Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidok férfiak miért csinálják...

Zsidok férfiak miért csinálják körülmetélést?

Figyelt kérdés

1,figyma és bőrközött bőrt vágják el?


2.tovább birják igy aktust?


3.n3m lesz anyira érszékeny?


márc. 10. 08:25
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
53%

#9 vagyok. Értem. Ha vallási hülyeség van a háttérben, azt tényleg megértem. Viszont páromnak fitymaszűkülete volt, ami gyerekkorban kezdődött, akkor csak bemetszették neki, mert se a drága orvos, se a drága szülők nem akartak "megcsonkítani". Aztán fiatal felnőtt korában megint előjött a probléma, akkor már ő döntött a metélés mellett. Nagyon fajdalmas volt, reggeli merevedése is volt, amikor már nem fajt neki annyira, felállt neki, mert már kívánta a szexet. De rossz is lett volna, ha azt a fránya csonkítást már gyerekkorában megcsinálják, amikor még nem áll a farka és már amúgy sem emlékezne semmire.


Hozzáteszem, mondta, hogy végül nem bánta meg a metélést, mert sokkal higiénikusabb és tovább bírja a szexet is.

márc. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
10/12dehogy akkarom magamat körüometélni ,csak elkondolkotam miért csinálják ezt de már tudom
márc. 10. 10:02
 13/37 anonim ***** válasza:
14%

A túrós fitymaszűkülethez képest nyilván higiénikusabb. De a higiénia alapvetően tisztálkodáson múlik


A fogaidat is kihuzatod, mert higiéikusabb, hogy nem tud köztük lepedék megbújni? Én magam részéről maradok a fogselyemnél, fogkrémnél+fogkefénél. De szíved joga, ameddig saját magadról döntesz. De nem masról!

márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

2.

Még mielőtt megcsináltatád azt azért tudni kell, hogy ha rosszul csinálják meg és túl sok előbőrt vágnak le az nem fog jól elsülni

Dehogy csináltatnám meg csak ha nagyon muszáj

Én körül vagyok metélve orvosi okból de nem sok előnyét látom a dolognak

Nem feltétlen higiénikus az ha nincs fitymád, a fityma azaz az előbőr épp pont azt a célt szolgálja, hogy a makkot védje

Sokkal érzékenyebb a makk és a pénisz fityma nélkül

De az tény, hogy fel kell húzni fürdéskor a fitymát és és meg kell mosni a makk körüli részt mert ugye férfi szóval ha "betúrósodik" annak lesz egy szaga

De láttam már olyat is aki szerencsétlen nem tudta felhúzni a fitymáját csak félig, szóval nagyjából félig is élvezi a szexet vagy beszéltem olyannal is akinek meg születési rendellenséggel összenőtt a makk a fitymával és ugye hát a szex ebben az esetben élvezhetetlen a férfi számára

márc. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
87%

“ A vallási indíttatásból kezdeményezett körülmetélés lesz betiltva az EU-ban”


Na ez az, ami még Sztálinnak sem sikerült, pedig neki egészen más “lehetőségei” voltak. Értelme sem lenne, mert az érintettek (zsidók és muszlimok) megoldanák a problémát egy rövid nyaralással. Időről időre persze felveti egy-egy párt, hogy be kell tiltani, de ők is tudják, hogy esélytelen, hacsak nem akarják listázni az állampolgárokat vallás alapján, és utazási tilalmakat adni ezeknek az embereknek, és természetesen rendszeresen kényszeres orvosi vizsgálatok alá vetni az érintett gyerekeket, hogy ellenőrizzék, nem-e történt meg mégis a beavatkozás. Ez csak politikai lózung, és elsősorban a szélsőjobbos szavazóknak szól, de a pártok is tudják, hogy demokratikus keretek között nem megvalósítható.

Amúgy személy szerint nem vagyok nagy híve a vallási körülmetélésnek, de ezt külső nyomással nem lehet beszüntetni.

márc. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
41%

De hogy a kérdésre is válaszoljak, alapvetően hibás módszer egy vallási előírás okait szekuláris szempontok alapján magyarázni. Azért metélik körül a zsidó kisfiúkat 8 naposan, a muszlimokat általában 10 éves kor alatt, mert a Tóra ezt írja elő a szövetség külső jeleként I.tennel. Ennyire rettenetesen egyszerű a magyarázat, minden más csak okoskodás, és tökéletesen irreleváns.

