Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolucionista vallásosok!...

Evolucionista vallásosok! Szerintetek Isten mikor azt mondta teremtsunk embert akkor összegyurta az embert az álatokkal majmokkal halakkal stb és létrehozta az embert? ez még viccnek is rossz

Figyelt kérdés
márc. 8. 21:49
 1/8 Grimfox ***** válasza:
60%
Szerintem inkább az lenne a logikusabb gondolatmenet, hogy fogta az erre legalkalmasabb állatot(emberszabású őst), és hosszú időn keresztül csiszolta, faragta, hogy a mai ember képére alakítsa. Ha egyszerre akarjuk figyelembe venni azt, hogy az isten alkotta az embert, és az evolúciót, akkor ez ésszreűbb elgondolásnak tűnik.
márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek evolucionista vallások, mivel egy vallás se épül rá. Vagyis egyről se hallottam még. Ettől függetlenül, elég sok vallásban, felekezetben elfogadják.

Amúgy te is rossz vagy viccnek kérdező, mégis itt esz a fene naponta, az ütődött kérdéseiddel együtt.

márc. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem inkább az lenne a logikusabb gondolatmenet, hogy fogta az erre legalkalmasabb állatot(emberszabású őst),"


Mert az emberszabású ős hogyan jött létre?


Nem inkább úgy kéne, hogy már az egész világot úgy hozta létre, hogy olyan szabályokkal működjön ahol majd lesz evolúció, ahol kialakul majd a naprendszerünk, ahol a bolygón kialakul majd az élet és abból pedig majd az emberszabású és végül az ember?


" Szerintetek Isten mikor azt mondta teremtsunk embert akkor összegyurta az embert az álatokkal majmokkal halakkal stb és létrehozta az embert? ez még viccnek is rossz"

Valóbban ez még viccnek is rossz de hogyan jön ez az evolúcióhoz? Kezdem azt érezni, hogy a kedves kérdező nem túl sokat konyít az evolúcióhoz.

márc. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Isten külön hozta létre a növények fajtáját, és külön az állatok fajtáját.

Legvégül olyan életformát hozott létre, ami kiemelkedik az állatvilágból, és némi hatalmat is adott neki.

Az ember Isten hasonlatosságára lett létrehozva, és nem az állatokból csinált embert, hogy hasonlítson a Teremtőjéhez.

Mindegyiknek más az életközege a funkciója.

Istennek olyan kreatív intelligenciája és képessége van, hogy folyamat nélkül tud élő egyedeket megalkotni.

márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Jégszív ***** válasza:
100%

Ez ügyben NEM VITATKOZOM!


Aki kellő ismeretekkel rendelkezik a biológiai anatómiáról, rendszertanáról, annak felesleges magyarázkodni. Aki pedig nem, annak meg MINEK...

márc. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Grimfox ***** válasza:
77%

3., szerintem is ez a helyzet, vagy hasonló, de én nem vagyok keresztény. Egy keresztény, de evolúciót is elfogadó ember nézőpontjába igyekeztem helyezkedni.

A földi élet alapjai tartalmazzák az összes élőlényt, ami létrejöhet evolúció révén, és csak a környezeti behatások, adódó, kiaknázható lehetőségek döntik el, hogy melyik élőlény jön ténylegesen létre, és melyik nem.

De ha a kereszténységet is össze akarja valaki egyeztetni az evolúcióval, akkor szüksége van rá, hogy beillessze az isteni tervezést is. Ebben az esetben vagy eldönti, hogy teremtsünk embert, és fog valamit, amiből az elképzelése megvalósulhat, vagy már az első pillanatban eltervezte az embert, és több mint 3milliárd éven át irányította arra az eseményeket, hogy ez megtörténjen.

