Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem kicsinyes leépíteni/megsza...

Nem kicsinyes leépíteni/megszakítani a barátságot azért mert nem vagyok vallásos?

Figyelt kérdés

Egy srác akivel évek óta ismerjük egymást nem reagál semmit mióta elárultam neki, hogy nem vagyok már vallásos és nem ünneplem a Karácsonyt sem már.


Egy vallási közösségben ismerkedtünk meg és jóban voltunk, személyesen is mindig beszéltünk amikor ott voltam és chat-en is sokszor hetente üzenetet váltottunk.


Most viszont hiába válaszoltam a szokásos üzenetére, semmit nem reagál egy hónapja.


Ezt nem szokta sosem.



jan. 21. 15:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen rugalmatlan személlyel nem is jó kapcsolatban maradnod.
jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Jézus azt tanítja, hogy minden ember a felebarátunk, tehát helytelen tőle.
jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%

Én is ilyen voltam. Aki nem fér bele a kereteim közé azzal én is megszakítottam a kapcsolatot. Nehéz és hosszú út hogy megtaláljuk párunkat. Minek vesztegetné az időt, amikor keresztény lányt tett be a saját célkeresztjébe. Ez a fiú elhatározta hogy keresztény lányokkal ismerkedik, na de nem passzíválttal, aki már sutba vágja a kereszténységet.


Aki nem ünnepli a Karácsonyt az letért a szeretet utjáról. Bocs, helyesen döntött, komolyabb lány kell neki aki vallásos.

jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom az én 1-es válaszomat miért töröltették, lényegében ugyanazt mondtam mint a 3-as kommentelő.
jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

De ki beszél itt párkapcsolatról?


Fiúk vagyunk mindketten...

jan. 21. 17:21
 6/36 anonim ***** válasza:
8%

De miért akarsz kérdező kereszténnyel barátkozni, ha te nem vagy az?

Miért fáj az neked, vagy zavar, hogy többé nem érdekled?

Kellett neked elfordulnod az igazságtól...........

jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

De benne van a kérdésben is, hogy évek óta ugyanabba a közösségbe jártunk (egyház) és ott ismerkedtünk meg. Csak én most télen kiléptem.


A barátság már rég elindult, amikor még én is vallásos voltam. Nem értem miért szakítja meg attól mert már nem vagyok az. Vagy a barátkozás csak a vallás miatt volt? (Mert részemről nem.)

Hogy lehet valaki ilyen felszínes/sekélyes?

Miért kell a másik embert eltaposni/semmibe venni azért mert másban hisz vagy nem hisz?

jan. 21. 17:55
 8/36 anonim ***** válasza:
76%

6.

Mert téged nem zavarna, hogy ha egy jó barátod egyszer csak valami ostoba indok miatt nem beszélne veled többé?


Nem is értem, hogy lehet feltenni ilyen kérdéseket.

jan. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
60%

Nagyon kicsinyes, ostoba és nem keresztényi magatartás ez. Furcsállom, hogy eddig nem tapasztaltad, hogy milyen, persze vannak olyan oldalai a másiknak amiket csak speciális helyzetben mutat meg.

Szomorú, de ha ilyen akkor valószínüleg jobb lesz neked nélküle.


Remélem a következő barátaid majd igaz barátok lesznek és nem ilyennek.



Annak mondjuk nem tudom milyen jelentősége van, hogy ünnepled-e a karácsonyt mert azt az ateisták is ünneplik csak ők nem Jézus születését hanem egy ajándékozós, díszítős, szeretetről és családról szóló ünnepet tartanak (persze vallástól függetlenül sok helyen már sokkal inkább kényszerű látogatások és kényszerű ajándékozásokról, a pénz esztelen költéséről szól).

jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
45%

Ha Te is jártál közösségbe, nem értem miért nem tudod a választ?

Benne van a Bibliába, persze nem ilyen durva módszerrel.

(Jakab 4:4) . . .nem tudjátok, hogy a világgal való barátság ellenségeskedés az Istennel? Aki tehát a világ barátja akar lenni, az az Isten ellenségévé teszi magát.

(2Korintusz 6:14) . . .mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel?

Persze Pál apostol itt elsősorban a házasságra utalva írta, hogy ne legyen a feleség, vagy a férj világi.


Ez alkalmazható emberi kapcsolatokra is, persze nem ilyen durva módon, ahogy a barátod teszi. Hiszen egy kapcsolatot nem kell megszakítani ezért.

Legfeljebb másként kezelni.

jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!