Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit mond a Biblia és a kereszt...

Mit mond a Biblia és a kereszténység a szorongásról-félelemről illetve a kíváncsiságról és a humorról?

Figyelt kérdés
Ezek ugye nem egyértelműen pozitív vagy negatív tulajdonságok(azokat gyakran említik).Mit lehet ezekről tudni?

márc. 1. 21:06
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Szervusz.

A szorongás lehet valami miatti aggodalom, vagy egy mentális betegség oka.

A Bibliában említve vannak olyan személyek, akik átéltek ilyen érzést.

Pl, Anna, Dávid király, és maga Pál apostol is.

Jézus beszélt az ebben a világban történő események miatti aggodalomról, különösen a közelgő változásokat illetően.

Azonban Jézus arra tanította az embereket, a követőit, hogy az aggodalmuk ne legyen túlzott. Vagy is, az ember nyilván aggódhat, de ne essen át ez olyan nagy mértékűvé, hogy lebénítsa az embert, és az életét, ami elterelheti a figyelmét is. A túlzott aggodalmaskodás az egészségünkre is hatással lehet, és az Istennel ápolt kapcsolatunkra is.

(Filippi 4:5–7) . . .. 6 Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindig tárjátok a kéréseiteket Isten elé, úgy, hogy imádkoztok és könyörögtök hozzá, és közben hálát adtok neki. 7 Így Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által.

márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

1

Luci, mit nem mondassz....

márc. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Lucifer-666 ***** válasza:
26%
Te Katy vagy igaz?
márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kíváncsiság, lehet pozitív értelmű is. Ha valaki szeretne megtudni, vagy ismeretet szerezni.

De a kíváncsiság el is téríthet a jó útról, ha olyasmit akarunk meg tudni, amiről eleve tudjuk, hogy káros hatásai vannak.

Tudtad, hogy a „mágiá”-nak fordított görög pe·riʹer·ga szó azt jelenti, hogy ’kíváncsiság’?

Azoknak a ténykedését írja le, akik gonosz szellemek segítségével tiltott dolgok után kutakodnak.

De olvashatunk Pl. Péter apostolról, akinek megnyilvánulásait alapjában véve a lázas kíváncsiság, a gyors észjárás és az erőteljes érzések szülték.

A kíváncsi természet arra indíthat, hogy elmélyítsük az ismereteinket, és hogy a dolgok mélyére ássunk. Nyilvánvalóan van olyan ismeret, aminek a megszerzésére nem jó törekedni, mivel ártalmas.

márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Istennek, de Jézusnak is van humor érzéke. Persze egészséges keretek között.

Pl az ocsmány tréfálkozás, az már nem helyénvaló egy keresztény életében.

Manapság a durva viccelődés egyik fő témája a szex.

Sokan, akik tiszteletre méltónak tartják magukat, mulatságosnak találják ezt a nyelvezetet.

(Efézus 5:4) ...4 se szégyentelen viselkedésről, se bolond beszédről vagy ocsmány tréfáról, mert ez nem illik, hanem inkább adjatok hálát.

márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%

Szorongás: [link]

Félelem: [link]

Kíváncsiság: [link]

Humor: [link]

márc. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#3


Igen, ő az. :) Megismerem a stílusáról. Bár bizonyosan más nicken van.

Mióta is van itt az oldalon 6-7 éve?

Azalatt semmit sem változott. 😅

márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szorongás és félelem, mivel negatív, kidolgozandó.

Humor pozitív, így fejlesztendő.

Kiváncsíság inkább semleges. Úgy kezelendő, ahogy benned az megtalálható, és amit óhajtasz vele tenni.

Pl bennem nagyon kevés van, és én így vagyok jól és egészségesen. Csak nagyon kevés dologra tér ki, ott viszont szépen megélem és fejlesztem.

márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Félelemről azt, hogy aki Istenre bízza magát nincs mit félnie. Jézus azt mondta a vízen járó Péternek, ne félj! Meg máskor is mondott ilyet, hogy ne félj.

Kíváncsiságról, ha az alatt például szellemi keresést értünk, a következőt mondja:


Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.


Illetve "És kerestek engem és megtaláltok, mert teljes szívetekből kerestek engem."


A humorról nem mond semmit, humoros szerintem Jónás könyve, ekkora balféket, még Istennek is visszabeszél. Jób könyvében is találtam humoros szófordulatot:

"Mily rég nem veszed le tekinteted rólam! Arra sem hagysz időt, hogy nyálam lenyeljem. "

márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Jégszív ***** válasza:
Legyünk őszinték: SZINTE SEMMI.
márc. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!