Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanui miert nem unnepel...

Jehova tanui miert nem unnepelnek semmit?

Figyelt kérdés
Ez gondolom nincs leirva egyik Biblia forditasban sem, nem igaz? Mert akkor mas se tartana pl szulinap-nevnapot stb. Illetve Karacsonyt miert nem unnepelnek? Hiszen az kereszteny unnep, Jezus szuletesnapja.
febr. 13. 11:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
70%

Asszem azért, mert nem akarják hogy magad ünnepeld.

Meg próbálnak vonni mindent ami az identitásod vagy egyéb alap dolgokat megerősítené.


De nem vagyok profi a témában, bocsi.

febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
30%
Azért, mert a szülinapot 2× ünnepelték meg a Bibliában, és pont akkor történt valami rossz. Nekem legalábbis ezt mondták. A karácsonyt meg azért nem, mert nem ismert a pontos dátum, illetve a Bibliában nincs róla szó, hogy pl. a tanítványai tartották volna.
febr. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 Prókátor ***** válasza:
77%

Mert egy szülinapra illik tortát, ajándékot, virágot, stb beszerezni. Ugyan ez a pénz sokkal jobb helyen van a vezetőik bankszámláin, vagy befektetve akár még a fegyvergyártásba is.

A Biblia valóban nem ír semmi ilyent. De az ördögtorony annál inkább! És a Biblia csak egy mesekönyv, ha a cég érdeke úgy kívánja. Ez Prioritás kérdése.

febr. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
33%

Szia


A Biblia nem ír részletesen mindenről, mit nem szabad, vagy mit szabad.

Isten alapelvekben gondolkodik, nem szabályokban.

Vannak olyan esetek is, amikor valakinek a lelkiismerete megenged valamit, míg másoknak nem, de a Biblia nem ír konkrétan erről.

Ilyen pl: az alkohol fogyasztás.

Isten nem tiltja, de mértékletességre int. Vannak akiknek ez nehézséget okoz, mert ismerik a testüket, ezért inkább nem fogyasztanak ilyesmit.

Mások tudnak önuralmat gyakorolni, ezért bátrabban fogyasztanak de nem a részegségig.


Ugyan ilyen az ünnepekkel kapcsolatosan is Isten gondolkodása.

Vannak ünnepek amiket maga Isten rendelt el, de vannak olyan ünnepek, amiket azért nem engedélyez, mert azok nem Tőle származnak, hanem más vallású, vagy hagyományt örző emberek vezettek be.

Isten a népének mindig is tiltotta, hogy más népek szokásait átvegye.

Az Izraeliták idejében senki nem tartott születés napot, ahogy az első keresztények sem, mivel ezt bálványimádásnak tartották. Ezért messze elkerülték az ilyesmit. Csak úgy mint a nemzeti ünnepeket is.


A karácsony pedig nem Jézus születés napja, mert Jézus kora összel született. Ő maga és a tanítványok sem ünnepeltek ilyesmit.

Jézus a halálával eltörölt olyan ünnepeket is, amiket az Izraeliták ideje alatt, meg kellett tartani. Viszont bevezetett egy olyan "ünnepet", amire pedig azt mondta, hogy tartsunk meg.

(Lukács 22:19, 20) 19 És vett egy kenyeret, hálát adott, megtörte, és odaadta nekik, ezt mondva: „Ez jelenti a testemet, amely értetek adatik. Ezentúl ezt cselekedjétek a rólam való megemlékezésül.” 20 Ugyanígy a poharat is, miután megvacsoráztak, ezt mondva: „Ez a pohár jelenti a véremen alapuló új szövetséget; és ez a vér kiontatik értetek.

(1Korintusz 11:25, 26) . . .. Ezentúl ezt cselekedjétek, valahányszor isszátok, a rólam való megemlékezésül.” 26 Mert valahányszor eszitek e kenyeret és isszátok e poharat, mindegyre az Úr halálát hirdetitek, míg meg nem érkezik.

Jézus a haláláról való megemlékezést vezette be. S ahogy Pál írja, ezt is csak addig kell megtartani, amíg "meg nem érkezik".


Az igaz, hogy a Bibliában említésre került két születésnap, azonban érdekes, hogy ezeket olyanok tartották, akik nem voltak Isten választott népéhez tartozók.

Ennek figyelembe vétele miatt úgy döntöttünk, hogy mi távol tartjuk magnkat ettől, az élet nem ezen alapul, vagy múlik, sokkal inkább az Isten iránt való engedelmességen.

De tiszteletben tartjuk ha mások ünnepelnek.

febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
41%
Talán még annyit, hogy nem tilos ajándékozni, mi rendszeresen megajándékozzuk egymást, csak nem napokhoz kötjük az ajándékozás okát, hanem a szeretethez.
febr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
69%
Azért, mert babonásak.
febr. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
62%

Engem pl az érdekelne, hogy akik ünneplik a karácsonyt, miért teszik? Vagy a születésnapot? Névnapot? Mert így nevelkedtek, és ez a szokás, mindenki ezt teszi. De elgondolkodtatok már azon, hogy miért? Tulajdonképpen mit ünnepel akkor a világ? Honnan erednek?

Vegyük a Valentin napot - 20 éve még nyoma sem volt Magyarországon, csak az amerikai filmekből ismertük. Aztán szépen "begyűrűzött" és ma már úgy néznek rád az emberek, ha azt mondod, te nem ünnepled, mintha a Marsról jöttél volna. Mostmár "kötelező" csokit és virágot venni annak akit "szeretsz" - még 20 év és azt fogják mondani, hogy nemzedékek óta ünnepli az ország....És mindenki beáll a sorba.

