Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha eljárok templomba, boldogab...

Ha eljárok templomba, boldogabb leszek? Ez a boldogság kulcsa?

Figyelt kérdés

Kissé depressziós és életunt vagyok mostanában. Ezt a cikket kaptam egy kedves barátomtól, akivel nem is vagyunk barátok, de valamilyen oknál fogva ő annak tart engem.


[link]


Ha most elkezdek templomba járni, attól valóban boldogabb leszek és elmúlik a depresszióm?

A cikk végén található többi opcióra jelenleg nincs lehetőségem.



febr. 21. 00:35
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Önmagában a heti egy misén ott vagy, még nem a cél, csak a kezdet. Eljársz oda, figyelsz, meggyónsz, áldozol.
febr. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Maga a templombajárás nem boldogít, de ha nyitott vagy befogadni az elmédbe s a szívedbe mindazt az ígét,ami ott elhangzik,mivel az Isten szava,az elvezethet a boldogság forrásához.


Az Isten szeretet s a szeretet gyakorlása boldogságot szerez.


Ha a templomban vallásról és nem Istenről,a szeretetről papolnak,keress más templomot addig,míg meg nem találod az igazit!

febr. 21. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
62%

Igen, a felmérések szerint a vallásos emberek boldogabbak.

Meg persze az is kell hozzá, hogy tartozz közösségbe, legyen elég jövedelmed, sportolj és táplálkozz egészségesen, önkénteskedj, meg úgy alapvetően legyen pozitív a gondolkodásod.


Nagyjából ezek a fő tényezői a boldogságnak jelen ismereteik alapján.

febr. 21. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 zz22 ***** válasza:

Mi a boldogság? Egy érzés. Az érzés pedig benned van. A boldogság kulcsa tehát benned van, ahogy Jézus szerint Isten országa is. Elárulok egy titkot. A pokol is bennünk van. A vágyakozás tüze táplálja a bennünk lévő poklot.

Na szóval, ha boldogabb akarsz lenni, akkor önmagadban kell megtalálnod azt, amitől boldogabb leszel. Ehhez élmények, vélemények, írások hozzájárulhatnak, de a titok benned van.

febr. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kerestem a boldogságot itt a földön és amikor Jézus megszólított, hogy kövessem Őt, akkor jöttem rá, hogy Őt kerestem.


Így kerültem a föld legboldogabb emberei közé, hogy megtalált az Úr.

Igaz ezt egy templomba tette, ahova csak egy évig vitt.

Nekem ez volt a iskolám kezdete, ahol Isten a tanár szlogen kezdetét vette.


Egy kicsit olyan, mintha Isten bújocskázna vagy mi bujkálnánk előle és amikor végre megtaláljuk egymást, akkor nagy örömet élünk át.


Jézus Krisztus az örök élet forrása. Minden, amire szüksége lehet egy embernek a boldog élethez Benne van elrejtve.

febr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Ha olyan típusú vagy, hogy az ottani körülmények boldoggá tesznek, akkor igen.
febr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze hogy boldoggá tesz.Ha megeszek finom sütit az is boldoggá tesz.Vagy ha el ültetek egy almafát és teremni fog és eszem gyümölcsét boldoggá tesz.

De ez mind felszines boldogság, ideig óráig tart.

Az igazi boldogság akkor fog bekövetkezni ha a bűneid meglesznek bocsájtva.Erre csak Jézus Krisztus képes.Ő vár arra hogy fel vedd vele a kapcsolatot. Ehez nem kell templomba se menni.Imádkozni Hozzá bármikor bárhol lehet.

febr. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat jelentett régen, hogy eljártam misére. Kiszakadtam a családból, magamban lehettem kicsit. Aztán rájöttem, hogy ez nem vallásosság. Csak a napi rutinból való kilépés.
febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!