Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Lenne...

Kedves Jehova tanúi! Lenne kedve valamelyikőtöknek egy podcast keretein belül összeülni egy katólikus, esetleg református lelkésszel nézeteiteket ütköztetni? Azt gondolom sok olyan embert érdekelne, akik keresik az igazságot.

Figyelt kérdés

febr. 7. 01:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha ilyet tervezel, kérlek jöjjön Buddhista tanító is, esetleg hinduizmust képviselő személy. Köszönöm!
febr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom arra menne ki, hogy a Jehova az igazi vallás...
febr. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
16%
Mi az hogy arra menne ki? Egy vitanal nincs olyan hogy mire megy ki, ezert hivjak vitanak, gondolom altalanos iskolaban tanultal rola, mindenki a sajat allaspontjat fejtheti ki es ervelhet mellette. Pont ezert van minden alkalommal kulsos moderator is egyebkent.
febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1-es


Én nem tervezek ilyet összehozni, de nagyon szívesen meghallgatnék egy olyan vitát, amikor egy Jehova tanúja nem egy átlag emberre próbálja ráerőltetni a saját nézeteit, hanem egy olyan más gyülekezetéből való emberrel találja szembe magát, aki tanult teológiát.

febr. 7. 11:23
 5/21 anonim ***** válasza:
26%

4

"aki tanult teológiát."


Jehova Tanúi nem teológiát tanulnak, hanem teokratikus elrendezés, és tanítás szerint élnek. Ezt tanulják.

A Biblia nem vita tárgya.

Minden személy ismeri a hitét tartalmazó nézeteket, és ezt összehasonlíthatja más vallásokkal, ahogy magam is tettem.

Nem csak a kereszténységet, de a keleti vallásokat is átolvastam, erről írtam is egy hozászolásomban valamelyik kérdésnél.

Illetve nm teljesen, de van némi ismeretem az afrikai törzsi vallásokkal kapcsolatban is.


Hidd el, hogy nem egy teológiát tanult emberrel beszélgetnek a Tanúk a szolgálatuk során. Én pl, egy virágüzletben beszélgettem egy egyházában vezető beosztásban lévő pappal, aki nem tudni miért belevont a beszélgetésbe, amit a virágárussal folytatott. Pedig csak virágért mentem.

Majdnem mindenben egyetértettünk, igyekeztem mindent Isten szavával bizonyítani, és érdekesnek is tartotta azt, amit mondtam neki. A virágárus hölgy pedig, a Hit gyülekezetéhez tartozik.

Majd megyek vissza hozzá, mert sok kérdés merült fel benne a beszélgetés következményeként. Nem volt vita, békésen meghallgattuk egymást, és érveltünk egymásnak.

Sajnos egyikőjük sem nyitotta ki a Bibliáját, és nem is tudtak nagyon érvelni belőle.

A keresztények "fegyvere" pedig Isten szava.

febr. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
31%

Sőt, még Rabbival is beszélgettem, aki elvégezte a rabbinikus képzőt.

Jehova Tanúi között vannak Izraeli származású testvérek is, nem csak cionisták.

Aki szívén viseli Isten érdekeit, szavát, az alaposan felkészül, hogy meg tudja védeni Isten szavának igazságait. Ezt tanítja nekünk az írás, vagy is az Aki leíratta azt.

Az ismeretszerzés, nem sima olvasásból áll. sokkal több annál, ami bizony időt vesz igénybe, hogy minőségi legyen.

A tudás felelősséggel jár, ahogy szokták mondani. Nem a mennyiség számít, hanem annak minősége, és alkalmazása.

Mert minden dolog, tudás annyit ér, amennyit alkalmaznak belőle.


A Farizeusok rabbinikus iskolákat végeztek, Jézus és a tanítványai soha nem voltak ilyen téren tanultak. Ezért is nézték le őket.

De még is úgy éltek és hittek, ahogy írva van, ellenben a nagy tudású rabbinikus iskolát végzőknél.

ezt pedig nem világi iskolákban tanítják, soha nem is nyitottak külön ilyen iskolát, hanem a gyülekezeten belül volt ez az oktatás, mindenki számára.

febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%

#5

Hihető a történet, hogy egy hitgyülis virágárusnál találkoztál egy püspökkel :) (vezető beosztású pap)

Szerintem azt se tudod, hogy kivel találkoztál, ha egyáltalán megtörtént ez, s nem az őrtoronyban olvastad, amit kicsit átalakítottál, vagy átalakítottak magyar viszonyokra.

febr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
36%

Nem mondtam, hogy püspök, ezt te írtad így.

Nekem úgy mutatkozott be a férfi, hogy egy vezető pap, vagy lelkész, pontosan nem tudom, de hozzátette, hogy Ő vezeti a gyülekezetet, gyülekezete van.

Hazugságot nem írok, nem teszek ilyet, őszintén beszélek, de tudod mit ne hidd el.

Ezért írtam, hogy "vezető". Na így terjednek a hazugságok....

febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

"Nekem úgy mutatkozott be a férfi, hogy egy vezető pap, vagy lelkész, pontosan nem tudom, de hozzátette, hogy Ő vezeti a gyülekezetet, gyülekezete van."

Tehát egy lelkésszel találkoztál. Mint írtam, valószínűleg fogalmad sincs, hogy kivel beszéltél. :D

Sokuk viszont nem tanul normális teológiát, olyan laikusok, mint te.


"Nem mondtam, hogy püspök, ezt te írtad így."

Így van, mivel a "vezető beosztású pap" az püspök. De a leírásod alapján nem hogy vezető beosztású, hanem egyenesen semmilyen pap se volt ott.


"Na így terjednek a hazugságok...."

Ha hülyeséget írsz, akkor könnyen. Előbb találd ki, hogy pontosan kivel találkoztál, az kiderült, hogy pappal biztos nem, vezető beosztásóval még kevésbé.

febr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

"egy olyan más gyülekezetéből való emberrel találja szembe magát, aki tanult teológiát."


Családunk egy barátja volt egy görögkatolikus pap (sajnos nem él már), morálteológiát tanított egyetemen. Ő egyszer találkozott Jehova tanúival, mondta, hogy rendben van üljünk le beszélgetni. Akár az ő fordítású Bibliájukkal. 5 percig az egyik fél beszél, 5 perc után erre reagál, érvel a másik fél. Azt mondta, hogy jó lett volna így, csak ők egyszerűen nem a válaszra reagáltak, hanem a sémákat folytatták.

Nyilván, ha van moderátor a beszélgetésben, akkor máshogy is kisülhet, de nem gondolom, hogy meg lehet győzni őket.

febr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!