Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem miért mondják, hogy...

Nem értem miért mondják, hogy a zsidó nép a kiválasztott nép, amikor Isten nem is velük, hanem Ábrahámmal kötött szövetésget?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom Ábrahám nem is volt zsidó, Árbrám volt a neve.


Vagyis isten nem egy néppel, hanem egy személlyel, Ábrahámmal kötött szövetséget!



márc. 1. 14:26
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy valóban Ábrahámmal kötött szövetséget, azonban mindig megerősítette ezt a szövetséget a leszármazottjaival is. Őket nevezte népének. Ábrahámnak tett ígérete alapján, egy egész nemzet származik tőle.

Egyébként, legelőször Noéval kötött szövetséget, de arra vonatkozóan, hogy Őket menti meg az emberek közül. Ábrahám előtt élt, meg is mentette őket.

Nem egyféle szövetség van a Bibliában.

(1Mózes 17:19) . . .akit Izsáknak nevezz el. És én szövetséget kötök vele, . . .

Később Izsákkal is megkötötte ezt a szövetséget. És így tovább.

Majd amikor egy egész nemzet lett, akkor mint nemzettel is szövetséget kötött, hogy népe legyen.

márc. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Isten,nem csak Ábrahámmal kötött szövetséget,hanem utódaival is. A zsidók pegig Ábrahám leszármazottjai.


Pál apostol szerint minden ember Ábrahám leszármazottja,aki hisz Isten szavában:


"Sőt a körülmetélkedés jelét is körülmetéletlenül tanúsított hite igazságának pecsétjéül kapta, hogy atyja legyen minden körülmetéletlen hívőnek, és az igazság azoknak is beszámíttassék; (1Móz 17,11) és hogy atyja legyen azoknak a körülmetélteknek is, akik nemcsak körül vannak metélve, hanem nyomába is lépnek atyánk, Ábrahám körülmetéletlenül tanúsított hitének." (Róm 4:11,12)


Azok Isten kiválasztottjai,akik Őt választották uruknak.

márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

20.Hsz!


Majdnem jó,amit írtál!


Ábrahámnak Izsák s neki Jákob volt a gyermeke,akinek Isten Izrael nevet adott a Jabbok révénél folytatott küzdelem után. Az ő egyik gyermeke volt Juda, akiről nevezzük zsidóknak az utódait.(Júda törzse összeolvadt Benjamin, Dán és Lévi törzsével s így a zsidók 4 nemzet keveréke,melyek mindnyájan Izrael-aki korábban Jákob volt- leszármazottai.)


Izrael néven,a többi 8 törzs-szintén Jákob(Izrael)leszármazottai-leszakadtak Júdáról és önálló államot hoztak létre.Az asszírok leigázták és deporták őket. Nincs biztos adat az azutáni sorsukról.

márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha jól értettem, akkor szinte mindenki egyetért azzal. hogy Jézus Ábrahámmal, egy személlyel kötött szövetésget, nem pedig egy egész néppel!


Egy népnél ui. vannak Istennek oda adottak, és lehet akár sok-sok gazember is közöttük, nyilván Isten nem ez utóbbiakkal kötötte meg a szövetséget hanem egy személlyel, aki alaklamas volt erre!

márc. 12. 11:09
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

"Ha jól értettem, akkor szinte mindenki egyetért azzal. hogy Jézus Ábrahámmal, egy személlyel kötött szövetésget, nem pedig egy egész néppel!"


Ez még nagyobb marhaság mert akkor meg ez azt jelenti Isten nem foglalkozott az emberiséggel csak Ábrahámmal. Akárhogy nézzük a keresztény tanítás ezer sebből vérzik.

márc. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Már elnézést, de orvos , agysebész,látot már, vagy legalább egy elmegyógykisegítő?
márc. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem téged kellene hogy mindenképpen lásson orvos, leginkább pszichológus vagy aki értelmileg visszamaradottakat kezel, ha te azt képzeled Isten nem foglalkozott az emberiséggel csak egyetlen egy emberrel.
márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Mégegyszer lassan leírom,hogy te is értsd:


Isten Ábrahámmal kötött szövetséget,hogy őt és utódait választotta az Ő neve -jelleme-közvetítésére az emberiségben.


Utódaival megerősítette ezt a szövetséget.


Mint írtam,a szövetség NEM csak Ábrahámra,hanem utódaira IS vonatkozott ugyanúgy,mint az Ábrahám utódaival megerősített szövetség.

márc. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"Akkor miért nem fogadjátok el Mohamedet mint prófétát?"

Mondjuk mert más dolgokat tanított, mint a kereszténység. Ez elég súlyos bukta pont azután, hogy itt észlényezel másokat.

Inkább nem is kommentálom tovább, amiket összehordtál...

márc. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
21%

"Mondjuk mert más dolgokat tanított, mint a kereszténység. Ez elég súlyos bukta pont azután, hogy itt észlényezel másokat."


De honnan tudod hogy nem a keresztény vallást hamisították meg? :) Honnan tudod hogy nem az iszlám szerinti az igazi Jézus?

márc. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!