Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az idősek miért hiszik azt...

Az idősek miért hiszik azt hogy attól vagy jó hívő ember ha minden hétvégén misére jársz és (legalább) vallási ünnepekkor mindig meggyónsz?

Figyelt kérdés
Mindig meg fog maradni ez a rögeszméjük? Mert tudom hogy van olyan öregasszony hogy olyan pletykás mint hat másik, közbe meg ő a nagy istenhívő, más meg eljár templomba húsvétkor meg karácsonykor, és lehet hogy sokkal normálisabb ember....
2010. okt. 24. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Van ennél rosszabb is. Ismerek olyat, aki minden héten legalább kétszer templomba megy, betéve tudja az egész Bibliát, a kocsijában folyamatosan katolikus rádió szól, papoknak nyalizik, de közben meg bunkó másokkal, azt hiszi, ő a világ közepe, lenézi azokat, akik nem hívők stb.


Félreértés ne essék, nem azzal van bajom, ha valaki vallásos és templomba jár, én is keresztény vagyok, de szerintem nem az a lényeg, hogy hányszor mész misére, hanem hogy milyen életet élsz és hogyan viselkedsz másokkal.

2010. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamilyen vallás hívének vallod magad, akkor fontos, hogy kövesd annak parancsait. Így a katolikus vallásnál alap pl. a vasárnapi mise vagy a gyónás. Nem attól leszel katolikus, hogy a vallásnak csak azt a részét "végzed", ami számodra könnyű, hanem rendesen megtartod a parancsokat.
2010. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

kimosták az agyukat.

senkit nem akarok megbántani,az én nagymamám is ilyen és nagyon szeretem,csak egyszerűen felfoghatatlan ez a gondolkodásmód.ez mentális rabszolgaság,és ők ezt nem látják valamiért.

Na az meg egy másik kérdés amit itt előttem említettek,hogy játssza a nagy hívőt aztán minden hétvégén kocsmázik,káromkodik,kötekszik másokkal stb....ez elég röhejes.

2010. okt. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2010. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert képmutatók
2010. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb vallással az a baj, hogy nem várja el ténylegesen a hívőiktől a személyiségváltozásokat, illetve a valós hívő életet. A nagyszülők esetében én pl. azt látom, hogy ez nekik nem hitbeli meggyőződésen alapul, hanem egyszerűen egy szokásrendbe illeszkednek bele,mindenféle meggyőződés nélkül. Innentől kezdve tök mindegy, magának a vallásuknak milyen előírásai vannak, mert az már lényegtelen. A külső szokásokhoz ragaszkodnak csak. És mindenki eretnek, aki a külsőségeknek nem hódol be, és nem követi azokat.

Igen, ez valóban felháborító, de Isten kegyelmes, a szíveket vizsgálja. Lehet, hogy a szomszéd Mari néni szíve mélyen hisz Istenben és Jézus megváltásában. Egyszerűen csak nem tudja, hogy amit tesz, ahogy él, az bűn. Vagy tudja, de (és itt iszonyú nagy a ferdítés a katolikusoknál) biztos benne, hogy majd halála után a tisztítótűzben lemossák róla, és agyő, mehet a Mennybe.

Hát, előre sajnálom azokat, akik így gondolkodnak. Meg fognak lepődni.

2010. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem anyuék emlegették, hogy van olyan nyanya aki jó nagy ribanc volt életében, ahány istálló volt a községben, mindig hancúrozott, most meg annyi sokat jár a templomba hogy fáj a lába, a keze meg a sok kereszthányástól.D

Én utálok templomba járni, egyszerűen halálra unnám ott magam, inkább meghalnák csak ne keljen térden-állva végig nyomni az 1 órát legalább.:)

L

2010. okt. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk vagyis ahol lakom mert református vagyok, szóval a környéken a katolikus templomban a pap is azt mondja hogy bűn ha valaki nem jár Szentmisére pedig fiatal ember. Én nem értem miért bűn ha valaki nem jár Szentmisére. És ezt anyu is osztja pedig református, azt mondja hogy a rendes emberek mennek templomba. Refik is olyanok mint a katolikusok hogy bűn ha nem mész templomba. Pedig nem az. Ha valaki nem tud szívből menni akkor jobb ha elmegy minthogy menjen és ne szívből.
2021. nov. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!