Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos vagy? Hiszel Istenben?

Vallásos vagy? Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
Hogyan viszonyulsz a valláshoz? Miért? Válaszodat indokold.

febr. 18. 16:09
1 2 3 4
 31/37 Balasa Bence ***** válasza:

30


"Másrészt ami megdöbbent abban, amit te is csinálsz az az, hogy egyszer anonim módon írsz, aztán már névvel? Ha visszaolvasod, a válasz egy anonim felhasználónak lett írva. Viszont érdekes, mert már van neved? Most akkor kivel beszélek? Ki vagy? Ez egy jó móka?"


Újra fel kell tennem úgy látom: te ezt honnan veszed?!

Amióta fiókom van a gyakori kérdések oldalán, a saját nevemmel írok kérdéseket és válaszokat.

febr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:

31. Direkt kérve lett, hogy ne idézgess ki külön, de csak azért is. Megkérnélek, hogy ne írj többet, ha ezt elengedni nem tudod. Nagyon nem helyénvaló ez a dac, rátartiság, csak azért is magatartás. A gyümölcs árulkodó.


Teljesen nyílt és egyértelmű, ha visszaolvasol. Akkor amit legutoljára írtál, az nem igaz ennek fényében. A 28-as komment okán írtál nekem, hiszen a kommentedben az azon hozzászólás utolsó sorait idézted ki. De ami abban foglaltatott, az meg a 26-os kommentelőnek szólt, hisz írta is ő is, hogy Békesség nekem. Vele lett megtörve a kenyér. Az egy anonim kommentelő. Ha az a kommentelő nem te vagy, akkor a 29-es kommentedben miért vetted magadra azt, ami írva lett? Akkor magam egész végig egy állítólagos másik személlyel beszéltem, de te akkor miként folytál ebbe bele? És ez nem lehetséges, hiszen a 29-es hozzászólásban egyértelművé teszed, hogy amire reagálva lett, az a te írásod volt. Annyira egyértelmű. És a gyümölcs mindig árulkodó. Bocsásd meg, de nem hiszed azt, hogy elhiszem - főleg annak tudtában, hogy a névkiírás el is rejthető -, hogy amióta ide regisztráltál, ezzel sosem éltél vissza? Mire jó ez? Másnál is tapasztaltam már ezt. Ezt a dacosságot meg kérlek ne tedd, az ember magát jellemzi szüntelen, csak nem mindegy, milyen minőségben.


Legyen meg a hited szerint, a Szent Lélek akarata legyen meg!


Üdv.

febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

31# Kedves Bence !

Ne foglalkozz és 32 és hozzászólóval.

Szerintem senki nem szereti és Ő se tartja be 2. parancsolatot.

Imádkozni tudunk Érte. De ezt is majd jól kikéri magànak.

Férfi létére nebáncsvirágot játszik.... Sajnos. Csak Isten szeretete mentheti meg ebből a halálos kötelékből.

Áldás, békesség.

febr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

33. Egyszerűen elképesztő, hogy milyen lélek van sokakban. Ilyen szintű rosszindulatot, de inkább már gyűlöletet, beképzeltséget, túlzó magabiztosságot, haragtartást, Istenkáromlást még nem nagyon tapasztaltam annál, mint ami itt dívik. És ami hihetetlen, hogy nem veszik észre magukat annyian, pedig teljesen nyílt és egyértelmű a gyümölcsük. Még letagadni sem lehet vagy belemagyarázni. De ott szükséges világítani főleg, ahol nagy a sötétség.


Korábban írtam már, hogy a haragos ember mindig a saját farkába harap. Annyira elvakítja a gyűlölete, hogy nem akarja, nem tudja észrevenni, hogy mennyi hibát halmoz közben, és mennyire lebuktatja saját magát. Leplezni akar, de nem képes rá, hiszen átszüremlik a sorok között az indulata, a szívének a keménysége. Elképesztő, hogy te is mennyire nem figyelsz erre. Ennyire egyértelmű jeleket hagyni. Már a fogalmazásod okán világos, ki vagy. Egyszerűen nem tapasztaltam még ilyen lelki minőséget, ami itt, ezen az oldalon megmutatkozik, ima a kivételekért. Az ember lelkének a veszte az irigység és a harag. Ezt nem tudod te sem elengedni, de csak megöldöklöd vele a saját lelked, de tudom, ki vagy. Tudod te is jól. Máskor nyugodtan vállald a neved is.


