Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megszakítanátok a barátságot...

Megszakítanátok a barátságot azért, mert a barátotok egy bántalmazó kapcsolatban él hosszú ideje, de semmivel nem lehet rávenni, hogy kilépjen, hiába bármilyen segítség? Közben meg szenved...

Figyelt kérdés

2023. nov. 4. 19:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
32%
Nem. A világ problémája nem a te problémád.
2023. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
Én nem szakítom meg a kapcsolatot barátnőmmel, pedig ugyanez a helyzet. De szüksége van rám és várom, hogy észhez térjen. Addig is segítem amiben tudom.
2023. nov. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%

Én is éltem bántalmazó kapcsolatban, olyan volt mint egy rémálom. Nem testi bantalmazas volt hanem megalázás legmagasabb fokon, megcsalás, szövetkezés hátam mögött. Kicsúfolva voltam. Megsem tudtam lépni mikor minderre rájöttem, mint mikor beledszúrják a kést es te csak állsz meglepödve, lemerevedve.

Iszonyú állapot.

Logikam tudta hogy ennek vége, már elejétöl hamvában holt ügy volt.

De lelkem nem engedett lépni

Mint egy súlyos átok olyan vlt !

Senkinek sem kívánom! Maga a halál

2023. nov. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha rájönnék hogy hiába részemről a világ legtöbb jótanácsa és jóindulata, akkor sem hallgat rám, hanem szenved tovább akkor igen. Egyszerűen nincs szükségem arra, hogy más problémáját is a vállamra vegyem és ilyen emberre energiár pazaroljak
2023. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
25%
Nem szakítanám meg. Sajnos ilyen helyzetben nem ér semmit, ha erőszakoskodunk, hogy lépjen ki a kapcsolatból, mert traumás kötődés alakul ki ilyenkor az áldozatban, amitől nem olyan könnyű szabadulni. Annyit lehet tenni, hogy ott vagy neki, elmondod, hogy bármikor ha szüksége van vmire, rád számíthat. A harcát pedig magának kell megvívnia, ezt sajnos végig kell nézni. De nem jó ha ezért megszakítod vele a kapcsolatot, mert nagyon is szüksége van valódi barátra. Esetleg témába passzoló videókkal, könyvekkel lehet próbálni motiválni a kilépésre.
2023. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%
Miért tenném? Mi köze a párkapcsolatának kettőtök baratsagahoz? Másrészt meg azért szakitanád meg, hogy ennél is szarabb legyen neki? Kegyelemdöfés?
2023. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Én megtettem. Nem csak azért, mert nem tudtam tovább cipelni az ő baját is a magaméi mellett. Egész egyszerűen annyira keserű és rosszindulatú lett mellette, hogy már kezdte rajtam kitölteni a feszültséget, felvenni azt a stílust, hogy vagy gyomoridegem volt amikor beszéltünk, vagy próbált megalázni, hogy neki legyen könnyebb, vagy annyira lehúzott már, hogy nem ment tovább. Kisbabás időszakban voltunk mindketten. Amikor elkezdett versenyt csinálni az anyaságból is, hogy ő miért csinál mindent jobban, ott lett elég.
2023. nov. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

Ez a trauma bonding kapcsolat nagyon nehez megszakítani, elet halál harc!

Mert folyton kételkedik abban amit megél, hogy vajon igaz e?

A bántalmazó nő vagy ferfi folyton kimerültsegben es konfúzióban tartja, nem ad konkrét bizonyítékot es szakítani se akar, hanem a csóringert kínozni, kételyeket ébreszteni, hogy az keresse a válaszokat, kimerüljön annyira idegileg hogy a végén már nem marad energiája csak reagálni a masik viselkedésére es mindent lenyelni neki. Már nem lesz józan ítélőképessége, idegroncs, es folyton le van elmebetegezve, hogy kétkedjen magában, de ugyanakkor reménykedjen, hogy esetleg még lehet ez jobb es változhat. Es így tud egy gonosz ember játszani az agyaddal es megtanulod hogy ne bízz magadban mert minden a te hibád es te azt hidd és lásd amit a bántalmazó mond neked az ő valóságában élj, ahol a titkos szexpartnerét hazahordozza es megmondja neked hogy csak kolléganő stb es te elmebeteg vagy hogy nem akarod ezt elhinni, oktalanul feltekeny

Nem csoda ha ilyen kapcsolat vege a diliház, vagy infarktus, vagy stroke, vagy idegösszeroppanás!

Szívből kívánom hogy ilyet ne éljen meg a kérdező soha

De aki áldozatul esik általában olyan aki bizonytalan es senki se szerette igazán, es nem tud hatart szabni embereknek, mert rögtön hibásnak érzi magát es meg van szégyenítve gyerekkorában ha kiáll magáért.

Jóisten őrizzen meg mindenkit ne tudd meg milyen mikor héják tépkedik a lelked es te állsz es nem tudod magad megvédeni mert nem bízol abban hogy amit érzel, az jogos es igaz!

2023. nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

Trauma bonding pont olyan mint a drogfüggőseg mert nagyon rossz időszakok utan a bántalmazó bedob egy ígéretet vagy egy jó közös programot es mivel olyan hosszú ideig volt rossz az a kevés jó nagyon jónak fog érződni, es megint jön a hullámvölgy es utana megint a jó pont mint a drogos fogod várni az adagot es függővé válsz ettől a dinamikától.

Es az aki így játszik az agyaddal pontosan tudja mikor kell visszarántson, es megmagyarázza h márpedig nem fogunk szakítani a játéknak nincs vége es te vagy a hulye mert ő perfekt.

2023. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom miert pontozott le a sok lobotomált
2023. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!