Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan járjak így templomba,...

Hogyan járjak így templomba, hogyan legyek keresztény?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 2 éve jöttem rá hogy a kereszténység az igaz vallás ( szerintem),viszont az egész családom agnosztikus/ateista. Hogy református, katolikus vagy ortodox legyek, még nem döntöttem el. Eddig úgy voltam vele hogy nem kell templomba járni az üdvösséghez, elég Jézust követni, imádkozni, Bibliát olvasni, viszont mégis úgy érzem, az lenne a helyes ha mihamarabb megtalálnám a közösségem. Viszont egyrészt nem is látom át hogyan működnek az egyházak, templomok, istentiszteletek, stb. Másrészről egyedül elmenni úgy hogy sose voltam templomba, elég félelmetes. Nem tudom ezzel ki hogy van, de nézzegettem a templomokat a környékemen, és a képek alapján csak ilyen nyugdíjások járnak oda, ami hát nem az én társaságom lenne. Ilyenkor mit ajánlotok? Hogy találjam meg a közösségem? Hogy találjak olyan templomot ami legalább egy kicsit is fiatalos? Hogyan menjek el először, mikor?

febr. 28. 20:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Amúgy debreceni vagyok
febr. 28. 20:19
 2/21 anonim ***** válasza:
28%

Szia!


Első sorban kérdezd Jézust, hol a helyed... megfogja mutatni.


Amúgy én szoktam nézni a debreceni Szabadkeresztény gyülekezetet. Sok fiatal van közöttük.



https://www.youtube.com/live/ezc55tMeBAk?si=0UKZavrd31HAyMc5


Áldjon az Úr Jézus Krisztus !

febr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
95%

Jézus is megszentelte az Úr napját úgy, hogy minden alkalommal elment a zsinagógába, templomba, sőt sokszor fel is olvasott. Ha Jézus akarod követni, akkor ebben is követni kell.


Hogy egy adott képen milyen korúakat látsz, attól is függ, hogy milyen alkalomkor készült. Vannak kifejezetten ifjúsági szentmisék is, ahol túlnyomú részt fiatalok vannak. Debrecenben is van ilyen:

[link]


Javaslom, hogy látogass el egy-egy alkalomra, biztos nagyon szívesen látnak és hitbéli épülésedre szolgál majd. Amint látod, nagyon sok fiatal van rajta és nem egy disco jellegű showműsor.

febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

[link]

Ez egy olyan gyülekezet ahol a Szent Szellem erősen mozdul. Biztos hogy lesznek fiatalok! De van külön Ifi alkalom is 100 körüli tizenéves tagokkal

febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kedved, majd megírod hová vitt az Úr ?
febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézz el egy szombaton az adventistákhoz is,de ne legyél adventista. Én is az adventistáknál lettem keresztény,vagyis Krisztus követője.


Itt találhatók:4029 Debrecen, Fazekas Mihály u. 7. Szombat délelőtt 9.30-tól bibliatanulmányozás van kis(6-12 fős)csoportokban. 11-től van prédikáció.

febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Menj el egy misére. Nem csak mammerek vannak, vannak azért fiatalok is bőven.

De a legelső az lenne hogy beszélj a területileg illetékes plébánossal és keresztelkedj meg! Ehhez a pap majd fog adni tanulnivalót, olvasnivalót és hittanra is járnod kell. Na itt már elkezdődik a közösségi élet, ismerkedhetsz a többiekkel. Aztán szépen lassan ki fog alakulni a dolog. Nem megy egyik pillanatról a másikra, hagyni kell időt a dolognak.

febr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
19%

3.Hsz!


Egyetértek azzal,amit írtál,csak a bökkenő ott van,hogy az "Úr napja"..Az a szombat s nem a vasárnap.


"Aztán hozzáfűzte: „Az Emberfia ura a szombatnak is.” Lk 6:5

febr. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Lucifer-666 ***** válasza:
0%

A templomba nem csacsogni meg csajozni járnak az emberek...

Olyan, mintha színházba mennél egyedül, csak még személytelenebb.

febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először hallgass meg egy-két istentiszteletet / misét a közeli, szóba jöhető templomokban és az alapján válassz, hogy melyik helyről érzed azt, hogy a legtöbbet adta neked. Számomra a lelkipásztor személye a legfontosabb, és a prédikáció tartalma és stílusa. Ha már ott vagy, akkor az istentisztelet végén pl. általában szóba lehet elegyedni a lelkésszel (protestáns templomokban általában igen, katolikusoknál nem tudom, hogy van ez), de ha elbeszélgetsz velük, érezni fogod, ki van a legnagyobb hatással rád. Nyugodtan mondd el, hogy gyülekezetet keresel, ahová csatlakozhatsz. Látni fogod, hol milyen a fogadtatás. Ha meg elkezdesz valahova járni, lesznek fakultatív programok, és valószínűleg a lelkész is segít majd beilleszkedni.
febr. 28. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!