Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hittek a halál után bármilyen...

Hittek a halál után bármilyen létben a világ legnagyobb elméi? Pl. Einstein, Tesla, Da Vinci, Goethe, Gauss, stb...?

Figyelt kérdés

jan. 31. 15:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
26%

Tesla és Einstein valószínűleg igen.

Mindketten egy magasabb szintről születtek le embernek, hogy lehozzanak a bolygóra alaptechnológiákat.

Tesla le is írja a naplójában, hogy elképzelte az áramköröket, kapcsolásokat a fejében, és zöldre váltott a kép ha jó. pirosra ha rossz volt az elképzelés.


Amikor emberi testben tartózkodtak, maximum csak sejthették, és egy-egy álom-élményt kaphattak, hogy van/voltak korábbi életeik.

jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

Meg kéne nézni mindegyiküknek a személyes naplóit, levelezéseit ahhoz, hogy erre a kérdésre választ lehessen adni.


De mondjuk Leonardo-ról mint keresztény humanista nehezen tudom elképzelni, hogy ne hitt volna a halál utáni életben, pláne, hogy a műveiben is foglalkozott a témával (Víziók a világvégéről grafika sorozat).

Tesla apja ortodox pap volt, anyja is ortodox papi családból származott, az egyik testvéréből ortodox püspök lett. Ettől még nem biztos, hogy ő is vallásos volt, de azért otthon biztos szóba került a téma...

jan. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
30%

Tesla UFO hívő volt.


Egyébként mi van azzal a keresztény pappal, aki az ősrobbanást fedezte fel?

jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Isaac Newton hitt benne.
jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Einstein - Inkább etnikailag volt zsidó, de amikor hívő volt, akkor nem a haragos Istenben hitt, inkább egy teremtőben.


Tesla - Kritikus volt a vallással szemben.


Da Vinci - keresztény humanista.


Goethe - bírálta az egyházakat, és többször úgy írt, mint aki nem nagyon hisz Istenben.


Gauss - mélyen vallásos


Newton - ariánus


A pap, aki kitalálta az ősrobbanás elméletét:

Georges Lemaître (1894–1966) belga pap, a Leuveni Katolikus Egyetem fizika és csillagászat tanára.

jan. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
febr. 1. 08:25
 7/33 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok még ilyen tudósokat?
febr. 1. 11:52
 8/33 anonim ***** válasza:
36%

Ezért nyilván kapok majd lepontozást, de elmesélem. A tanítványa vagyok már lassan két évtizede egy Kínában és Amerikában is ismert-elismert csikung mesternek. Rendszeresen gyógyít, tart előadásokat, stb.

5-6 éve mesélte, hogy megkereste egy amerikai tudós, Stephen Hawking, aki hallott a mester tanításairól, hogy gyakorlással a lélek ki tud lépni a testből, és tud utazni a világegyetemben.

Arra kérte a mestert, hogy menjen el a világegyetem egy bizonyos pontjára, és nézzen meg egy fekete lyukat, amit ő fedezett fel.

A mester ezt megtette, és beszámolt utána a tapasztalatairól a tudósnak.

Tudom hogy ez mennyire hihetetlen és elfogadhatatlan -én mérnöként ezt pontosan tudom- de gondoltam elmesélem, mert a tudományban sokkal több lyuk és nyitott terület van, mint legtöbben gondolják, és a tudósok gondolkodása is sokkal szélesebb területekre kiterjed sem mint gondolnánk.

febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

#8:

Nagyon hasznos a hozzászólásod. Esetleg le tudod írni a mester nevét?

febr. 1. 12:30
 10/33 anonim ***** válasza:
febr. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!