Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény szülők, akiknél...

Keresztény szülők, akiknél nem vallásos iskolába jár a gyerek! Volt már ebből kellemetlenségetek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok érintett, csak hallottam ilyet és felkeltette az érdeklődésem. Ötletem sincs, milyen esetek tudnak előfordulni, de úgy gondolom, talán nem az ismerősöm az egyedüli, akinek ez valahol gondot jelentett.
2019. nov. 12. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ugyan nekem nincs gyerekem de velem annyi "kellemetlenség" volt hogy általánosban a történelem tanárom mondta sokszor hogy szerinte a Biblia hülyeség nem hiteles meg hülye aki ebben hisz stb...Középsuliban szintén tapasztaltam ezt hogy sok tanárom mondta ha szóba jött órán hogy mennyire hülyeség a kereszténység.
2019. nov. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő, de keresztény a családom, viszont állami iskolába jártam, mert itt nincs más. Kifejezetten nagy hátrányom nem származott belőle. Általános iskolában nem emlékszem semmi negatívumra (kifejezetten a kereszténység miatt), gimiben volt tanártól hasonlóak, mint az 1. válaszolónál, hogy a keresztény művészetről elég lekicsinylően beszélt a tanár (és most már utólag tudom is, hogy ráadásul szakmailag hibásan is), lehülyézte az épp hivatalban levő pápát, máskor meg a Bibliáról tanítottak teljesen hibás dolgokat. Akkor már jobb lenne, ha nem is tanítanának semmit, ha azt a keveset is tévesen tanítják. És most itt nem arról van szó, hogy hinni kell-e benne vagy sem, hanem egyszerű irodalmi vagy történelmi dolgokról.

Hátrányom nem származott belőle, csak mondjuk ezek bosszantóak és időnként rosszul estek.

2019. nov. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, hogy 10 éve érettségiztem, tehát nem a szocializmusban...
2019. nov. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Sose. Jézus is tudott beszélni az emberekkel, a gyerekeim és én is tudunk. Normális embereknél csak a morál számít.

Erről eszembe jut egy nem vicc szövege, amit pont tegnap olvastam véletlen.

"Egy zs*dó, egy muszlim, egy ateista, és egy keresztény bemennek egy kocsmába.

Beszélgetnek, barátok lesznek.

Ez nem egy vicc, ez történik ha nem egy s***fej az ember."

Szóval ha az egyik már nem idióta, nincs baj. Miért lenne nekem kellemetkenség, s a gyerekeimbe miért neveltem volna kellemetlenség érzést az olyan helyzetekre reakcióul, ahol a másik morális hiányosságai miatt nem a legszebben manifesztálódik? :))

Egyébként az egyház a féreg és a hülyeség, nem a kereszténység. Az a rossz, amerrre torzítják AZ EMBEREK, akik gyarlóak, pici az elméjük.

2019. nov. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Egy zs*dó"

Miért nem mered leírni, hogy zsidó???

2019. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!