Tényleg Jehova Tanúi a furák mert nem teszik? Vagy a sorral van a baj?

febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

#7

Én úgy tudom, hogy már Egyiptomban ünnepelték a fáraó születésnapját és valahogy átragadt a mindennapi emberekre.


A valentin napos dolgot meg nem értem.

Nagyon nyomatták munkahelyen meg suliban, hogy lányoknak virágot meg csokit, de a saját barátnőm sem kapott valentin napon semmit sem.

Mert akkor kapja amikor úgy érzem hogy szeretem és az egész évben van.

Mellesleg szerintem egyre kevesebben állnak be a sorba.

Évről-évre a tapasztalatom alapján ilyen hiper-szuper különleges dolog a valentin nap, inkább csak egy nap ami ici-picit különlegesebb.



Szerintem azzal van a gond, hogy a Jehova tanui nem értelmes okokból teszik ezt.

Valószínű valami visszafelé logikából amit a Bibliából fejtettek ki.


Amíg nem értelmes és valós dolgok miatt korlátozzák a saját és mások szabadságát, addig szekta.

febr. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

"Engem pl az érdekelne, hogy akik ünneplik a karácsonyt, miért teszik?"

Attól függ, hogy kik, a hívők például azért, mert e világra született a Megváltó, akinek születésekor angyalok szálltak alá, pásztorok vittek neki ajándékot és napkeleti bölcsek borultak fölre előtte.


"Vagy a születésnapot?"

Még ha egy átlagos ember születéskor is nem is volt olyan hatalmas mennyei és földi ünneplés, mint karácsonykor a fenti esetben, azért a szülők, rokonok jellemzően nagy szeretettel várták az születendő gyereket, s erre az alkalomra emlékeznek meg évente. De hamis állításoddal ellentétben itt nem a világot ünneplik, hanem szerettüket.


"Névnapot?"

Ez már kicsit bonyolultabb és sok helyen kezd feledésbe merülni eredete, de azért ünneplünk névnapot, mert arra a Krisztusban hívő, igaz és példás életű, Krisztus-követő emberre emlékezünk (szerettünk mellett), akiről szerettünk nevét kapta (akarva vagy akaratlanul).


"De elgondolkodtatok már azon, hogy miért?"

Remélem, hogy sikerült megválaszolni kérdéseid.


A végén meg felhoztad "Valeint-napot" vagy magyarosabban Bálint napot, amikor eredetileg Szent Bálint püspököt ünnepelték, akit Krisztusba vetett töretlen hite miatt a római császár börtönbe záratott és kivégeztetett a III. században. Ő úgy kapcsolódik a szerelmesekhez, hogy sok olyan párt is megesketett, akiket a császár törvénye értelmében nem lehetett volna.

Aztán az angolszászok csináltak belőle egy fogyasztó társadalomra épülő ünnepet.


De te azt kérdezted, hogy "Honnan erednek?"

febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
38%

szia ismét "7"-es vagyok.

Ezt írod: "Mert akkor kapja amikor úgy érzem hogy szeretem és az egész évben van."

Nos Jehova Tanúi is ezt mondják a szülinap-névnapi-karácsonyi-mittudoménmilyennapi ajándékozásokra.

Akkor adnak ajándékot, amikor valami miatt szeretnék kifejezésre juttatni az értékelésüket, szeretetüket, esetleg összegyűjtöttek egy nagyobb ajándékra egy összeget és végre akkor megveszik stb.

A baj a világban népszerű ünnepekkel, hogy ezek mind valamilyen "pogány valláshoz" kötődnek. Jól írod, hogy az ősi Egyiptomban már születésnapot ünnepeltek a fáraónak - így van Akkor a fáraót istennek tartották -ez már ellenkezik a Szentírásban található kijelentéssel , konkrétan a "10 parancsolatként" ismert törvénygyűjtemény első parancsával megy szembe:

"Én vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, ahol rabszolga voltál. Ne legyenek más isteneid rajtam kívül. Ne készíts magadnak faragott bálványt, vagy semmi hasonlót azokhoz, amik az égben, a földön vagy a vízben vannak. Ne hajolj meg előttük, és ne hagyd magad rávenni a szolgálatukra...." 2Mózes 20:2-5

Maga a születésnap kultusz nem Egyiptomból a fáraóktól ered, de ha már ezt hoztad fel, jól mutatja, hol itt a hiba. Ha ezt a vonalat viszed tovább, akkor egy embert istenként tisztelni és az ő születésnapját "nemzeti ünneppé szentelni" ellenkezik a Teremtő Isten parancsával. Egyiptomi kultúrára különösen jellemző volt, hogy a fáraón kívül mindennek volt istene: a víznek, a Napnak, az esőnek stb...Mindent imádtak, csak az egyetlen Élő,Teremtő Atyát nem, aki a Szentírást íratta. Az ilyen ősi pogány (tehát Biblián kívüli, azzal szemben álló) vallásokban gyökerezik sajnos minden jelenleg népszerű ünnep - amit az emberek nagy része nem is tud és nem is érdekli őket.


Te azt írod, hogy szerinted Jehova Tanúi nem értelmes okokból döntöttek úgy, hogy ezeket nem ünneplik - ezt rosszul tudod.

Pontosan ellenkezőleg: jól átgondolt, alapos megfontolás és utánajárás , valamint egy pontos bibliaismeret van a döntés mögött.

febr. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!