Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki miből táplálkozik milyen...

Ki miből táplálkozik milyen fundamentumra helyezi életében a döntéseit vallás vagy tudás az ösztönző?Előnyben vannak azok akik bölcsőben nevelkedtek mint azok akik egy deszkalapon pelenkáztak?

Figyelt kérdés

márc. 2. 06:04
A kérdező szavazást indított:
Nem értem a kérdést
Bölcs-Ő mit jelent
Nincs különbség
8 szavazat
 1/5 KZitus ***** válasza:
42%

Szia

Mivel rendszeres Bibliát olvasó ember vagyok, igyekszem az életemben azokat a tanácsokat alkalmazni, amelyeket Istentől tanultam. Azt tapasztalom, Isten tanácsa időtálló. és hosszú távon hasznomra van, de nem csak nekem, a családomnak is, és a környezetemnek is. Hiszen jobb anya, jobb feleség, jobb munkatárs lettem, amióta alkalmazom a Bibliából tanultakat. Isten sokkal jobban tudja mi a jó nekem, mint én, elmondhatom, boldog, békés életet élek. (Van összehasonlítási alapom).

A kérdésed második részét nem értem.

márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor még se adott helyes életmenetet a Biblia gondolkodás,mert valójában ahogy írod jobban megy minden az életedben,mivel megolvastad a Bibliát tehát a tudást csak könyvből vagy utánzással lehet meg tanulni.
márc. 2. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Szia

Ahogy Zitus írta a fundamentum, vagy is az alap a döntéseinkhez Isten tanácsai az élet minden területére. Ezek segítenek a bölcs döntésben.

Mint egy szerető szülő, aki a gyermekét fokozatosan tanácsokkal látja el, vagy is felkészít az életre.

Ki tudna megfelelőbb alapot biztosítani a sikeres döntéshez, ha nem Az, Aki létrehozta az életet?

márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Jézus a mennyből alászállt kenyér.

Ha Őt nem ismerjük személyesen, akkor még tévelyeg a lelkünk.

Csak a bennünk lakozást nyert Szent Szelleme által vezet el minden igazságra.



Máté 5:17

Jézus és a Törvény

„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a Mózesi Törvényt, vagy a próféták tanítását! Ellenkezőleg, azért jöttem, hogy beteljesítsem!



1 Korintusi 2:14

Akiben csak a régi, emberi természet él, az nem tudja felfogni az Isten Szellemétől származó dolgokat. Számára mindez csak bolondság. Egyszerűen képtelen megérteni, mivel ezeket csak a Szent Szellem segítségével lehet megismerni.


2 Korintusi 3:6

Igen, ő tett alkalmassá minket, hogy az Új Szövetség szolgái legyünk — vagyis a Szent Szellemet szolgáljuk, nem pedig a Törvény betűjét! Az írott Törvény ugyanis megöl, a Szent Szellem pedig életet ad.

márc. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendszeresen olvasom a smaragdtáblákat amit Thoth írt Krisztus előtt 96 000 ben.
márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!