Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos vagy? Hiszel Istenben?

Vallásos vagy? Hiszel Istenben?

Figyelt kérdés
Hogyan viszonyulsz a valláshoz? Miért? Válaszodat indokold.

febr. 18. 16:09
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
60%
A panteizmus és a vallásosság kizárnák egymást? Nem lehet valaki panteista, és gyakorló hívő egyszerre?
febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Nem vagyok vallásos, hanem hívő vagyok a kettő között nagyon nagy különbség van, hogy lásd mi a kettő között a különbség leirok egy példát:


Régebben volt itt egy kérdés:


Istenben hiszel vagy Istennek hiszel?


Ennek a lényege az hogy ha valaki hisz Istennek akkor az természetes magába foglalja azt hogy Isten létezik de Istennek hinni egy magasabb rendűbb kapcsolat, közösség az Istennel mint pld : Ábrahám esetében is mert ő róla ezt írja Ige:


Galatákhoz 3:6 - Miképen Ábrahám hitt az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul.

febr. 19. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
34%

Lelkészként nem vagyok vallásos.

Hiszek Istenben,ihetett szavában,de nem hiszek a vallásokban,mert mindet emberek alkották.


Egyetlen vallás sem üdvözít,de szinte mind elvezethet,vagy eltávolíthat Istenhez(től).

febr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 6.Hsz!


A szeretet a beszéd mellett a másik "anyanyelv". Az,akit nem tudott megtanítani az édesanyja, a szeretetet idegen nyelvként kell megtanulnia,


A szeretetet akkor ad a legtöbb gyönyörűséget,ha mi adjuk. Jó esetben,akit megszeretünk,ő is szeret minket,de ez nem mindig így történik meg. Egyoldalúan szeretni is boldogság!


Szépséges,és zseniális magyar nyelvünk a "szeretet" szót két értelmes szócskából képezte:

1.szer(vagyis eszköz,mint a szerszám,tornaszer,stb.,amivel teszünk valamit)

2. etet(vagyis mások,vagy magunk testi,szellemi,lelki szükségletét elégíti ki.)

Így a szeretet nem kizárólag érzelem,hanem elsősorban cselekvés.

febr. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
38%

Vallásos voltam.

Ma már inkább agnosztikusnak mondom magam.

febr. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
38%

Én inkább spirituális vagyok, mint vallásos.


Hiszek a Mindenhatóban akit Zin Uru nak hívnak.


A Jahve(Jehova) Isten szerintem csak a zsidók agyszüleménye. Allah Istennel is ugyanez a helyzet.

febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
51%
"A próféták mindhiába küzdöttek azért, hogy Izraelt visszatérítsék Istenhez. Amikor azonban Péter pünkösdkor Szent Szellemmel telve prédikált, azonnal háromezer ember megtért az Úrhoz. Szent Szellem nélkül a kereszténység lefokozódik a vallás szintjére, amely semmivel sem hatékonyabb, mint az Ószövetség rendszere volt, sem pedig az Ige szolgái nem erőteljesebbek azoknál, akik a Szent Szellem kora előtt szolgálták Istent. Jézus azt mondta: „Vesztek erőt, minekutána a Szent Szellem eljő reátok” (ApCsel 1,8). E nélkül a mennyei erő nélkül csak egy elvilágiasodott, névleges, racionális és ártalmatlan vallást gyakorolunk. A misztikus merengésnek semmi köze az Újszövetség dinamizmusához. A passzív elmélkedés buddhistáknak való, nem keresztényeknek. A kereszténység csak „egyházasdi”, míg a Szent Szellem át nem veszi az irányítást."
febr. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 Snapette ***** válasza:
38%

Nem vagyok vallásos, a mágikus gondolkodást kinőttem kb. abban a korban, amikor rájöttem, hogy ki a mikulás.

A Bibliát pedig többször is kiolvastam, és érdekes módon nem találkoztam még olyan hívővel, aki kiolvasta volna (kivéve papok és papnövendékek).

Semmiféle bizonyítéka nincs annak, hogy létezne valamiféle fölöttes entitás, amely:

1. világteremtő

2. aktív szereplő benne.

A földrajzilag domináns vallás csak egy a történelmünk során létezett több száz közül, az itteni isten csak egy a történelmileg létezett több ezer közül, és mindenik meg volt győződve arról, hogy az a helyes.

febr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

17.Hsz!


Igazad van,azonban a "késői eső" kiáradásának idejét nem tudjuk befolyásolni.

febr. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:

Snapette !


Én sem hiszek Istenben!


Én tudom,hogy létezik,mert temérdek élethelyzetben TAPASZTALTAM létét,hatalmát.


A világ létrejöttére kitalálták az evoluciót,az ősrobbanást,de a világ léte óta új faj létrejöttét senki sem tapasztalta,csak némelyek kihalását.


A robbanás pedig NEM alkot organizmusokat,csak pusztít organizációkat.


A világ létrejöttére csak egy szuper intelligencia(Isten) adhat racionális magyarázatot.

febr. 21. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!