Ha állítólag nem tartom be a 2. parancsolatot, akkor az elsőt igen? De az tisztán érezhető a szavaidból, hogy te azt hiszed, hogy betartod. Ez a felemelkedettség, ez a túlzó magabiztosság okozza az ember vesztét. Ez a képmutatás, az önámítás. Ahogyan most is írtál nekem, meg korábban is, az szerinted olyan minőséget takar, ami egyrészt egy lelki férfi emberhez méltó, de legfőképpen Istenhez? Ha már azt írtad, hogy férfi ember létemre megsértődöm. Nekem címzed ezt, amikor itt ti vagytok a legtöbben azok, akik irigység és a sértettség okán lepontozzátok azt aki nem azt mondja, ami a fületeket simogatja. Elképesztő! Saját magadat árulod el a cselekedeteiddel, ezért lett annyiszor korábban írva, hogy aki így beszél a másik embertársával, az magából beszél, magának. Krisztus mondja, hogy a szívének bőségéből szól a szája. És ezzel csak te is megalázod magad Isten előtt, de nem a megfelelő módon, mert ezért nem leszel te sem felemelve.


A Szent Lélek irgalmazzon neked is, mert amit itt tesztek egy páran azzal, hogy visszaéltek a név elrejtésével, az valami megdöbbentő, és ez bizony veszélyes dolog egyéb értelemben. De mindig észrevehető a gyümölcs. Máskor, ha már férfit említesz, akkor kérlek vállald fel a neved és szólj leli fedezettel, nyíltan és őszintén, de alázattal és szelídséggel. Ne tedd kérlek a harag miatt tönkre a saját lelked, ne mérgezd. El lett mondva az is, hogy nincsen más ellenség, csak egy van: ami az ember szívében meghúzódik, az a sötétség a legfőbb ellenfele mindenkinek. És máskor nyugodtan köszönj el úgy, ahogyan szoktál. Vállad azt, aki vagy, mert a tetteid úgyis elárulnak téged is. Bocsássa meg az Isten, de nem érdemlitek meg a legtöbben az Igazságot, mert azt meggyalázzátok! A léleknek fájó közétek jönni megtörni a kenyeret, ima a kivételekért, mert hálátlanok vagytok és hazugságban fürdőzők.


Engem ne is szeressen senki sem, aki nem képes lélekből azt megtenni. Krisztus elmondta, neki az igaz családja az, aki cselekszi az Atya akaratát. Nem a vér köteléke az első, hanem a léleké. És nem is a hazug, giccses humánusság az, ami megtart. Nem ölelgetni kell és szeretgetni hanem az embertársainkkal lelki egyenességgel viselkedni! Az Igazság kimondása okán magam itt úgy beleléptem egy-két ember lelkébe, hogy az valami hihetetlen. De ez nem ellenetek van, hanem ellenkezőleg. Ne gyűlölködjetek, ne másra mutogassatok, te sem, hanem szembesülj azzal, ami benned felhalmozódott. Enélkül, senkinek semmi köze Istenhez, és csak szüntelen gyalázza a Nevét, amikor így szól róla a szája.


Legyen meg a hited szerint neked is, a Szent Lélek adjon neked is békességet, örömet a lelkedbe, és hozzon ki a saját Babilonodból!


Üdv.

febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
No, mondtam....ez van.... Magaddal remélhetőleg jól kijössz !? Mindenesetre hajrá !
febr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Menőcsajszi72 válasza:
100%
Nem vagyok vallásos. Járok templomba. Hiszek istenben.
márc. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
65%
Isten van. Pont.
márc. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!