Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Találkozhatok ezzel a fiatal,...

Találkozhatok ezzel a fiatal, buddha, szent fiúval? Adna nekem tanításokat?

Figyelt kérdés

Sokan a modern világ megmentőjét látják benne. Sokan nagyon bölcsnek tartják mind lelki, mind szellemi szempontból. Rengetegen zarándokoltak el hozzá a világ minden pontjáról azután, hogy feltűnt Nepálban. Többek között németek, indiaiak, oroszok, kínaiak, tibetiek stb. Főként buddhisták, de hinduk, keresztények és mások is. Hódoltak neki, tiszteletüket fejezték ki felé. Rituálisan leborultak előtte. Több buddhista Maitréjának (az eljövendő buddha, aki megmenti a világot a világvége előtt) vagy a Sákjamuni Buddha reinkarnációjának, több hindu Visnu utolsó avatárának, illetve több európai és ázsiai/indiai keresztény szent remetének nevezte őt.


Ezen a videón látható, ahogy áldást oszt: https://www.youtube.com/watch?v=dlbOVxmDhTM

A kommentek között is lehet látni az őt tisztelő különböző nemzetiségű embereket.


Ha jól értem ezt a jelzőt is adták neki: Krishna Das Hallelujah Chalisa Hanuman Chalisa Dharma Sangha Buddha fiú


Szintén áldást oszt vallási személyeknek és világiaknak, szóval gyanítom, hogy lehet valami abban amit mond, mert akkor nem fogadnák el őt bizonyos vallási személyek is:

[link]

[link]


Fa alatt napokig meditáló, böjtölő és imádkozó kisfiúként tűnt fel Északközép-Nepálban:

[link]

[link]

[link]


Napokig szinte szoborként ült, egyhegyűen. Már ekkor el kezdett a környék hozzá járni.


Már nem kisfiú, de továbbra is fiatal felnőtt: [link]


Hogy találkozhatnék vele? Adna nekem tanítást? Elfogadna tanítványául?



márc. 9. 16:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Gondolom úgy, hogy elmész hozzá...


Bár én keresztényként emberek előtt biztos nem borulgatnék.

márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

#1.

Ez egy ősi tibeti üdvözlési mód, ami az elképzelhető legnagyobb tisztelet kifejezése. Le szoktak borulni a nagyszülők előtt is az unokák.

márc. 9. 16:58
 3/15 anonim ***** válasza:
Látszik rajta, hogy hiteles, szent ember. Bár én szkeptikus vagyok vele szemben, de előbb találkoznék vele, mint más, egyértelműen csaló hittérítőkkel.
márc. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

#3

Valamikor az elmúlt években cikkezte róla, hogy egy hasonlóan "hiteles, szent" ember bukott le. Ő is nagyon hitelesen tudott ülni napközben.

márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A bölcs, szent fiú neve Ram Bahadur Bomjan.

Most január elején a nepáli rendőrség is tiszteletét tette nála, aztán ha már ott voltak letartóztatták szexuális kizsákmányolás, nemi erőszak, eltűnések és pár egyéb apróság miatt. Lefoglaltak a rezidenciáján nagyjából 100 millió forintnak megfelelő értékű valutát is. Valamiből élni kell. Biztosan elfogadna tanítványául, de csak látogatási időben.

[link]

[link]

márc. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#4-5


Döbbenetes.

Amúgy ez a legrosszabb, amikor valaki úgy néz ki, mintha szent ember lenne, aztán kiderülnek róla dolgok.

Valahol szomorú, de valahol poénos is ez.


#3 voltam.

márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#5.

Komolyan ilyen lenne?


Az ÖSSZES új vallási mozgalom szereplője valójában ilyen?


Azt hittem, hogy végre találni fogok egy embert, aki hiteles tanokat ad ezen a területen...

márc. 9. 19:05
 8/15 anonim ***** válasza:

#5

Na akkor lehet ezt olvastam? Vagy lehet más eset is volt. Köszi, hogy linkelted, a többiek meg csodálják őt nyugodtan ájtatoskodva a kérdezővel együtt.

márc. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Vagy mondjuk azt is lehet, hogy 5-ösben közlt infókat némi szkepticizmussal fogadjuk.

Mármint nem az kérdéses, hogy letartóztatták, hanem az amit állítanak róla.

Gondoljuk csak végig: miért hisszük el azt fentartás nélkül?

Mert valamely állami szerv közleménye?


Nem a fiú védelmébe mondom. Hogy elhiszem-e róla, hogy felismert valamit a világból, akkor tudom eldönteni, ha hallom mit tanít.

Hogy a tanításával jó irányba mozdítja emberek életét... azt meg az adott emberek képesek felmérni.

És ezek függetlenek attól, hogy közben milyen bevételre tett szert.

Ami nem független a bevételtől, az az, hogy mennyire képes megőrizni tisztaságát (ami a tisztánlátásának feltétele volt)

márc. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

Persze igazad van, ki tudja, lehet Hitlerről is mindenfélét összehordtak, s az egyik legszeretőbb ember volt. De egy olyan helyen, ahol eleve nagy tiszteletben állnak az efféle guruk, miért indítanának ellene koncepciós pert kitalált vádakkal, sok kamu tanúval, stb?

márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!