Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Segítség! Hogyan tudnám...

Segítség! Hogyan tudnám “kiszabadítani” a barátnőmet a Jehova tanúi szektából? A többi lent..

Figyelt kérdés
Pontosítok. Már nem volt tanú, amikor összejöttünk sem, de viszont nagyon szeretne visszatérni közéjük, mivel a családja és “barátjai” nagy része is az és mióta együtt vagyunk nem beszélhet velük. Ez neki természetesen nagyon fáj és én is sajnálom emiatt. Lehet önző vagyok, de én nem szeretném, ha egy ilyen agymosott banda közé tartozna.. tudom, h kb lehetetlen, de legszívesebben az anyósomékat is észhez teríteném.

febr. 4. 10:33
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
9%

Rettenetes ilyet olvasni. Nem vagyunk szekta, sem agy mosott emberek, Sem gyilkosok, sem megátalkodott bűnözők.

Egyébként pedig, ha a rokonok miatt fog visszamenni, és nem önszántából, meggyőződésből, akkor nem biztos, hogy sikerülni fog.

Nem a barátok, vagy a rokonok miatt kell Tanúnak lenni, hanem saját egyéni, szilárd meggyőződésből.


Komolyan mondom, a világban élő megátalkodott bűnözők, gyilkosokkal szemben nem indítanak ilyen támadást, vagy ellenséges érzületet.

febr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
82%

Sehogy.


Tettem erre kísérletet, csak Hitgyülivel kapcsolatban. Aki agymosott, azon nem lehet segíteni. Hagyd ott a francba.

febr. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
36%

Ha valaki kijön egy gyülekezetből attól még követheti Jézust, lehet hívő.

Azért mert egy két óránkat más emberekkel töltjük nem leszünk hívők. Ha találkoztunk Jézus Krisztussal és mellette döntünk, hogy Őt követjük : Ő mindig mindenhol velünk marad a világ végezetéig.


Ettől a Krisztusi szeretettől még egy kiközösítés sem választhat el.


Javasolnám, hogy menjetek el olyan közösségbe, ahol Jézust emelik fel, Róla tesznek tanúbizonyságot. Hogy megtaláltak lehessetek.


Mert Isten úgy szerette az embereket, hogy az egyszülött Fiát adta oda cserébe értük, hogy aki hisz a Fiában, az ne pusztuljon el, hanem örök életet kapjon. János ev. 3,16

febr. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
9%

3


Hogy miért kell úgy beállítani Jehova Tanúit, mint akik nem hisznek Jézus létezésében, halálának megváltó értékében, mint ami elegengedhetetlen a megmentéshez, ez rejtély.

Hiába írtam és mondtam el, hogy ez egy hazugság a Tanúkról, továbbra is úgy tesznek, mint ha jogos lenne az ellenük szóló vádaskodás.

Mintha szűrő lenne a fülükben, és a szemük előtt, csak azt hallják meg, és azt látják, amit hallani vagy látni akarnak.


Egyébként pedig nem csak Jézus szerette az emberiség világát, hanem maga az Atyja, Istene is, ahogy a vers is írja.

Ellenben mondhatta volna, hogy "nem adom a fiamat ilyen emberkért".


Jézus soha nem emelte saját magát az égi Atyja, Istene főlé, ahogy az anyját sem. Ezt az emberek teszik, és úgy állítják be, mint ha maga Jézus mondta, vagy tanította volna ezt.

Ezzel Istent, "kivonták a forgalomból" és nagyobb tisztességet méltóságot adnak Jézusnak, és más teremtménynek, mint a Teremtőnek. Nem értik, vagy nem akarják megérteni, hogy itt miről is van szó tulajdonképen.


Jézus elsősorban az Atyja nevét, és személyét jött tisztázni, és másodsorban meghalni az emberekért.

Nem a maga érdekeit kereste, és nem a saját személyét akarta felemelni, vagy tisztázni, hanem az Atyját, akit az Édenkertben megvádoltak.

Egyszerűen ezt kitörölték az elméjükből, csak hogy Isten személyét összemossák a fiával, így támogatást kapjon az a tanítás, ami Isten háromságát akarja bizonyítani.

Eközben, az egész történetnek nem ez a mondani alója, sem a lényege.

(János 5:30) 30 Én semmit sem tehetek a magam kezdeményezéséből. . .

(János 5:30) . . .mert nem a saját akaratom megvalósítására törekszem, hanem annak az akaratát viszem véghez, aki küldött engem.

(János 5:44) . . .egymást dicsőítitek, de az egyedüli Isten tetszését nem keresitek?

Isten egyedüli, egy, és nem háromság.

Ezzel pedig nem Jézus személye van lefokozva, hanem Isten személye van azzal megtisztelve, amit Ti Jézusnak adtok.

febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
0%

2.


Ez is egy csúf megfogalmazás...másokra nézve.

Én sem értek egyet a hit gyülekezetben zajló dolgokkal.

ezzel az erővel Jézust is "agymosással" lehetne vádolni, mert a valamikori judaizmust kijavította és változtatott az emberek gondolkodás módján.

febr. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
93%
Csak a vak nem látja, hogy ezek az újonnan létrejött aljas kis szekták nem tesznek mást, csak lehúzzák és kiszipolyozzák az embereket. És ezt úgy mondom, hogy sem harcos ateista, sem egy felekezett véresszájúan elkötelezett tagja nem vagyok. Egyszerűen képes vagyok használni a szürkeállományomat.
febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
Sajnos ti tanúk nem tudtok kettőt hátra lépni és objektíven felülbírálni sem a tanaitokat sem a vezetőtestület manipulálási módszereit. Én nem vagyok Isten hívő és elfogadom, ha valaki az, de afelett nem tudok szó nélkül elmenni mikor egy csoport, vagy szekta vezetői ilyen aljas módon használják ki a híveiket, mint pl titeket. Nem tudom eldönteni, hogy sajnáljalak vagy szánjalak titeket
febr. 4. 13:17
 8/64 anonim ***** válasza:
53%

4#

Ezt már letárgyaltam Veled.

