Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, miért gondolja...

Ateisták, miért gondolja sokatok hogy Istent imádni kellemetlen?

Figyelt kérdés

febr. 26. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Egy ateista nem gondolja, hanem tudja, hogy számára az. Rengeteg embernek semmi igénye nincs ilyesmire, semmi pozitívumot nem képes nekik adni egy vallás, sőt, egyenesen negatívumként élik meg a számukra értelmetlen és/vagy felesleges kötöttségeket, amik vele járnak.
febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ateistaként nem gondolom, hogy istent imádni kellemetlen, ugyanis mivel ateista vagyok, fogalmam sincs róla, hogy az milyen. És elfogadom embertársaimat olyannak amilyenek, akkor is, ha ők nem fogadnak el engem.
febr. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 2*Sü ***** válasza:
100%

Gyanúm szerint te hívő vagy ugyan, de aligha a római vallás hívője. Te mondanád-e azt, hogy Zeuszt imádni számodra kellemetlen? Hiszen te nem hiszel Zeusz létezésében, így nem kellemetlen, hanem indokolatlan, sőt tulajdonképpen értelmezhetetlen számodra Zeusz imádata.


Bár… Fiktív személyekkel kapcsolatban is lehetnek érzéseid, attól, hogy nem tartod ténylegesen létezőnek, lehet szeretni Micimackót, meg lehet utálni Darth Vadert, tehát akár lehet olyan ateista is, akinek bár az a személyes meggyőződése, hogy Isten nem létezik, de mégis imádhatja őt, mint – számára – fiktív karaktert. De egyrészt ilyen szerintem nem sok van, másrészt ilyen értelemben az imádat bár ugyanaz a szó, de van valami lényegi jelentéskülönbség a hívő ember istenimádatához képest.

febr. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
15%
Sok egyéb mellett már csak az arcom miatt sem tudok hinni... Csúf, torz, visszataszító. Soha senki sem fog tudni vonzódni hozzám. Pedig jó, okos, tehetséges ember vagyok. Hol ebben az igazság? A génlottón múlik minden....
febr. 27. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zz22 ***** válasza:
100%

Csak egy aprócska kérdés:

Ha valaki nem tudja tökéletes pontossággal, hogy mi vagy ki az Isten, akkor hogy tudja betartani a nagy parancsolatot? (Szeresd az Urat, a te Istenedet ...) Talán elképzel magának valamit és azt próbálja meg szeretni? És ha az nem is az Isten, akkor tévúton jár?

febr. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

5#

Jogos... Találkozni kell Jézussal.


Bizonyság :

[link]


János 10:9

Igen, én vagyok a kapu, ezért aki rajtam keresztül megy be, az biztonságban lesz, szabadon járhat ki és be, és jó legelőt talál.

febr. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Mert az egész világkép egy hazugság.
febr. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok és kicsit irigylem a hívőket, legyenek bármilyen vallásúak.
febr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Számomra kellemetlen lenne, hogy ha valaki olyat kellene imádnom akinek a létezésében nem hiszek és akinek a személyét és erkölcsi nézeteinek egy részét károsnak tartom (Bibliában foglaltak alapján).


De felteszem mindenkinek kellemetlen lenne már pusztán az, hogy ha olyan istenséget kéne imádnia amelyikben nem hisz, de ha még ellenszenves is számára akkor már szinte biztos, hogy kellemetlen lenne.

febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Egyáltalán nem gondolom, hogy a hit kellemetlen, sőt, szerintem pont olyan hatása van, mint a narkónak, vagy a részeg kábulatnak.

Vegyük például a muszlim terroristákat, akik alig várják, hogy cafatokra robbanthassák magukat az istenük dicsőségére és megkapják a hetvenvalahány hurijukat, meg egyebeket, amit a hitük szerint beígértek nekik.

Amikor először hallottam, engem lenyűgözött a zsoltár:

„Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy”

Elképesztően erős szavak ezek, mert aki ezt elhiszi, az olyan támaszt kap, amibe kapaszkodhat, ilyen a hit, az meg már más kérdés, hogy valójában nem kap semmit, sem segítséget, sem támogatást, de erre semmi szükség nincs is, mert totál elég, ha csak azt hiszi, mert azzal meg is kapta a bátorságot adó narkó adagját, így nincs szüksége a saját magából fakadó bátorságra, ami pedig valódi bátorság lenne.

febr. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!