Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a Szent háromság?

Mi az a Szent háromság?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mi a különbség a Katolikusok és Jehova tanui véleménye között.Mind a két tábor beszél róla és elismeri.

Mi tehát a különbség?

Valaki mondja el nekem.

Köszönöm.


2010. okt. 24. 22:22
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
38%

Kedves Péter!

A kérdező pontosabban fogalmaz a kérdésében, mint te a válaszodban. A KATOLIKUSOK és JEHOVA TANÚI véleményének különbsége érdekli, te pedig azt mondod, hogy a TANÚK istenképe nem azonos a KERESZTÉNYEK istenképével.

2010. okt. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
mivel semmi különbség nincs a KATOLIKUSOK és a KERESZTÉNYEK istenképe közt, (tekintve, hogy a katolikusok keresztények), ezért Péter válasza teljesen helytálló
2010. okt. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem, ez az állítása azt jelenti, hogy Jehova tanúi nem keresztények, ez pedig nem igaz. A Tanúk keresztények.
2010. okt. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
50%
Péter állítása helyes, a tanúk soha nem voltak keresztények, és ma sem azok.
2010. okt. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
A keresztény egy műszó nálunk. Minden más nyelveben Krisztus nevéből ered. Azokra az emberekre mondták, akik Krisztuséi. Aki szerint Krisztus Mihály arkangyal, az nyilván nem Krisztusé, hanem Jehováé (hiszen az ő tanúja)Már az elnevezés is mutatja hogy valaki Krisztusi (Christ-ian) vagy sem. Meg kell kérdezni: kibe helyzeted a reményedet? A válasz megmutatja, hogy keresztények-e. Sértési szándék nélkül.
2010. okt. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Érdekes azt olvasni, hogy vagy Krisztusba helyezem a reményemet, vagy Jehovába, amikor az alap kérdés a szent háromságról szól. Akkor mégsem ugyanarról a személyről van szó?

Egyébként Jézus kinek a hűséges tanúja volt? Istené, akinek a neve Jehova (vagy Jahve).

2Kor 4:13,14:

"Mivel a hitnek bennünk is ugyanaz a szelleme él, mint amiről írva van: > Hittem, azért beszéltem <, mi is hiszünk, s azért beszélünk. Tudjuk ugyanis, hogy aki Jézust feltámasztotta, Jézussal minket is feltámaszt, és veletek együtt elébe állít."

2010. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Jézus a Szent háromság tana szerint lényegében azonos Istennel. A Jehova Tanúi Mihály Arkangyallal azonosítják, csakhogy az angyalokat nem imádjuk és nem beléjük vetjük a reménységünket.

Egy keresztény, amikor Jézusba veti reménységét ("a Jézusba vetett hit reményt ad") akkor Ábrahám, Izsák és Jákob Istenébe, az élő Istenbe veti a hitét. Akinek a neve JHVH.

Egy Jehova Taúja Jehovába veti a reménységét, és nem Jézusba. Pont.

2010. okt. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
65%
Az isteni JHVH-"név" nem csak az Atyát jelöli, hanem az istenséget, akiben három személy van: Atya, Fiú, Szentlélek. Így olyanról beszélni, hogy "Jehova és Jézus" értelmetlen, mint az is, hogy "én és a kezem". Ja, és az Újszövetségben semmiféle "Jehova" nincs, ezt az Őrtorony társaság hamisította oda.
2010. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
tudom, erről beszélek én is.
2010. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
50%
Előző oldalon, 10-25 06:08-ban található linkeket nézzétek meg, légy szíves!
2010. okt. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!