Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak miért tilos...

Jehova tanúinak miért tilos olvasni, megnézni a Bibliát eredeti nyelven?

Figyelt kérdés

Privátban levelezek egy ideje vallásuk egyik képviselőjével, mert rám írt, én meg válaszolgattam. Legutóbbi levélben egy kérdésére linkeltem neki az Ószövetséget "interlineár" verzióban, amikor felső sorban van az eredeti héber, alatta a fonaetikus átírás, harmadik sorban az angol fordítás.

Erre azt írta, hogy nem nézi meg, mert ezek hitgyengítők. Gondolom szervezetileg lehet tiltott, különben miből gondolná, hogy az, ha sose olvasta...


Tehát miért tartják "hitgyengítőnek" az eredeti Bibliát?


Egyébként nem titok, az alábbi oldalt linkeltem neki:

[link]


Szerintem nagyon hasznos, gyakran használom ebben a témában. Neki is csak azt akartam megmutatni, hogy eredetiben hogy szerepel valami.



febr. 5. 16:49
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
31%
A bibliának nincs eredeti nyelvü szövege!
febr. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 KZitus ***** válasza:
53%

Szia

"Erre azt írta, hogy nem nézi meg, mert ezek hitgyengítők. Gondolom szervezetileg lehet tiltott, különben miből gondolná, hogy az, ha sose olvasta..." - hol írja, miből vontad le azt a következtetést, "...tilos olvasni, megnézni a Bibliát eredeti nyelven?"

Én tanú vagyok, de senki ilyesmit nem tiltott meg! Három féle Bibliafordításom van, és két nyelven tudom olvasni a Bibliát. De gondolom sokféle lehetősége van olvasni a Bibliát a többi tanú társamnak is. Szóval ezt csak azért írtam le neked, ha lehet, nem kellene kitalálni dolgokat velünk kapcsolatosan és azt itt terjeszteni.

Vajon miért nem látok sem a kérdésedben, sem a rá adott válaszodban sem jóindulatot, sem felebaráti, de főleg nem krisztusi szeretetet? Ezt a kérdést annak az egyénnek illet volna feltenned, akitől az infódat beszerezted. Mert így gyakorlatilag hazugságot terjesztesz, ami nem Istentől származik. Elnézésedet kérem az őszinteségemért.

febr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is többféle Biblia fordításom van. S bármikor még interneten is belenézhetek akármelyik Biblia fordításba.

"Hitgyengítő".

Ugyan mitől lenne az?

Ilyen tiltás nincs, sosem volt. Sőt most is vannak olyan tanulmányozók, akik ragaszkodnak a más fordítású Bibliájukhoz, és nem az újvilág fordítást nézik.

Az ellenséges propaganda azért működik, hogy teljesen lejárassák a Tanúkat, még jól meg is cifrázzák a hazugságokat ellenünk.

febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
56%

Elnézést Zitus, de szellemi szférában is harc van ... Remélhetőleg a Jehova tanúinàl rendeződnek a hamis információk, tanítások.


Na, mert az sem Istentől származik, hogy megszűntek a nyelveken szólások, gyógyítások, mint jelek, amit Jézus Krisztus ígért az Őt követői számára.


Saját gyülekezeteteken belül megy a hazugság.

febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
32%

(1Korintusz 6:12) 12 Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. . . .


Belenéztem a linkbe, és nem mindegyik részt lehet megnyitni. Ezért máris kételkedem abban, hogy ez egészében átnézhető-e.

febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 A kérdező kommentje:

#2

Ha szeretnéd, privátba elküldhetem a levelezést, viszont itt nem lenne ildomos kitennem, köszönöm nagyvonalú őszinteséged, hogy látatlanban hazugsággal vádolsz. Egyébként feltettem neki a kérdést, nem válaszolt. Annyit talán megsúghatok, hogy bizonyos Zoli. Szerintem már másoknak is írt privátban, nem csak nekem.


#5

Tehát nem hasznos a Bibliát olvasni önmagában? Ez érdekes, de részetekről érthető.

Mond már meg, hogy konkrétan melyiket nem tudtad megnyitni, lássuk mind, mennyire igaz, amit írsz :)

febr. 5. 17:54
 7/51 anonim ***** válasza:
0%
zsoltár 83:18,19
febr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:

7#

Csakis Új Szövetségben kell lenni, vagy Jézus Krisztus hiába halt volna kereszt halált.



1 Korintusi 8:6

Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitõl [van] a mindenség, mi is õ benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által [van] a mindenség, mi is õ általa.


2 Korintusi 1:2

Kegyelem néktek és békesség Istentõl a mi Atyánktól és az Úr Jézus Krisztustól.


2 Korintusi 13:13

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:

#7

Milyen "szép" is, amikor a Jehova tanúi, aki magukat Isten választott népének, Krisztus követőinek tartják, mások pusztulását kívánják :)


De azért mutasd már meg, hogy melyik részt nem tudtad megnyitni az online Bibliában.

febr. 5. 18:27
 10/51 anonim ***** válasza:
30%

9

Mutasd már meg nekem, hogy hol írtam azt, hogy a pusztulását várom másoknak.

Visszanéztem a válaszaimat, és egyáltalán nem írtam ilyesmit.

Miről beszélsz barátom?

Leírtam a Biblia verset, a 7-s hozzászólásomban.

Erre Te elkezdesz nekem arról beszélni, hogy a "kiválasztottságunk" miatt mások pusztulását várjuk.


Tudod ha így volna, akkor nem tartanánk annyira fontosnak a prédikáló és tanítványképző munkát, hogy a szabad időnket erre pazaroljuk. Hanem magasról tennénk arra, hogy mi lesz másokkal....

Pál azt írta, hogy

(Róma 1:14, 15) 14 Görögöknek is, idegeneknek is, bölcseknek is, ostobáknak is adósa vagyok, 15 úgyhogy kész vagyok hirdetni a jó hírt nektek . . .

(1Korintusz 9:16) 16 Ha pedig hirdetem a jó hírt, az nem ok arra, hogy dicsekedjem, mert ez a kötelességem. Igen, jaj nekem, ha nem hirdetem a jó hírt!

Ez kötelesség!! Semmi egyéb. Aki pedig a kötelességét teszi, arról Jézus azt mondta:

(Lukács 17:10) 10 Ugyanígy ti is, ha megtettétek mindazt, amit feladatul kaptatok, mondjátok: »Semmirekellő rabszolgák vagyunk. Azt tettük, amit tennünk kellett.«”

Nem gondoljuk, hogy a feladatunk elvégzésével, kiemelkedő emberek lennénk. Jézus "semmire kellő rabszolgának" nevez bennünket. Mert csak a kötelességünket tesszük, semmi egyebet.

Ezért tévedsz, és ok nélkül terjesztesz rólam és a testvéreimről olyan rossz híreket, hogy mi különleges, vagy magasabb rendűek lennénk.

Tudod, boldog vagyok, hogy Jézus "semmirekellő szolgája" lehetek.

Nem éreztem, és nem is érzem, hogy ezért, különlegesebb lennék másoknál.

febr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!