Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire hiteles(ek) Román...

Mennyire hiteles(ek) Román József (feldolgozásai a Mítoszok könyvéből)? Az iszlám teremtéstörténet ugyanis szinte semennyire: tehén formájú angyalokról meg egyebekről nem ír sem a Korán, sem a hadíszok, amennyire utána tudtam olvasni ezeknek.

Figyelt kérdés

Olyanokat találtam, hogy ezek TALÁN szerepelhetnek itt-ott valamilyen kultúrában. De semennyire sem hivatalos vagy elfogadott. És ez a szerzeménye benne van egy Teremtéstörténetek c. összefoglaló kiskönyvben. Többek között a bibliai és gilgámesi teremtéstörténet mellett, amikből a konkrét szöveg lett bevágva (lásd Mózes első könyve és a Gilgámesből az első 6 tábla, amikről tudjuk, hogy - vallási nézetektől függetlenül - el vannak fogadva a nagy világban fontos irodalmi értéknek). Csakhogy ez nem hiteles és nem ebben hisznek a muzulmánok sem. Akkor viszont mégis miért raktak bele ilyen kétes eredetű akármit egy fontosnak szánt könyvbe, ami az ókori irodalom teremtéstörténeteit mutatja be? (és vannak benne más nem hiteles történetek is, hanem csak valami félüllel hallott mítoszok innen-onnan - komolyan nem értem).


Lehet, csak én nem vagyok tisztában ennek a kis könyvnek a szerepével.

Populart füzetek - Ókori irodalom TEREMTÉSTÖRTÉNETEK (Interpopulart könyvkiadó) , 1993.



márc. 9. 21:36
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!