Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért annyira agresszívek a...

Miért annyira agresszívek a Jehova Tanúi? Miért kell egyáltalán házalniuk este és vacsoraidőben zargatni az embert munka után?

Figyelt kérdés

Ha szépen, intelligensen visszautasítom őket, akkor egyszerűen nem értenek belőle, elmegy a fülük mellett és csak hadobálják a sok hülyeséget, amivel persze nem értek egyet, mindezt iszonyú creepy módon mosolyogva, még a házba is be akarnak jönni.

Ha elzavarom őket, akkor én vagyok a szemét ember. Miért ennyire rámenősek és passzív agresszívak?


jan. 26. 18:15
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
100%
Velem még sose voltak agresszívek, de nincs mindig időm meghallgatni és cáfolni tévtanaikat.
jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
91%

Nekem csak para élményem van velük. Vásárnap reggel hétkor egy csomó gyerek meg egy nő csöngetett be, fülig érő vigyorral meg a nőnél volt egy csokor virág, mint valami horrorfilmben, aztán mondja, h kik ők...


Aztán állok a zebránál, telefonálok, konkrétan beszélek valakivel, erre hátulról megfogja a vállam egy idős pasi... Nagyon megijedtem, ő meg a kezembe nyomta a prospektusukat, meg nekiállt volna a dumának, de mondtam, hogy nem látja, hogy telefonálok??


Olyan is volt, hogy a játszótéren ültek le mellém két oldalról, két hosszú szoknyás fiatal lány, az is para volt, fel is ugrottam összeszedni a gyerekem, akkor láttam a kezükben azt a szrt...

jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
32%

szia.

(2Korintusz 2:17) 17 Mi, mert mi nem házalunk Isten szavával, mint sokan, hanem őszintén beszélünk, mint akiket Isten küldött. Igen, Isten előtt tesszük ezt, Krisztus tanítványaiként.


A feladatunk nem "házalás", /nyerészkedés, anyagi haszon szerzés/ hanem Jézus által parancsba adott munka elvégzése.

Ha "házalnánk", akkor az kereskedelmi tevékenység, mi ingyen végezzük a feladatunkat.

Őszintén sajnálom, hogy így érzed, azonban a legtöbb embert csak délután lehet elérni Isten üzenetével. Ugyanakkor a legtöbbünk is dolgozó ember, és a munka után van egy kevés időnk a szolgálatra. A szabad idönkből áldozunk valamennyit erre. Persze megtehetnénk, hogy a teljes szabadidönket tévézéssel, vagy más kikapcsolódással töltenénk, azonban az Isten és a felebarátaink iránt érzett önzetlen szeretet késztet arra, hogy amíg lehet, elvigyük az embereknek Isten királyságának jó hírét. Ezt maga Jézus és az első tanítványai is tették.

Hamarosan ez a munka befejeződik, Isten lezárja ezt a munkát, amikor vége a kegyelmi időszaknak.

Ez hozzátartozik az Istennek végzett imádatunk bemutatásához.

(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjem, mert ez a kötelességem. Igen, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!


Egyáltalán nem gondoljuk, hogy "szemét ember" vagy. Hidd el, ha nem éreznénk semmit az emebrek iránt, nem is mennénk el senkihez, nem érdekelne, hogy mi lesz másokkal.

De minket érdekel az embertársaink jövője, jóléte.

jan. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
91%

3# Szia !

Arra lennék kiváncsi hogyan lettél a Jehova tanúinak tagja?


Nálatok követik jelek Jézus követését ?

jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 anonim ***** válasza:
31%
visszautasítom őket, akkor egyszerűen nem értenek belőle, elmegy a fülük - legalább ne hazudjál, balliberális...
jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/108 anonim ***** válasza:
60%

Milyen jelekre gondolsz? Ezekekre:

2Thess 2:9 Akinek eljövetele a Sátán ereje által van, a hazugságnak minden hatalmával, jeleivel és csodáival,

2Thess 2:10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő idvességökre.

- A karizmatikusokat követik ezek a jelek, pünkösdistákat, a tanúkat nem!

jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 anonim ***** válasza:
33%

4

Nem vallásos családban születtem. Kamasz koromban ugyan úgy lázadtam a szülők, és a rendszer ellen, mint az akkori fiatalok némelyike.

Amikor anya lettem, változott az életem, a gondolkodásom.

Húszon éves anyaként szerettem volna nagyon megfelelni Istennek, ezért bár reformátusnak kereszteltek a hagyomány szerint, katolikus szerettem volna lenni. Ezért bejártam katolikus templomokba. Fekete ruhákban járkáltam, mert "nagyon bűnösnek" tartottam magam, rózsafüzér volt a nyakamban, és volt egy 1800-as kiadású imakönyvem is, illetve egy nagyon régi Károli Gáspár fordítású Bibliám is amit apukámtól kaptam. /majdnem úgy néztem ki mint egy apáca/

Egy szép nyári szombati napon, ahogy más emberekhez is, bekopogtak hozzám a Tanúk. Beszélgetés zajlott, Én pedig nem igazán fogadtam el amit mondtak, bár érdekeltek az Istennel kapcsolatos dolgok.

Az alap mindenképen a judaizmus volt, és úgy tartottam, hogy Izarel népe a kiválasztott. Elkezdtem velük tanulni, és gondoltam bebizonyítom, hogy a Katolikus vallás az igazi, mint ami a judaizmus utáni helyes vallás.

Bizonyítani akartam, hogy tévednek, ezért különböző könyvek által kerestem a válaszokat. Közben a Biblia olvasásába is jobban mélyedtem.

Akkor még Ők is a Károli fordítású Bibliát használták.

A lényeg, hogy mindenhol Isten nevével találkoztam, és ez hozta az egyik forduló pontot. Illetve logikusnak tartottam azt, amit a Bibliából mutatva mondtak Istenről, a szeretetéről, Jézusról, és a jövőről.

Így egy idő után elkezdtem komolyabban tanulmányozni velük.

Máig nem bántam meg, sőt...

jan. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/108 anonim ***** válasza:
100%

"Jézus követésének jele"


Jézus követőnek, tanítványainak a "jele" nem látványos, vagy természetfeletti megnyilvánulások által van.

Jézus elsősorban az egymás iránt érzett önfeláldozó szeretetet jelölte meg azonosító jelként.

Mint mindenben, Isten szava a Biblia a mérvadó.

Jézus elmondta, hogy mi azonosítja azokat, akik a tanítványai.

Többek között az, hogy a követőiként, ugyan úgy élnek mint Ő, ugyan azt a feladatot végzik. Ugyanúgy lesznek olyan esetek, amikor különböző módokon fogják bántani őket, ahogy Jézussal, és az első tanítványaival is tették, mert nem vesznek részt a világban elfogadott dolgokban, eseményekben. Egységesek, nem tanítások sokfélesége által értelmezik Isten szavát, nem avatkoznak bele a világban zajló politikai és háborús eseményeibe, bárhol is éljenek a földön.

A világban nem népszerűek. De ez csak néhány, amit a Biblia ír, Krisztus követőinek "jeléről".

jan. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#8

Valamennyire igazad van. Igen, a krisztushívőket csodajelek kísérik.

De nem fordítva, tehát nem a csodától lesz valaki keresztény.

jan. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim ***** válasza:
57%

Azon gondolkodtam, hogy mi volt abban rossz válasz, hogy leírtam, hogyan lettem Tanú.

Aztán rájöttem.....

Nem a körülmény, hanem hogy egyáltalán azzá váltam....

Milyen kedves emberekkel vagyok körülvéve, de komolyan....😒

jan. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!