Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben, Iszlámban,...

A kereszténységben, Iszlámban, egyéb ilyen vallásokban létező jelenség,hogy valaki azért tegyen bármi rosszat akár lopás,gyilkosság stb... mert meg van szállva?

Figyelt kérdés

febr. 29. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Hát én garantálom neked, hogy ha nekem Lakatos Bredpitt ellopná a kerékpáromat, és arra hivatkozva, hogy hát őt megszállta az ördög, és azért csinálta, én nem hinnék neki, pedig hívő ember vagyok.
febr. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Létező jelenség, hogy egy adott cselekményt utólag valamilyen szent könyvben előforduló képi beszéddel magyaráznak.


pl. Jézus ördögöt űzött (forrás: Biblia) --> azért raboltam ki a bankot, mert megszállt az ördög.

febr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én jobban értem a kérdésedet ha úgy szólna ....hogy azért tesz rosszat, mert....


Így igen

De mitől, kitől van megszállva?


Az Ellentmondó szállta meg, aki a sötétség ura. Démonok, démonizált.


Ezeket az embereket ördögűzéssel tisztította Krisztus.

febr. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lakatos Bredpitt

én sem hiszek neki

márc. 1. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Lehet megszállotság is, de az esetek nagy többségében ez az ember tudatos döntése és felelőssége.

Persze, a Sátán befolyásol, de alapvetően van módunk és eszközünk a bűn helyett a jót választani.

márc. 1. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 5-ös válaszolóval.

Nem védem Sátánt, de mindent nem lehet ráfogni.

Ez csak kibúvó keresése, amit az ember természeténél fogva örökölt.

Ádám és Éva is másokra mutogattak, amikor hibát követtek el.

márc. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem létezik semmilyen sátán,ne higyjetek már el mindent
márc. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!