Az ábrahámi vallások hiszik, hogy az ember a legtökéletesebb élőlény, ezért ilyen fontos, hogy az isten képmásának tekintsék az embert. Számukra az evolúció ezt az alaptételt köpi szembe. Még csak nem is az isteni mindenhatóságon megy a vita, hanem hogy az ember az isten képmása e...

márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pombe ***** válasza:

@Kérdező: "Evolucionista vallásosok!"


Vannak ilyenek. Ők úgy gondolják, hogy Isten olyanra teremtette a világot, hogy abban működjön az evolúció.


Szerintem nem kell ehhez új szavakat kitalálni, és megteszi a régi is. Te a teista evolúcióra gondoltál inkább. Nagyon remélem... :/


@Kérdező: "Szerintetek Isten mikor azt mondta teremtsunk embert akkor összegyurta az embert az álatokkal majmokkal halakkal stb és létrehozta az embert? ez még viccnek is rossz"


Hát, akármelyik verziót nézzük, mindenképpen a majmokból lettünk. Nézzük a Bibliát:


Mózes I. könyve:1:25 "Teremté tehát Isten a szárazföldi vadakat nemök szerint, a barmokat nemök szerint, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokat nemök szerint. És látá Isten, hogy jó."


A csimpánz tehát a 6. napon lett megteremtve pont az ember előtt, és a csimpánz hasonlít minden tekintetben a legjobban az emberre, mind genetikailag, mind anatómiailag, mind a szerveket tekintve, köztük az agyat is, ráadásul a csimpánz tényleg a legértelmesebb és legtöbb szerszámot készítő állat is, van művészi hajlama..stbstb.


Teljesen nyilvánvaló, hogy Isten a majom alkatrészeire építette rá azt a pici pluszt, amitől mi emberek vagyunk. Nemde?


Az 1Mózes2-ben ugyan az ember elsőként porból lett teremtve, de az ottani teremtési sorrend totálisan és minden ízében más, mint ami az 1Mózes1-ben van, szóval csak azt lehet mondani, hogy vagy az egyik-, vagy a másik igaz, és az 1Mózes1 teremtése lényegesen jobban összevág a tudomány véleményével.


Amúgy neked a porból összegyúrt ember miért nem nevetséges? Nekem sokkal nevetségesebb, sőt, röhejes! :)


Amikor a genetikusok szeretnének új tulajdonságot megjeleníteni egy élőlényben, akkor választanak maguknak egy már létező életformát, és azt módosítják igény szerint.


Homokból újfajta formákat csak a genetikusok gyerekei szoktak létrehozni, de azt ők várnak hívják, ám szerintem még ezek a gyerekek is könnyedén kitalálnák azt, hogy egy új állatot sokkal egyszerűbb egy már létezőből megcsinálni.


Hogy neked ezen mi nem ésszerű, azt csak te tudod, de elmondhatnád, hogy mit találsz te ezen nevetségesnek, mert nekem lövetem sincs.

márc. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pombe ***** válasza:

#4: "Istennek olyan kreatív intelligenciája és képessége van, hogy folyamat nélkül tud élő egyedeket megalkotni."


Aha. Mondjuk lenne egy technikai kiállítás, ahol egy mérnök bemutatja az általa kitalált és épített világ legjobb, leggyorsabb számítógépét. Mellette egy másik mérnök lerak egy pici sejtet a padlóra, ami elkezd osztódva szaporodni, és amiből kialakulnak mindenféle technikai cuccok is, többek között számítógépek is, amik közül némelyik végül még jobb és gyorsabb is lesz, mint az első mérnöké. Közben egyre hatékonyabb autók is kialakulnak a sejtekből, majd megjelenik a repülőgép is... stb.


Szerinted a kiállításra látogatók melyik mérnökre figyelnének fel jobban? És melyiket mondanák sokkal kreatívabbnak és intelligensebbnek?


Mert szerintem az első mérnökre senki oda se bagózna, és inkább tátott szájjal bámulnák a második mérnök csodasejtjeinek fejlődését..

márc. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!