem leszáll rátok, erőt kaptok, és tanúim lesztek Jeruzsálemben, egész Júdeában és Samáriában, sőt szerte a világon mindenhol.”


Galatákhoz 2:20

Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.


János 7:38

A ki hisz én bennem, a mint az írás mondotta, élõ víznek folyamai ömlenek annak

belsejébõl.


Efézusiakhoz 3:19

És megismerjétek a Krisztusnak minden ismeretet felül haladó szeretetét, hogy [ekképen] beteljesedjetek az Istennek egész teljességéig.


Filippiekhez 2:11

És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsõségére


Hóseás 6:3

Ismerjük hát el, törekedjünk megismerni az Urat. Az õ kijövetele bizonyos, mint a hajnal, és eljõ hozzánk, mint az esõ, mint a késõi esõ, a mely megáztatja a földet.


Apcsel 4, 12

Mert nincs senki másban üdvösség, egyedül csak Jézusban! Az ő neve az egyetlen a világon, amely által az emberek üdvösségre juthatnak!”

jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!