Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Milyen érdekes,...

Jehova Tanúi! Milyen érdekes, vicces vagy épp kellemetlen élményeitek voltak eddig házról házra prédikálás közben? Vagy éppen a bemutatótábla mellett állva (forgalmasabb közlekedési pontokon, pl. :Örs, Deák, stb.

Figyelt kérdés

Az átlag ember hogyan fogadja a prédikálásotokat?


Akik nem tanúk, csak abban az esetben válaszoljanak, hogyha a saját tapasztalatukat írják le, milyen élmény volt számukra, és mit tettek, amikor becsöngettek a Tanúk.


Kérem, akik cinikusak, gúnyolódók, ne válaszoljanak erre a kérdésre. Ha a kérés ellenére mégis megteszik, csak magukról állítanak ki szegénységi bizonyítványt.


2019. márc. 17. 15:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagyok tanú, sőt ateista vagyok de egyszer volt egy vicces szituációm. Mindig beszélgetek jehova tanúival ha megállítanak mert parasztság csak úgy elküldeni őket. És egyszer egy nagyon aranyos bácsival beszéltem aki próbált meggyőzni, hogy Isten teremtett mindent, feltette a napot az égre és az nem mozdul el. S mondtam, hogy technikailag az is egy csillag, és mint olyan, el fog pusztulni. És hitetlenkedő szemekkel magyarázta, hogy nem úgy van.
2019. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Egy Férfi oda jött az állványhoz, és azt ordibálta, hogy ha nem takarodunk haza Izraelbe, Holokausztot fog rendezni. Miután, türelemmel meghallgattam, a szavait, elmondtam neki, hogy nem vagyok Izraelita származású.

Magyarország területén pedig, ha jól megnézzük, nagyon kevés ember mondhatja el magáról, hogy Magyar, és sokaknak kellene akkor elmenniük, más Föld területre.


Ekkor megfordult, és morogva távozott.

2019. márc. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Egyik alkalommal amikor prédikáltunk egy faluban házról házra, bementünk egy udvarba, ahol többen is tartózkodtak. Elkezdtünk beszélgetni bibliai témáról és egyszer csak megjelent ott a körzeti rendőr és megkérdezte az ott levőket, hogy zavarjuk e őket. A válasz a következő volt: Nincs semmi baj, csak egy jót beszélgetünk a bibliáról. Ezután fogta magát a rendőr és elment.


Egy másik alkalommal szintén házról házra prédikáltunk. Egyszer csak megállt mellettünk a polgármester és arra utasított, bennünket, hogy hagyjuk el a falut. Erre azt válaszoltuk, hogy mivel hivatalosan bejegyzett vallás vagyunk Magyarországon, a törvények értelmében szabadon végezhetjük a házról házra végzett prédikáló munkát. Erre dühösen elment. Mikor a harmadik házhoz értünk, az adott incidens után, a kint lévő házigazda behívott bennünket. Mint kiderült, ők a polgármester szülei voltak. Elnézést kértek tőlünk a fiúk viselkedése miatt, és megkínáltak üdítővel és egy kis süteménnyel. Közben pedig jól elbeszélgettünk.


Egy másik alkalommal mikor mentünk a következő házhoz, egy idős hölgy jókora késsel várt bennünket és takarodásra szólított föl.

2019. márc. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Alapjában véve szeretitek csinálni ezt a házról házra ún. szántóföldi prédikálást?
2019. márc. 17. 16:39
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer ültem a buszmegállóban kezemben a Bibliával, mikor odajött hozzám két tanú és mikor bizonyságot tettem Jézusról, hogy egyedül ő menthet meg, akkor az idősebbik elkezdte lökdösni a fiatalt, hogy azonnal menjenek innen, mert nem fog vitatkozni.
2019. márc. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Személy szerint Én igen. Ennek több oka is van.

Ez egy olyan feladat, amit megváltó királyunk bízott a követőire. Ahogy megfogalmazta több helyen is: akik szeretik Őt, azok megtartják a parancsait, kéréseit, amik egyáltalán nem nehezek, vagy megterhelőek. Amit az ember örömmel tesz, azt szereti csinálni.

Hogy az emberek nem viszonyulnak mindig békésen ehhez, az nem meglepő, hiszen erre fel is hívta a figyelmet, nem mindenki fogadja majd szívesen.

S azt is hozzá fűzte, hogy aki elutasító, az nem Minket utasít el, hanem amit mondunk, vagy amit szeretnénk átadni, s ez Tőle származik, illetve az Atyjától.

ezért nem szabad személyes sérelemnek venni.

2019. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Rachel Warner ***** válasza:
76%
Én nem vagyok tanú,de engem is küldött már valaki Izraelbe. Ez nem valószínű,hogy a származásodra utalt,hanem arra,hogy a kereszténység zsidó eredetű. Na nálam pont az volt a slussz poén,hogy még csak vallásos sem vagyok,de elleneztem az ő ősmagyar sámán hülyeségeit (mint az összes többi vallást) és ettől már azonnal mocskos zsidó/keresztény lettem.
2019. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Rachel Warner ***** válasza:
69%
Mert ugye köztudott,hogy a világon csak a szent magyarok és a gonosz zsidók élnek,és ezek ketten háborúznak. Itt a vége fuss el véle.
2019. márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 lilla64 ***** válasza:
100%

Tanú koromban,valaki mondta,hogy nem messze tőle,egy nőnek meghalt a férje.Elküldtek hozza,mi felmondtuk a betanult szöveget,hogy majd szeretne-e az új világban találkozni a férjével.A válasz:

-Isten őrizz! Legalább ott legyen tőle nyugtom

2019. márc. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9-es xDD you made my day
2019. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!