Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt egy érdekes sugallatom....

Ozmium42 kérdése:

Volt egy érdekes sugallatom. Hogyan döntsem el, hogy kitől származott?

Figyelt kérdés
Lesznek akik skizofrénnek fognak tartani emiatt, de borotválkozás közben hallottam egy hangot a fejemben, ami olyan volt, mintha kívülről jött volna, mindenesetre biztos, hogy nem én fantáziáltam ki, és nem is olyan hirtelen bevillanó ötlet volt, hanem elég tisztán kivehető szelíd férfi hang. Csak egy kérdést intézett felém, sajnos elfelejtettem rögtön hogy hangzott pontosan, de az volt a lényege, hogy "Miért érzed magad alábbvalónak?". Olyan érzésem volt utána, mint egy baráti vállveregetés után.
2012. ápr. 25. 23:15
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az őrangyalod volt az.
2012. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Nos, ha úgy érzed, a mondat fején találta a szöget, ha tényleg mindenki mögé helyezed magad a saját életedben, és ezen változtatni kell, vagyis ha ez a mondat segít neked, előre visz, akkor Istentől / Jézustól / őrangyaltól jött / vagy a lelked mélyéből, ahol a bölcsesség lakik...


Járd körbe a témát, és dolgozz rajta! :)

2012. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Alszol te rendesen?
2012. ápr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Huh, már megijedtem hogy nem szabad borotválkozni, ahogy olvastam azt hittem ezt sugalták neked.

A félmem abból jön, hogy olvastam egy teológiai írást, hogy a borotválkozás nem helyes, de lehet túl lihegem ezt a dolgot.

visszatérve nem tudom miből lehet ne eldönteni ki szólt hozzád.

2012. ápr. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Nekem is volt már ilyen kétszer is. Az első egy határozott kopogtatás hang volt, és később rájöttem hogy ez ezt jelenti:


Jel 3,20 - Nézd, az ajtóban állok és kopogok. Aki meghallja szavam, és ajtót nyit, bemegyek hozzá, vele eszem, ő meg velem.


Ebből következik hogy Jézus mondta.


Nem lehet hogy arról van szó hogy ez hogy "alábbvalónak" gondolod magad ez a Te esetedben egy megszüntetendő probléma?

Persze azért nem árt az óvatosság mert ha feljebbvalónak gondolja az ember magát a többi embernél az még szerintem sokkal rosszabb hiszen ez a hiúságra vezet.


Egyébként a legjobb megkölönböztetés az ha a gyümölcseit vizsgálod a jelenségnek. Ha jó érzésed volt utána az jót jelent. A patástól jövő dolgok általában zavartságot, izgatottságot vagy félelmet keltenek.

Magát a mondatot is érdemes megvizsgálni. Ha ebből arra gondolsz hogy Isten értékesnek tart Téged és ez jó hatással lesz a lelki fejlődésedre és akkor ez az üzenet Istentől jött.

2012. ápr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biblia-ismeretem illetve nem ismeretem arra sarkallana engem a helyedben, hogy ne tegyél ezzel pillanatnyilag semmit. Isten igéje megfontoltságra, bölcsességre int. Ha Isten üzent ezzel, megvan a módja rá, hogy értsed. Ha nem érted, kérd, hogy értsed. Ezt tette Dániel is, és megannyi próféta is. Ha nem értettek, kérdeztek. Ez olyan ebben az esetben, mint a tudomány. Ha nem érted, az első, hogy kérdezz. Ha nem Istentől van, arra is csak akkor derül szerintem "fény", ha vársz.

Én várnék. Amúgy sem biztos (bár én ezt nem tudhatom) hogy ezzel pillanatnyilag tudnál-e kezdeni valamit.

2012. ápr. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak már hasonló sugallatok, nem is egyszer. Nagyon jó szó rá, hogy sugallat!


Hogy kitől való? Ha egyáltalán felmerül a kérdés, akkor egyértelmű. De egyetértek az előttem szólóval: kérd, hogy értsd meg, hogy kapj bizonyságot, választ a kérdéseidre.

Nekem Isten ezerszer is megerősítette az ilyen sugallatokat, egészen addig, amíg el nem tudtam fogadni teljesen, hogy tőle való és igaz.

2012. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mivel legmagasabb megnyilvánulásában Isten a szeretet,ezért minden,ami a szeretet,elfogadás felé terel,arra érdemes odafigyelni.ezt érzed magadban is,a szívedben,hogy a sugallat megnyugtató,magasztos,bölcs,világos gondolatokat tartalmaz-e vagy nem.

Ha ilyen érzéseid voltak a dologgal kapcsolatban,akkor nincs min aggódnod.

Visszatérve a szeretetre,a szeretet nevében nem erény az,ha valaki alábbvalónak érzi magát másoknál,mert a valódi szeretet szerint mindannyian egyenrangúak vagyunk.

Tehát ezért mondhatta.

Egyébként nekem is volt már hasonló,egy munkatársamat nem szerettem,és magamban mindig kritizáltam,lenéztem,ami azt illeti sokszor tényleg idegesítő,sunyi,sz..rkeverő volt.egyszer láttam,amikor egy kolléganőjének adott egy ajándékot,és kedvesen mondta neki"fogadd tőlem szeretettel".Magamban azt gondoltam;"Pfff...micsoda képmutató,hízelgő liba"

És erre egy hang szólalt meg a fejemben,amolyan semleges hangon,de tisztán,és érthetően ezt mondta:"Miért csak a rosszat látod meg benne? gondolod,hogy azért,mert a félelmei miatt,amelyek önzővé teszik,és ezért nehezen tudja kifejezni a szeretetét,attól,még nem vágyik rá őszintén?

2012. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

# 7 vagyok, és feltenném azt a kérdést, hogy mit éreztél? (A baráti vállveregetésen kívül, magadban?!)


Elárulom, hogy nekem minden ilyen sugallat esetében azért voltam biztos, hogy Istentől származik, mert szeretetről szólt, szeretetet éreztem (én is képes voltam szeretni az egész világot). Ami pedig szeretetről szól, az mástól nem is származhat, hiszen Isten maga a szeretet! :)

2012. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!