Ráadásul ellentétben az étkezési előírásokkal, ez a tórai szövegrész önmagában is teljesen világos, nincs szükség rabbinikus értelmezésekre. Azt se felejtsük el, hogy I.ten maga beszél Ábrahámmal az említett szövegrészben, nincs közvetítő. Innentől kezdve érthető, hogy miért bonyolult téma a körülmetélés szükségessége, még akkor is, ha a mai 21. századi valóságunkban a legtöbb zsidó (beleértve az ortodoxokat) minimum ódzkodik attól, hogy fájdalmat/maradandó sérülést okozzon a gyerekének.

márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
46%

Szia


Isten amikor szövetséget kötött Ábrahámmal, azt mondta, hogy minden fiút ezentúl körül kell metélni, ami jelként szolgál Isten és a választottjai között.

(1Mózes 17:9–11) 9 Majd Isten ezt mondta Ábrahámnak: „Te pedig tartsd meg a szövetségemet, te és az utódaid is az eljövendő nemzedékeken át. 10 Ezt a szövetséget kötöm veletek, melyet meg kell tartanod neked és az utódaidnak is: Metélkedjen körül közületek minden férfi! 11 Távolítsátok el az előbőrötöket! Ez legyen a veletek kötött szövetségem jele.


Isten szemében tehát a körülmetélésnek semmi köze sem volt a férfiassághoz, sem a szexhez. A szertartás azt jelezte, hogy az érintett személy Ábrahám izraelita utódjaihoz tartozik, akiket az a megtiszteltetés ért, hogy „rájuk bízattak az Isten szent kijelentései”.

Idővel az izraeliták mint nemzet méltatlannak bizonyultak a rájuk bízottakra, ugyanis elvetették Ábrahám igazi Magvát, Jézus Krisztust. Isten viszont őket vetette el ezért, és a körülmetéltségük már semmit sem jelentett a szemében.

(1Mózes 17:14) 14 Ha egy körülmetéletlen férfi nem távolítja el az előbőrét, azt az embert meg kell ölni. Megszegte a szövetségemet.”


Miért 8. napos korban kell:

Az újszülött csecsemőknél a véralvadás az első hét után áll be a normális szintre.

A K-vitaminnak nevezett véralvadási faktor mennyisége csak a születést követő ötödik és hetedik nap között áll be a normális szintre. Egy másik véralvadási faktor, a protrombin mennyisége a harmadik napon a normális értéknek csupán úgy a 30 százaléka, míg a nyolcadik napon a gyermek életében a legmagasabb szintre ér: a normális érték 110 százalékára emelkedik

Isten negyon jól ismeri a testünket, és nem véletlen adott nekik más népekkel ellentétben, higéniával kapcsolatos útmutatásokat is.

Főleg, mert akkor még az orvos tudomány sehol nem tartott.

márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
37%

2

Az mondjuk durva, hogy megcsonkítanád a gyereked nemi szervét...

márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
49%

19 milyen megcsonkításokról beszéltek? Ahh, mindegy, hagyjuk is.


Tartom magam ahhoz, hogy ennek színtiszta higiéniai okai voltak, azért építették bele a könyvekbe, mert akkor a sok istenfélő ember megteszi. Ennyi. Tulajdonképpen magához, a valláshoz semmi köze nem kellene, hogy legyen, de csak így tudták rávenni a sok embert. A baj azzal van, hogy manapság ugyanúgy ezzel lehet rávenni az embereket dolgokra, nem pedig tényekkel.


De persze ott a másik fele, akik meg ezt csonkításnak látják, és sehogyan se lehet meggyözni őket, hogy ez nem az... Ezek ugyanolyanok, akik vallási alapon csináltatják.

márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
67%

A körülmetélkedés, nem csonkítás.


Volt az ismerőseim között valaki, akit gyermek korában egészségügyi okokból metéltek körül, nem azért mert zsidó származású.

Egyáltalán nem szégyellni való, és nem is csonkítás. Ugyan úgy élte az életét, mint bárki. Volt felesége is, és nagyon szerették egymást, semmi hátránya nem származott ezekből.


Személy szerint, nem ítélem el az ilyen embereket.

márc. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!