Most nem is írtam a Jehova tanúiról...


Nem iszunk egyet, így nem érthetünk egyet sem.


Én találkoztam Jézussal, azért tudom Őt követni...


Te ezt nem hiszed el .. majd, ha találkozol Vele tudod Kiről beszéltem.


Addig csak olvasd a Bibliát, az Új Szövetséget. Több féle fordítást javaslok. Hamár nem mersz elmenni egy tiszta evangéliumi gyülekezetbe.


Áldjon Tégedet az Úr Jézus Krisztus!

febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, amíg ő maga nem látja be, hogy mennyire tévútón jár, mennyire megvezették, addig te bármit mondhatsz nekik, sokra nem mész. Talán még ellenkező érzéseket is váltasz ki benne. Az a baj, hogy nekik még Isten szavánál is fontosabb a hamis szervezet.

Talán nála minimális remény van, hogy egyszer már kiszabadult ebből a hitehagyott vallásból.

febr. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 IstenGyermeke1 ***** válasza:
64%

Azok az egyházak, melyekre az Egyházunk szektának nevez, nem poénból “érdemelték ki” ezt az elnevezést; bár ezt mindegyik tagadja, mert mind tudjuk, a Katolikus Egyház a Babilon, meg a nagy kéjnő és a vadállat jelét viselők (hallottam hitgyülisektől okkultistát is… 😃)

Foglalkoztam a szektásodással, mint jelenséggel, eszközeivel és jellemzőivel hitvédelmi szempontból. A Jehova tanúi az egyik olyan, amitől legnehezebben lehet szabadulni, leírom miért. FONTOS, nem áll szándékomban sem sértegetni, sem provokálni a Jehova tanúit, ha valamelyikük annak veszi, az ő baja.

Primo, nagyon mélyen belédültetik a tanaikat, ezért alapjáraton nem fogod tudni meggyőzni őket, hogy az Ördögtorony hazugságod hazugságra halmoz. Sajnos (nem tudok jobban fogalmazni, elfelejtettem rá a szakszót) közösségi kényszerrel elérik, hogy elnyomd magadban a hangot, mely jelzi, hogy valami nincs rendben.

Secundo, pszichológiailag is magukhoz kötik a tagot. Elvágatják vele az összes szektán kívüli kapcsolatát (a többiek tévelygők, s a Szent Pál által írt kiközösítésre felszólító idézeteiket használják erre). Ehhez még hozzájön, hogy az ex-tagokhoz egy szót sem szabad szólniuk, tehát aki kilép, elveszíti az ÖSSZES baráti kapcsolatát. Ez egy hatalmas visszatartó erő; szerintem ehhez a kegyetlenség maximalizmusa kell, hogy ilyet előírjanak (ugyanazokkal az idézetekkel igyekszenek ezt bizonygatni).

Tertio, ha kilépsz, elkárhozol. Ez annál súlyosabb indok, minél több idő óta vagy a tagjuk. Minél többször olvasgatod az Ördögtornyot, hallgatod a rendfőnöküket (ez ugye mind isteni kinyilatkoztatás, meg a Biblia értelmezése), annál inkább meggyőzöd erről magad (akarva, akaratlan), s ezek mind visszatartanak.

Quatro, ugye mindenki más a sátáné, csak ők az igazak (= kiválasztottak); ebből már-már logikusan következik, hogy külsőleg támadottak. Ezért mindenki más, aki segíteni akar kilépni, az hazudik és a vesztedet akarja.


Mit lehet tenni ezek ellen? Semmi nagyot. Ha “rányomulsz” szegény barátnődre, támadásként fogja megélni, csak ellenségesebb lesz, rombolná a kapcsolatotokat. Ami működik, az a szeretet. Fordulj feléjük szeretettel, s ne “vegzáld” őket azzal, hogy ilyen agymosás stb, mert támadásnak fogják megélni. Soha ne azonosítsd őket a szektával, ha esetleg azzal kapcsolatban kérdezel valamit tőlük, használj semleges jellegű jelzőket, főneveket az egyházukra, s azt kommunikáld feléjük, hogy ők nem lesznek kevesebbek a szemedben azzal, hogy a szekta tagjai, ugyanúgy szereted őket. Tudasd velük, hogy mindig ott vagy nekik.

Ne várj nagy eredményeket. Lehet, hogy végül sikerül “észhez térítened” őket, lehet hogy nem. De soha ne erőszakoskodj, ne legyenek elvárásaid ilyen téren.

Ha érdekel, tudok írni többet privátban.


Ez nem a JW teljes “eszköztárának” bemutatását szolgálja, kis összefoglaló a kilépést akadályozó tényezőkről.


Kedves Jehova tanúi!

Nagyon kérlek benneteket, hogy NE válaszoljatok erre az üzenetre. Primo, mert milliószor hallottam már, hogyan próbáljátok mindezt Krisztus tanításának, vagy alaptalan rágalmaknak beállítni, nem vágyok még egy ilyen okfejtésre. Secundo, meg se időm se energiám nincs a veletek való parttalan vitatkozásra.

febr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!