Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény vallásos vagyok és...

Keresztény vallásos vagyok és ugye nem lehet maszturbálni és nem lehet házasság előtt szexelni, és az is bűnnek szamit ha egy pár akik nincsenek összeházasodva azok kielégítik egymást?

Figyelt kérdés
Értelmes és normalis válaszokat kérek. Köszönöm!
febr. 10. 07:17
1 2 3
 11/23 IstenGyermeke1 ***** válasza:
0%

Kedves 9-es!

Én sem kisarkított nézőpontúnak, sem bigottnak nem jellemezném magam.

Az Isten teremtett minket embernek. Tudunk uralkodni az ösztöneinken. És az összes tisztaság elleni vétséget én végtelenül állatiasnak tartom. És nem igaz, hogy nem ismerem ezeket; mindahányszor kénytelen vagyok magamhoz nyúlni, mert nem vagyok képes nem megtenni, sosem boldogságot ad. Szinte úgy érzem magamat, mintha romlott olajban fürödtem volna; és tudom, Kit utasítottam el, Kinek a törvénye ellen vétkeztem nem is kis dologban.

Azt írod, ezek létszükségletek? Nem, nem azok; annak ellenére, hogy ma ez az álláspont az uralkodó. Pont az tesz minket emberré, hogy tudunk szolgálni másoknak, illetve egy nálunknál hatalmasabb Istennek; nem pedig, hogy állatként cselekszünk. Egyik ilyen bűn sem ad boldogságot. A boldogság az Istennél van, az Ő békéje, szeretete, és embertársaink és önmagunk helyes szeretete. Mindenkit mélységesen sajnálok, aki ezt nem tapasztalta, nem ismeri valóban Krisztust.

Ismerem pontosan, a szexualitással kapcsolatban uralkodó nézetet, és azonosulni is tudok vele. Teljes mértékben logikusnak és emberinek találom. De látom, milyen fájdalmakat okoz ez körülöttem a világban. Látom, mennyi kárt okoz. Én nem ítélek el senkit, csak sajnálom, a sok sikertelen boldogságkeresési kísérletet; és kérem Mennyei Atyámat, hogy bocsásson meg nekik, mert nem tudják, mit tesznek, bocsásson meg azoknak, akik ilyen téren kihasználnak bárkit, és irgalmazzon nekem, aki tudom miben vétkezek, mégis rendszeresen elkövetem.


Pax Domini sit semper vobiscum!

febr. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 IstenGyermeke1 ***** válasza:
30%

#10

Ismerem ezt a nézetet. Nem kívánok vitába szállni veled, de hol van ebben a szemérem? Hol van ebben a tisztaság? Ha két ember, akik nagyon szeretik egymást, és a teljes önátadás, az örök szeretet nyelvét beszélik egymással (értsd: szeretkeznek), de utána valamilyen súlyos oknál fogva szakítanak, teljesen rendben volt? Most akkor házasok a te nézőpontodban, vagy sem? Ha házasok nem bontható fel ez a szent kötelék, hisz azt Isten kötötte egybe. Akkor viszont hogy van ez neked? Ki tanúsítja, hogy a házasság megköttetett?

A szexualitás csodálatos ajándék, miért vennénk ki a keretből, amibe való? Azon kívül csak fájdalmat okoz. A te álláspontod szerinti "házasság" nekem egy állapotnak tűnik, nem egy Isten előtt kedves szeretetközösségnek.

Elhiszem, hogy két tizenéves nagyon szerelmes lehet, magam is abban a korban vagyok, tusom mit jelent ez. Viszont a szexualitás érzelmi kötődéssel jár. ha mégsem passzolnak egymáshoz, de az önátadó szeretet cselekedetével összekötötték magukat, csak fájdalom lesz belőle, mégha szakítanak is.

Sajnálom, nekem még mindez, amit írsz a paráznaság, és a házasság szentségi lényegének tagadásának kategóriájába esik, de határozottan közelebb van a krisztusi értékrendhez, mint a világ álláspontja.

febr. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Lucifer-666 ***** válasza:
29%
zex,zex,zex.. a sátán figyel...
febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
36%
Amíg ti önmegtartóztattok, én kefélek egy zaftosat a szexi apácaruhában lévő csajommal. 😉
febr. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

"kefélek egy zaftosat a szexi apácaruhában lévő csajommal"

Aki "kefél", az csak használja a másikat, mint egy darab fát - és közben egyre inkább eljátssza az esélyt a valódi boldogságra. Lelke rajta.

febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%

"Aki "kefél", az csak használja a másikat, mint egy darab fát - és közben egyre inkább eljátssza az esélyt a valódi boldogságra. Lelke rajta."


Nem, ezt úgy hívják, hogy testi öröm ami két emberen múlik és kétlem, hogy bűn lenne. Habár ezt nem egy hozzád hasonló középkorban ragadt valláskárosultnak kéne magyarázni, de bennem ott van a szándék, hogy kirángassalak tégedet ebből, csak tudnám minek... Nem veszitek észre, hogy mennyi lepontozást kaptok és nem azért mert rosszak lennénk vagy ti azok lennétek, csupán azon a világnézeten kéne túlnőni és rájönni arra, hogy röhej. Nem a maszturbálást kell megbánni, csupán kordában kell tartani és idővel szerezni olyan nőt akivel kitudja élni a nemi vágyait később meg megházasodhat vagy összejöhet valakivel mint élettárs akivel leélhet egy életet.

febr. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
39%

"ezt úgy hívják, hogy testi öröm"

Nem, ezt úgy hívják, hogy pillanatnyi öröm. És amitől az ilyen hozzáállással egyre inkább elzárják magukat, az meg az, ami te magad írsz, mint célt: valakivel leélni egy életet. Ha arra tanítod, trenírozod magad, hogy a pillanatnyi örömök után fuss, abból sose lesz életre szóló kapcsolat - pedig abban van a legtöbb szex. :)

febr. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
16%

az attol is fugg, hogy milyen felekezethez tartozol, milyen egyhazhoz

nem mindenhol bun

febr. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
16%
Te magadtól vagy ennyire hülye vagy valaki fogja a kezedet?
febr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%

8

"nem tesz meg mindent azonnal, ahogy kedve szottyan hozzá, pl. nem ugrik rá a villamoson az első nőre, akit megkíván? Hát, tényleg elképesztő! Sokkal normálisabb mindig egyből azt tenni, amit csak akarunk, ugye?"

Ez egy eros tulzas.

Senki nem arrol beszel, hogy raugrasz az elso nore, akit megkivansz.

Azt a vilagi erkolcsok is ellenzik es a buntetotorvenykonyv is tiltja.

Ket felnott ember, akik szivbol szeretik egymast, husegesek egymashoz, de meg nem tartanak ott, hogy hazassagot kossenek, szeretne szexualis eletet elni - mondjuk ez a kerdes.

Erre lehet azt mondani, hogy xyz egyhaz mit tanit rola, hogy valaki szemelyesen eliteli vagy o nem csinalna.

De ne allitsuk ezt be ugy, hogy VAGY 1. a hazassagig soha semmi VAGY 2. mindenkire azonnal raveted magad (egyejszakas kalandjaid vannak, kapcanak es targynak nezed a noket, valtogatod oket, mint a fehernemut).

febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!