Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem értem miért mondják, hogy...

Nem értem miért mondják, hogy a zsidó nép a kiválasztott nép, amikor Isten nem is velük, hanem Ábrahámmal kötött szövetésget?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom Ábrahám nem is volt zsidó, Árbrám volt a neve.


Vagyis isten nem egy néppel, hanem egy személlyel, Ábrahámmal kötött szövetséget!



márc. 1. 14:26
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
55%

29.Hsz!


Isten Izmael utódaira is áldást ígért s az tapasztalható is.


Mohamed próféta, s azok csoportjában egy "hamis próféta",aki többek között hirdeti a "szent háborút",a nem muszlimok legyilkolását,sanyargatását és pedofil kapcsolatban élt,stb.


Az,hogy Isten megáldott nemzeteket,nem jelenti azt,hogy hamisprófétákat kövessünk közülük.

márc. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
0%

"Mohamed próféta, s azok csoportjában egy "hamis próféta",aki többek között hirdeti a "szent háborút",a nem muszlimok legyilkolását,sanyargatását és pedofil kapcsolatban élt,stb."


Ezek tipikus keresztény hazugságok. Látod, hazudnod kell hogy a saját vallásod tüntesd fel igaznak. Ennyit érsz te és a keresztény vallásod. Az iszlámban nem létezik olyan hogy szent háború. Ez egy keresztény fogalom és a Biblia írja elő a más vallásúak kiirtást. A pedofília szintén rágalom. Egyik felesége esetében nem ismert a pontos életkora a többi felesége pedig biztosan nem volt kiskorú.



"Az,hogy Isten megáldott nemzeteket,nem jelenti azt,hogy hamisprófétákat kövessünk közülük."


Nem zavar hogy hazudnod kell hogy hamisnak tüntesd fel? Pedig a Bibliád azt írja ne hazudj. Sőt, elég durva dolgokat ír a hazugokról.

márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!