Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hittek a halál után bármilyen...

Hittek a halál után bármilyen létben a világ legnagyobb elméi? Pl. Einstein, Tesla, Da Vinci, Goethe, Gauss, stb...?

Figyelt kérdés

jan. 31. 15:37
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%
20. Erre az a vallásos válasz, hogy Isten az minden. A minden pedig nem lehet csakis jó (mert akkor az már nem minden)
febr. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Érdekes, én egy épeszű tudóst nem hallottam vagy olvastam volna, hogy van rá tényleges oka, hogy isten létezik.


Még egy jó érvet sem.

febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
22: Szerintem nézz utána jobban a témának.
febr. 12. 08:11
 24/33 anonim ***** válasza:

#23

Az utóbbi 5 évben folyamatosan ezt a témát tanulmányozom és ha te tudsz jó példát vagy érvet, akkor leírhatod ide.


Csak kijelenteni, hogy tanulmányozzak valamit:

1) Nem tudod ki vagyok és mit tudok, tehát nem tudsz következtetést levonni, hogy többet kellene tanulmányoznom a témát.

2) Ha valóban van ilyen, akkor nem lenne kérdés, hogy létezik isten vagy sem.


Szóval várom válaszod.

febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Mármint hallottam hogy egy híres tudós azért lett keresztény, mert épp kirándult és egy vízesés három részbe fagyott és megütötte a térdeit és megtért, mert ez a szentháromságra emlékeztette.


De ha ez neked tudományos ok vagy érv, akkor lehet ne is írj semmit kedves kérdező.

febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
66%

Pedig van ésszerű elmélet.


A tudomány szerint ugye egy zárt rendszer entrópiája azaz rendezetlensége nagy valószínűséggel, így szinte mindig növekszik. Van ahol ezt úgy mondják, hogy mindig. Mivel annak hogy csökken a rendezetlenség az esélyt szinte 0.


De....


Az élet kialakulása ennek pont ellentmondani látszik, az ugyanígy nagyonis rendezett, tehát ellentmondani látszik a tudományos érvnek, hogy az entrópia, rendezetlenség mindig növekszik.

febr. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26

Az utóbbi 20 évben erre már válaszoltak tudósok.

Tudtad?


Az hogy te rendezettnek látod ezt a bolygót amíg az egész univerzumban káosz van, az nem azt jelenti, hogy nem növekszik az entrópia.

febr. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
48%

#26:

A Föld nem zárt rendszer, mert a Nap sugárzásából energiát kap, ez tartja fenn az életet.

febr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#28

Attól az univerzum még lehet zárt rendszer.

Plusz a Föld bolygó egy "majdnem teljes" zárt rendszer.

Napfényt és sugárzást kapunk meg néhány meteort a világegyetemből.


És a kommented nem válaszol arra a problémára, amit eredetileg felvetettem.

febr. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

És a néhány meteor mégcsak nem is naprendszeren kívüli.


27: az élet elindulását nem magyarázta meg a tudomány, csak kétes elmélet van.


A tudomány szerint "only life creates life" életet csak élet csinál, és ez nem magyarázza meg az első élőt.


Akármi élettelen életet alkotó elemeket próbáltak tudósok mesterségesen összerakni, egyik sem kelt életre, egyik sem hozott önfenntartó anyagcserére, szaporodásra képes eredményt.

febr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!