Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliai időkben mekkora...

Prókátor kérdése:

A bibliai időkben mekkora távolság volt az egy napi járóföld?

Figyelt kérdés

Vagyis ha...

Jónás fölkelt és elment Ninivébe az Úr parancsa szerint. Ninive nagy város volt, három napba telt, míg az ember végigment rajta.

Jónás bement a városba, egynapi járásnyira, és hirdetni kezdte: „Még negyven nap, és Ninive elpusztul!”

Jón 3,3-4

...akkor mekkora is lehetett Ninive városa? Az itt szereplő adat a város hossza, vagy a város átmérője lenne, vagy a 3nap arra utal, hogy minden utcán végigmenni legalább egyszer, az három napba telt?



febr. 26. 10:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Az arányokból nekem inkább úgy tűnik, hogy bejárni a városrészeket 3 nap.


Hisz ha egy nap alatt bemész a városba 1 nap alatt, akkor átmész az átmérőjén 2 max nap alatt (ha egy nagyjából arányosan képzeljük el, aminek széle-hossza egy).

febr. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam az imént, hogy hét-nyolc napi járóföld, mintegy 220 kilométernek felelt meg.

Tehát az egy napi kb, 30km lehetett.

febr. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ninive lakossága akkoriban Kb Több mint 120 000 fő volt.

Ninivét akkoriban Asszír háromszögként ismert rész lehetett, amely az északon lévő Horszábádtól a délen fekvő Nimrúdig terjedt, és a települések szinte megszakítatlan láncolata körülbelül 40 kilométert ölelt fel. . .


Felix Jones becslése szerint Ninive lakossága 174 000 főt is kitehetett

Nineveh and the Old Testament. 1955, 85–86. o.

febr. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
17%
Gyalog, vagy lóháton, szamáron, elektromos rollerrel?
febr. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Jónás gyalog ment, ellenben írta volna, hogy fehér paripán bevágtatott volna Ninivébe. 😁

Asszíria alapvetően katonai hatalom volt, és a történelem a tetteiről úgy emlékezik meg, hogy azok rendkívül kegyetlenek voltak, és mohóságból fakadtak

Egyik harcos uralkodójuk, Assur-nászir-apli a következőképpen írta le, hogy miként büntetett meg számos lázadó várost:

„Oszlopot építettem a városkapuja előtt, megnyúztam minden lázadó főemberét, és az oszlopot a bőrükkel borítottam be; némelyiküket befalaztam az oszlop belsejébe, másokat az oszlopon lévő karókba húztam. . ., és a lázadó tisztek, királyi tisztviselők végtagjait levágtam. . . Sok foglyot tűzben égettem meg, sokakat pedig élve vittem fogságba. Egyik részüknek kezeit vagy ujjait vágtam le, másik részüknek az orrát, fülét és az ujjait (?), sok katonának kitolattam a szemét. Egy halmot rakattam az élőkből, egyet a fejekből. A fejeket a város körül karóra (fatörzsekre) szúrtam. Fiatal férfiaikat és lányaikat megégettem a tűzben. . . Húsz férfit élve foglyul ejtettem, és befalaztam őket palotája falába. . . A többieket [a harcosaik közül] az Eufrátesz melletti sivatagban hagytam szomjan halni” (D. D. Luckenbill: Ancient Records of Assyria and Babylonia. 1926, I. köt. 145., 147., 153., 162. o.).


Azért ilyen helyre menni, nem volt kis kihívás.

febr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
44%
Jónás történetét épeszű ember nem gondolja történelmi leírásnak, sokkal inkább egy példabeszéd.
febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%

6

Épeszű vagyok. 🫡

Nem példabeszéd, hanem valós megtörtént eset, maga Jézus is hivatkozott rá mint valós személyre és történelmi tényre. Illetve két prófétai kijelentést is ezzel magyarázott meg.

Ninive lakosai akkora bűnöket követtek el, hogy Istennek figyelmeztetést kellett adni, és Jónást kérte meg ennek a feladatnak az elvégzésére.

febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

#7

Nem hiszem, hogy az vagy, már csak hamis vallásod miatt se.

De idézd nekem, ahol Jézus történelmi leírásnak nevezi Jónás könyvét.


Amúgy szegény Lázár és a gazdag története is valós történelem nem? Arra is hivatkozik Jézus.

febr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
36%

8

Nem tartasz épeszűnek?

Akkor mindent amit mondanék elmebetegségként kezelnéd. Szép napot neked.

febr. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
45%

"Lázár és a gazdag története is valós történelem nem? "

Nem, az egy szemléltetés.

Isten szavában lévő könyvek nem szemléltetések, hanem megtörtént esetek.

Egy egész könyv, nem szemléltetés, hanem történelmi beszámoló.

(Máté 12:39) . . .„Ez a gonosz és házasságtörő nemzedék folyton jelt akar, de nem kap más jelet, csak Jónás próféta jelét.

(Máté 12:41) 41 A niniveiek feltámadnak az ítéletkor ezzel a nemzedékkel, és elítélik ezt a nemzedéket, mert a niniveiek megbánták a bűneiket, amikor hallották, hogy mit hirdet Jónás. Most viszont nagyobb van itt Jónásnál!

febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!