Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy zajlik a Biblia tanulmány...

Hogy zajlik a Biblia tanulmányozás más emberekkel?

Figyelt kérdés

közösen összejönnek emberek mondjuk egy kávézóban , felolvasnak egy bekezdést , majd brain stormingolnak , hogy mire gondolhatott a kiötlője az adott bekezdés kapcsán ?

vagy van egy szószóló , aki olvas és megmagyarázza pontosan mit jelent, hogyan kell érteni és hogyan kell a mindennapi életben alkalmazni ?

hogy reagál minderre a kávézó személyzete és a betérő vendégek ?



jan. 31. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Bocs, de ha egy KÁVÉZÓBAN elkezdenének valaki hangosal bibliát olvasni, garantáltan kitennék öket a normális vendégek miatt.
jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
A reformátusok a demokrácia alá tették a bibliaértelmezést, a katolikusoknál 2000 év zsinatjai ( összeülés ha nem is kávéházakban hanem templomokban) már megtárgyalt végigrágott a többség által elfogadott értelmezések alkotják azt az isteni szándékot, ami kiolvasható, de leginkább következtetéssel logikai úton összehasonlitásoklkal született érvrendszer. Ezt katekézisnrk és dogmatikának nevezték el. Ez utóbbi az, ami megingathatatlan érvek Isten szándékára.
jan. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Az első keresztények, tanítványok, nem kávézókban jöttek össze, hanem elvonultak egy helyre ahol nem voltak zavaró körülmények.

Később magán otthonokban tartották meg a tanulmányozást.

Az Isten királyságának a jó hírét hirdették nyilvános helyeken, de nem kávézókban, ahol emberek voltak. Pl piactereken.

A jó hír hirdetése nem egyenlő a tanulmányozással.

jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Például vannak felnőttek számára is hittanórák, amiket plébániákon, parókiákon (ha refi), templomokban tartanak, így nem fognak zavarni vendégeket kávézóban.


Általában van egy pap vagy lelkész (esetleg hitoktató), aki mindezt egyetemen tanulta, s ő magyarázza, de tapasztalatom alapján, mindig lehet kérdezni, egyéni értelmezést is megvitatni.

jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk angliában nagyjából így volt amikor voltam. Igaz nem kávézóban, hanem a templom egy külön részébe ami így lett kialakítva. Alapból fiatal felnőtteknek szólt, és elég kötetlen volt. Kiragadtunk egy könyvet, és a pásztor végigbeszélte mi történik benne, de sok másról is volt szó. Volt, hogy megemlékezés volt és imádkoztunk De volt amikor dokumentumfilmet néztünk, vagy interjúkat, és volt olyan is amikor pizzát rendeltünk csocsóztunk zenét hallgattunk és kötetlenül beszélgettünk az élet dolgairól. Ez mind "Bible study" néven futott. Vizsgázni nem kellett 🙂
jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lucifer-666 ***** válasza:
Jézus szeret! Ammm van barátod?
jan. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én közösségemben a GoogleMeet-en tartjuk a bibliaórákat egy moderátor és egy host közreműködésével.


Rendszerint egy bibliai ígeszakasz felolvasása és imádság után,rövid bevezető után folyik az interaktív beszélgetés,általában 60 percig.


Elméletileg kávézóban is lehetne,de annak alapzaja és a hívatlanok belebeszélése megzavarná azt.Másrészt,a résztvevők néha 5000 Km-re vannak egymástól(pl.New York-San Bernardino-Chicago-Gardena)

febr. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Mi tanúk a krisztusi mintát követjük. Először is azt tesszük, amire tanította a taniványait is: "...Jézus elkezdett városról városra és faluról falura járni, prédikálva és hirdetve az Isten királyságáról szóló jó hírt. És vele volt a tizenkettő," Lukács 8:1

Majd miután megölték, és feltámadt ezt a parancsot adta a tanítványainak: "Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:18-20

Tehát ez egy folyamatos személyre szabott tanítványképzést jelent.

Általában először arról beszélgetünk, hogyan segíthet nekünk a Biblia? Többek között milyen kérdésekre kaphatunk választ a Bibliában? Hogyan segíthet a Biblia, hogy boldog legyen az életünk? Hogyan nyújthat vezetést számunkra a Biblia. pl. megbeszéljük a Zsoltárok 119:105 versét, amely azt írja: "Lámpás a te szavad, mely irányítja lépteimet, és fény, mely megvilágítja ösvényemet." - milyen értelemben lámpás?

Így jutunk el idővel Krisztus tanításaihoz is, amely ma minden embernek örök élet kilátását jelentheti itt a földön. Mint Krisztus ígérte a Máté 28:20 versében, állandóan tapasztaljuk Krisztus támogatását a tanítványképzésben, ahogyan megígérte. Ezt a munkát folytatnunk kell ahogyan arra Krisztus rámutatott "a világrendszer befejezéséig." Bár ezt nem kérdezted, de szeretném elmondani, a tanítványképzés a legjobb dolog amit eddigi életem folyamán végeztem. Rengeteg örömet és megelégedést nyújt.

febr. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:
...talán még annyit, tanulmányoztam már parkban, kávézóban, magánotthonban, tóparton, zoomon, messengeren, sőt még ebédidőben is a munkahelyemen. 😊
febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!