Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Zsidok férfiak miért csinálják...

Zsidok férfiak miért csinálják körülmetélést?

Figyelt kérdés

1,figyma és bőrközött bőrt vágják el?


2.tovább birják igy aktust?


3.n3m lesz anyira érszékeny?


márc. 10. 08:25
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
43%

Levágni valamit a testről, amely természetesen a része és nem szaruból van (tehát nem haj vagy köröm) az csonkítás, igen.


Ha egy férfi felnőtt korában úgy dönt, hogy szeretné körülmetélni magát az megteheti, semmi gond. De mindenki maga döntsön a testéről. Nehogymár visszafordíthatatlan beavatkozásokat hajtsunk végre a gyerekeinken puszta hóbortból.


A higiéniai indokokat meg felejtsük el. Iható, szabályozható hőmérsékletű víz folyik a csapból és többszáz tisztálkodószer körül választhatunk. Hagyjuk, hogy nem lehet tisztán tartani magunkat, csak ha levágjuk a bőrt a férfiak péniszéről.

márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
65%
Ja és persze nem az egészségügyileg indokolt helyzetekről beszélek, hanem arról, amikor egy ostoba szülő végleges, visszafordíthatatlan döntést hoz a gyereke testéről csak mert miért ne? A kettes pont ilyen.
márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
60%

Annak, aki üzenetben antiszemitizmussal vádolgat, mert itt már gondolom túl sokan lepontozták:

1. Semmi bajom a zsidókkal.

2. Nemcsak a zsidóknál van vallási körülmetélkedés.

3. Az összes ostoba és káros vallási tradíciót elítélem, tekintet nélkül arra, hogy milyen nemzetiségű emberek gyakorolják.

4. Önmagában a vallással sincs bajom, csak azzal, amikor a vallás nevében beleszólunk más ember életébe / más emberek helyett hozunk döntéseket.

márc. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Én írtam neked, de nem vádoltalak. Olvasd el légyszíves ismét, amit írtam. Az utolsó két mondat 100%-ban igazolja, hogy tévesen ítélted meg a levelemet (vagy én írtam nagyon félreérthetően, ezt nem tudom )
márc. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak zsidóknál csinálják. Mi reformátusok vagyunk. Az USA-ban élünk. Mindkét fiamnak születésekor automatikusan megcsinálták. Azért külön kell szülés elött nyilatkozni, ha nem akarod.
márc. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Jó,mondjuk az egész USA és a 300 millió polgára annyi ésszel rendelkezik mint egy Németország (sokkal kisebb lélekszámmal)


Ráadásul sok ott a Zsidró, főleg Michigananben és Chichagoban

márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Isten a körülmetélést valaminek a szimbólumként rendelte el. Az ószövetség tele van olyan szimbólikus rituális parancsokkal amik a valóságot helyettesitik jelképes cselekedetekkel. Ezért győnyörű vallás a zsidó vallás és ezért lehet a Mózesi törvény minden parancsában gyönyörködni.

Az újszövetség magyarázza, hogy az igazi körülmetélés nem az ami külsőleg látható, hanem a bensőben az ember szivének nem a betűvel hanem a szellemmel való körülmetélése az igazi körülmetélés.

márc. 11. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Vannak akik azt állítják, hogy így nehezebb elkapni nemi betegségeket, mert a makk száraz lesz az aktus után. Ugye akinek van fitymája annak folyamatosan nedves és jó táptalaj a kórokozóknak. De ezt is csak úgy hallottam, nem tudom igaz e.
márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Mennyivel egyszerűbb lett volna, ha az apostolok megkövetelték volna az új keresztényektől (vagy a fiaiktól) a körülmetéltséget. A fél világ egységesebb lett volna odalent. Tisztább érzés.


Mellesleg a muszlimosodó Európában is egyre jobban terjed a körülmetélés, tehát az embereket meggyőzték az előnyökről.

márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Nincs előnye 29. Max annyi hogy nem rohad le akkor se ha nem mosod. De a higiénia a tisztálkodáson múlik.


Afrikai országokban kivágják a lányok csiklóját, hogy ne maszturbálhassanak. Ugye szeretnéd, ha ezt is megkövetelték volna az apostolok?

márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!