Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos vagy? Hiszel Istenben?

Vallásos vagy? Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
Hogyan viszonyulsz a valláshoz? Miért? Válaszodat indokold.

febr. 18. 16:09
A kérdező szavazást indított:
Vallásos vagyok.
Agnosztikus vagyok.
Panteista vagyok.
Ateista vagyok.
Egyéb.
53 szavazat
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
15%

Nem vagyok vallásos.

Nincs hitem.

A vallások természetes része a rendszernek, ami ezen a bolygón uralkodik, hogy elhúzzon az önfejlesztéstől, moráltól, szeretettől, és mindentől, ami szép, és az egy végtelen teremtőhöz köthető. Eképpen viszonyulok hozzá. Harcolok ellene, ahogy minden ellen, ami testvéreim szépségét szegik.

febr. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
65%
Vallásokkal nem foglalkozom...csak Jézust figyelem.
febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
71%
Keresztény vagyok
febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 Potyondi Gergely ***** válasza:
69%

Vallásos vagyok. Hiszek Istenben, és abban is, hogy a Biblia Isten Igéje.


Ha a miért kérdésre a személyes tapasztalatom érdekel, akkor az az, hogy Isten egy olyan nagy kérésemet teljesítette, ami csak akkor teljesülhet, ha Ő létezik.

A részletekbe nem mennék bele. Ennek az egyik oka az, hogy nem akarom, hogy mások is úgy szenvedjenek mint én.


Ha valaki erősen kételkedik Isten létezésében, de hinni szeretne benne, akkor imádkozzon kitartóan azért, hogy hinni tudjon Istenben, böjtöljön érte valami nagy szórakozás lemondásával, és higgyen abban, hogy Isten segít.

febr. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Gergely ! Sajnos legtöbbünk, szinte Mindenki lelke szenvedése folytán látunk....át kellett menni a halál árnyékának völgyén...

Én szívesen olvasnám a Te bizonyságodat.

febr. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
30%

Elhiszem, amit írt a 4-es válaszoló.

Nekem semmiféle szenvedélyem,szórakozásom nincs. Viszont amit kérek Istentől,azt nem adja meg,illetve amikor volt,akkor hamar elvette.Mégpedig azt, hogy boldog és szerető párkapcsolatban élhessek.

Életemben rossz kapcsolatok után jött a csoda,ami későn jött,de nagy boldogságot adott.Két és fél év után egyik napról a másikra vége lett és azóta még szomorúbb, magányosabb az életem.

Nem értem a miértjét,amikor csak szeretni szeretnék és azt,hogy engem is szeressenek. Nem pénzt kértem,nem vagyont, nem hatalmat.Nekem ezek semmit nem jelentenek.

A szeretet hiányzik az életemből,mert sajnos gyerekként sem kaptam meg :(

Úgy érzem, valami rosszat tettem,amiért emberi szó ,ölelés és boldogság hiányzik teljesen az életemből.

Pedig hittem, hiszek de nagyon szomorú vagyok...nagyon.


F

febr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 Thunderfairy ***** válasza:
60%
Majd ha tudományosan bizonyitják isten létezését akkor szoljatok. Köszöntem.
febr. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
56%
Vallásos vagyok, hiszek Istenben.
febr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
30%

6# Nem tudsz elmenni olyan alkalomra, ahol Jézus Krisztusról evangélizálnak ?

A Vele való személyes közösség teszi az embert csak igazán boldoggá.


Én kerestem mi a boldogság itt a földön.

Amikor Jézus megszólított Benne találtam meg....az Ő országában a szeretni kötelező.

febr. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
56%

Szia

Én személy szerint úgy vélem, hogy Vallásosnak lenni, vagy Isten által lefektetett életet élni, imádati formát gyakorolni, nem ugyan az.

Mert sokan vallásosnak nevezik magukat, de passzívak, és nem élnek összhangban Isten szándékával, és nem azt az imádatot mutatják be, amit Isten kér.

Ahogy olvassuk, a hitemet a tetteim az életem bizonyítják, ahogy Ábrahám, vagy akár az első keresztények, tanítványok is a hitüket a tetteikkel bizonyították Istennek, nem csak a szavakkal.

Mert az sem mindegy mit vallok, miben hiszek.

Ha egy hit, egy tanítás, egy keresztség van, akkor egy imádatnak kellene lennie, és nem vallások és tanítások sokféleségének.

Jézus egységről beszélt. Ő az Atyja akaratával élt egységben.

Mi úgy lehetünk egységben velük, ha egységesek vagyunk Jézus életével, tetteivel, kéréseivel összhangban cselekszünk.

febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!