Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik tökéletes...

Pupusz kérdése:

Szerintetek létezik tökéletes egyház, gyülekezet?

Figyelt kérdés
Több egyház, gyülekezet is azt állítja magáról, hogy ők az egy igaz gyülekezet, akik eljutottak a teljes igazságra. A vallások, felekezetek megkülönböztetik magukat a többitől és magukat különbnek tartják más felekezeteknél. Szerintetek létezik olyan, hogy valakik annyira közel kerüljenek Istenhez, annyira ismerjék értsék és éljék az Igét, hogy tökéletesen Isten szavát közvetítsék? Ti hisztek az egy igaz gyülekezetben, a tökéletes földi egyházakban, emberekben? Lehet ember tökéletes? Írjatok, szavazzatok!

márc. 1. 09:54
A kérdező szavazást indított:
Igen, létezik tökéletes gyülekezet
Nem létezik tökéletes gyülekezet
Mivel tökéletes ember nincs, tökéletes gyülekezet sincs
Én tökéletes vagyok, a gyülekezetem is az
22 szavazat
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
100%

Szerintem amelyik azt mondja, hogy ők az EGY igaz gyülekezet, az biztos nem az. Nem személyeskedés, csak példa! A katolikus egyház elég durván üldözte a többi vallást, mert ők az EGY. Ez szembe megy azzal, tökéletes, hiszen azért a Bibliában kiemelik az elfogadást, a felebaráti szeretet és hasonlókat. Bumm, nem értesz egyet velem, rosszabb vagy nálam, pokolba veled?

Szerintem akkor lehetne (feltételes mód) tökéletes egy gyülekezet, ha ezt nem tudná magáról, ezért nem is térítene, viszont így lehet kihalna. Szóval szerintem nincs.

márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet! Szerintem a térítéssel nincs baj, ha nem az egyházba akar téríteni az illető, hanem Jézushoz. Az baj, ha az egyházba akar, pláne, ha nincs egy igaz gyülekezet, ugye. Mert akkor tulajdonképpen bárhová mehet az illető, vagy akár egyikbe sem. A hitet ki akarja sajátítani több egyház, ennek történelmi hagyományai vannak. Ez pedig nem krisztusi. Ez nem szeretet, ez nem elfogadás. Krisztusnak kellene lennie a célnak, nem pedig egyházi hovatartozásnak. Emiatt tettem fel a kérdést, kíváncsi vagyok, mit gondolnak erről az emberek. Én így gondolom.
márc. 1. 10:56
 3/32 anonim válasza:
64%
Szerintem-bár én egyháztag vagyok-szintén a kisajátítás az egyik probléma, ami miatt egyre több ateista van. Másrészről én abban hiszek, hogy az, ha valaki jó, és igyekszik az is lenni, elég. Nem kell hinnie sem Jézusban, sem Istenben, sem bármi másban, mert Isten elfogadó. Elfogadja a hitetlenséget is, így kerülhetnek ateisták is a mennybe. Mert nem a hit, hanem az ember számít. De ez egy személyes vélemény.
márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
47%

Mivel az ember viselkedése tökéletlen, ezért jár egyházi gyülekezetbe, hogy javítson rajta.


Másrészt


Az ortodox egyház megállt a bibliaértelmezésben ha jól emlékszem az efezusi zsinat után.


A katolikus egyház az oszövetség és az ujszövetség harmonizálását abban látta, hogy azt folytatni kell mindaddig a k3t szövetség könyveinek kijelentéseinek összehangolását, amíg megértjük jobban Isten akaratát, szándékát. Ezért nevezték el egyetemes egyháznak a katolikus egyházat. Úgyhogy 2000 évig ezt tette zsinatokon, összhangba hozni Isten szándékát.


1517-ben sajnálatos egyházszakadás jött létre mert a római pápák már nem hasonlítottak Krisztus követőire.


A sajnálatosság abban áll, hogy a reformáció nem táplálkozik ezekböl a zsinati eredményekből, hanem abból amit a reneszánsz pápák elrontottak abból táplálkozik.


A katolikusok ezért azt mondják a református lelkészek azt prédikálhatnak amit akarnak, lehet aznap valami ellentétest fogalmaz meg az egyik városban az egyik református lelkész mint egy másik városban prédikálö.


Míg a katolikusoknál az év fel van osztva ünnepkörökre az év és azon belül is avval érvelnek, amit a 2000 év zsinati eredményei Egyben állapodtak meg, ne állitson egyetlen pap mást. Ezért egyház.

márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Minden emberi dolgot szükséges megkérdőjeleznünk, ami ellentmond a krisztusi tanításoknak. Constantin császár álma ellentmond Krisztusnak, ugyanis a feltámadott Jézus, ahogy az ember Krisztus sem buzdított arra soha senkit, hogy háborút indítson a hatalomért és ezreket mészároljon le. Jézus mmég az őt elfogó katona fülét is visszahelyezte, amit Péter levágott. Nem ártott soha senkinek, a szeretetre tanított. Tehát Constantin álma eleve egy sátáni álom volt. A katolikus egyház népeket írtott ki, adókat szedett, világi hatalmat gyakorolt. Jézus nem fogadta el a világ feletti hatalmat a Sátántól, nem borult le előtte. Az egyház leborult. Máglyán égettek, inkvizíciót hirdettek, népeket írtottak ki, hatalmaskodtak, kegyetlenkedtek, háborúkat indítottak. Mindezt Krisztus nevében. Pedig mindez antikrisztusi erőteljesen. A katolikus egyházból lett a protestáns egyház, ők találták ki a protestáns etikát, ami a pénz istenítéséről szól, ebből lett a kapitalizmus. Hivatássá tették a pénzkeresetet, az élet céljának, ebben élünk ma is. Ebből pedig következik mai igazságtalan, gonosz világunk. Mindezt Isten akaratának beállítani pedig istenkáromlás. Sátánit beállítani isteninek. Antikrisztusit beállítani krisztusinak. Ezen érdemes elgondolkodnunk. Azóta valyon sikerült kilépnie az egyházaknak ebből az ördögi körből? Meglátásom szerint egyáltalán nem. A hatalomhoz dörgölőznek, leborulnak a világ fejedelme, a sátán előtt hatalomért, pénzért, befolyásért. Jézus egyáltalán nem ilyen volt, ahogy az írások tanúbizonyságot tesznek Róla. Én mindez nem magyarázható annyival, hogy az egyház sem tökéletes. Ezek sátáni bűnök. Isten igazi egyházában pl. fel sem merülhetne pedofília gyanúja sem. Ezek miatt távolodnak el az emberek a hittől. Az egyházak távolítják el őket. Én így látom.
márc. 1. 13:00
 6/32 A kérdező kommentje:
3-as, azt egyedül Isten dönti el, hogy ki üdvözül, nem mi. Az Ő akarata az Ige alapján az, hogy mindenki üdvözüljön. "Mert Isten mindenkit egybezárt az engedetlenségbe, hogy mindenkin megkönyörüljön." Róma 11:32. Tehát az, ha valaki a poklot akarja előrejelezni másoknak, erősen tévút. Nem szeretet. A lényeg pedig a Szeretet. Ez a legfőbb parancsolat. Jó, hogy hívőként ilyen elfogadó vagy. Ez szeretet.
márc. 1. 13:03
 7/32 anonim válasza:
100%
3-as vagyok. Eléggé eltértünk az alapkérdéstől, de: nem a protestánsok találták ki a kapitalizmust, ne akarjuk a nyakukba varrni. Lényegében mióta van fizetőeszköz, azóta mindenki a nagyobb profitért él, így volt ez már az ókorban is. A harminc ezüst ugye. (Egyébként nem katolikus vagyok, hanem unitárius, mi mindenkit elfogadunk, mindegy, mit hisz-azért írom, mert arra utaltál, hogy a hívő és az elfogadás között ellentmondás van. Pedig nincs)
márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Az jó, ha nincs. A protestáns etikát a protestánsok találták ki. Olvass utána! Arról szól, hogy hivatássá, Istentől eredeztetővé tették a pénzkeresetet. Kereskedelem mindig is volt persze, de kapitalizmus nem. A a neoprotestantizmus pedig megtuningolta ezt a folyamatot. PL.: dereguláció. Emiatt hirdetik a neoprotestánsok, hogy ha hiszel, akkor Isten megáld sok pénzzel, jóléttel. Ha nem ,akkor baj van a hiteddel. Ez a jóléti evangélium. Ellentétes a krisztusi tanításokkal.
márc. 1. 13:21
 9/32 KZitus ***** válasza:

Szia

Mivel minden ember tökéletlen, ezért nem tud bűn elkövetése nélkül élni. Ha olvasod az Apostolok cselekedeteit, láthatod, mennyi gonddal-bajjal küzdött az az egyház, amelyet Krisztus pünkösdkor hozott létre.

A Jelenések első részeiben pedig Krisztus az Ázsiai gyülekezetek hibáit (és erényeit) sorolja fel. Azok a gyülekezetek Krisztuséi voltak.

Az az egyház elfogadható ma, amelynek Krisztus a feje, ahogyan Pál apostol írta: "„Az elmondottakban pedig ez a legfontosabb: Olyan főpapunk van, aki a mennyei Felség trónjának jobbján ül” Zsidók 8:1. Ő ma is táplálja, tereli a nyáját és vezetést nyújt számukra, akik engedelmeskednek neki, pl. megtartják a parancsát, amelyet a Máté 28:18-20 verseiben adott. Ő maga ígéri meg, hogy támogatja népét ebben a munkában egészen a világrendszer végéig. Bárki tartozhat Krisztushoz, aki megtartja mindazt amit parancsolt a kövezőinek. Ez nem megterhelő, hiszen azt is mondta, „Az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű” Máté 11:29

márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Az első tanítványok és gyülekezetek sem voltak "tökéletesek", voltak kezdeti nehézségek. Azonban Jézus vezetése, és Isten szelleme által, folyamatosan finomodtak csiszolódtak. Isten népe soha nem volt tökéletes, voltak hiányosságok. De Isten látja mindenkinek a szívét, hogy az akarat, meg van benne, vagy sem, a változáshoz.

Pétert is visszaküldhette volna a világba, amiért fenn héjázóan ígéretet tett, hogy soha nem tagadja meg az Urát, aztán még esküdözött is, hogy nem ismeri Jézust.

Amikor Péter rájött, hogy mit követett el, rettenetes szégyen fogta el, de Júdással ellentétben, nem lett öngyilkos, inkább elment a testvéreihez, és elmondta nekik mit tett.

Jézus pedig személyesen megjelent neki, és biztosította afelől, hogy nem haragszik rá, mert az őszinte bűnbánatát megfelelő tettekkel bizonyította.

Sőt, ahogy a többieket, Őt is ellátta komoly feladatokkal, tudta, hogy Péter változni fog, és hűséges marad a haláláig.


Isten akikben látja a lehetőséget és az alázatos szellemet, azt elkezdi vonzani, hogy Krisztus tanítványa legyen. A gyülekezetben pedig további támogatást kap, hogy formálódjon.

Így képesítetté válhat arra, hogy Isten feltudja használni a céljaira.

márc. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!