Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti, akik...

Jehova Tanúi! Ti, akik annyira otthon vagytok a Szentírás olvasásában és értelmezésében, ezzel a tudással - milyen világi ISKOLAI végzettséggel, - milyen SZAKMÁVAL, - milyen MUNKAKÖRBEN tudtok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

márc. 13. 23:13
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
30%

Nálad, hogy történt az, hogy elhívott Isten?



"Ez szégyen rájuk nézve, amit nem tudnának elviselni, pedig Isten ezzel szégyeníti meg őket, hogy az emberek szerinti, "sík hülyéket" használja fel, mert Ők nem akarnak kiemelkedőnek tűnni."


Csak az a kérdésem, hogyha a Jehova tanúit sík hülyének nézi vki az Neked miért nem boldogság?


Az, hogy én Jézust imádom Te mit mondasz engem?

Na, nem mintha számítana az Igazságban a Te véleményed max. Rólad tesz minősítést ...

márc. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:

Azzal kellene dicsekedni, hogy maradéktalanul elvégeztem egy feladatot, amit Isten Krisztus által kiadott, hogy tegyem meg.

Isten választottai mindig is ez alapján voltak mérve, nem a tanultságuk mértéke alapján.


Az Izraeliták nem voltak olyan "okosak" emberi szemszögből, mint más népek.

Még is előnyösebb helyzetben voltak, mert Őket nem emberi okoskodások vezették.

márc. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
41%

11

Úgy történt, ahogy másokkal is. Az első században is ez történt.

Krisztus elküldte tanítványait, hogy keressék meg az elveszett juhokat, és tereljék be.

Hozzám is eljöttek, és bár először nem értettem egyet.

De Istenem olyan információkkal látott el könyvtárakban, ami kétséget kizáróan bizonyítékok voltak.

Ezután alapos Biblia tanulmányozásnak vetettem magam alá.

Nem mindent értettem meg, de ezáltal, homályos dolgok kezdtek nagyon világossá válni.

Megértettem, mi Isten szándéka elhatározása, miért kezdett el teremteni, és amit az első ember elrontott, azt hogyan fogja megvalósítani.

márc. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

2.

KÖSZÖNÖM, számomra ez volt az a válasz, amire leginkább számítottam.


4.

A fenti kérdésemet pedig ez a mondat magyarázza legjobban:

"Pl az ott uralkodó világi légkör, vagy az emberi filozófia általi gondolkodás, nem fért bele a keresztény értékrendjükbe." - hát nem csodálom!

márc. 14. 12:40
 15/43 Jégszív ***** válasza:

#10.

"Ha Isten emberi mérce alapján gondolkodna, akkor az apostolok se lehettek volna választottak."


VEGYÉTEK MÁR ÉSZRE! - nagyon is józan "paraszti ésszel" gondolkodott!

Az írástudók, farizeusok kérdéseikkel az első percekben hülyét csináltak volna az "ács fiából". Neki olyan alanyok kellettek, akik bár jó szándékúak, de "tudásuk fordított arányban áll a hitükkel." Pont, mint ti...


Nem hibáztatlak benneteket, bár TI lennétek az egyetlen bepalizható populáció...! A történelem során számtalan önjelölt vezér, diktátor, kisisten használta ki az emberek HITÉT, tette őket ostoba fanatikusokká a maga hasznára és rögeszméjére.

Aki nem süket és nem vak, jelen korunkban is találkozhat hasonló jelenséggel.


Gyakran beszéltek holmi "antikrisztus" eljöveteléről. Felesleges, már lekéstetek róla! Már eljött, több is volt a kelleténél, és lesz is bőven, csak legyen, ha így megértitek! Lényeg, hogy találjanak megfelelő számú bepalizható, fanatizálható embert alantas céljaik eléréséhez.

márc. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
43%

Kedves Jégszív, itt nem paliznak át senkit.


Persze nem kell elhinned.

Még valamikori református, katolikus teológiát tanult emberek is vannak a Tanúk között. Ahogy Izraelita, vagy arab származású is. Jézus idejében is ha kevesen, de voltak Rabbiképzőt elvégző vallásvezetők is, akik bár félve, de elismerték Jézus személyét, és csatlakoztak a "tudatlan" emberekhez.


Azzal egyetértek, hogy sok az "önjelölt", azonban Isten szavának teljessége leleplezi őket.

A vallásokban sincs egység, ami eleve kizárja, hogy a megosztottság jellemeze Krisztus tanítványait.

Az egyik azt tanítja, hogy csak hit kell, a másik, hogy tettek is kellenek.

A Biblia tartalmáról pedig mit sem tudnak, csak kiragadott Biblia verseket idézgetnek, bizonyítékul a saját nézeteikre. Ami nincs összhangban más versekkel, a teljes Bibliával.

Leginkább Isten gondolkodásmódjával, és kezdeti elhatározásával sincsenek tisztában, mivel azt tanítják, hogy mennek az égbe.

De hogy ott mit fognak csinálni, és miért kellene az égbe menni, nincs magyarázat.

Sokan nem tudják, hogy az angyaloknak is szolgálatot végezniük, nem csak úgy ülnek egy felhőn, és lógatják a lábukat.

A Biblia leírja, hogy Ők szolgálatra tartott, és felkészített szellemek, akiknek feladatuk van.

Ahogy az embereknek is, csak nekünk a földdel kapcsolatos teendőink vannak.

Sokan meg elhiszik, hogy az égben Istennel lesznek, és szeretik az Istent, és ennyi.

De mivel bizonyítják, hogy szeretik Istent?

Valami bizonyítékát is kellene adni ennek.

Csak szavakkal nem lehet szeretni, az tettekben fejeződik ki leginkább.


Jézus kiadott feladatokat, parancsba adott elvégezni valókat.

Nem csak elhinni kell, hogy Isten létezik, meg hogy Jézus meghalt értünk.

Hanem valamivel illene megköszönni. Hogy hogyan köszönjük meg, azt nem mi határozzuk meg, hanem Jézus:

(János 14:15) 15 Ha szerettek engem, megteszitek, amit parancsolok nektek.

Az emberek pedig azt gondolják, hogy amit Jézus mondott, azt nem kell szó szerint venni, és tenni.

Csak azért mondta, hogy mondjon valamit....

márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

13#

Azért nem teljesen úgy történt anno, ahogy Veled.


Apcsel 2,

41 A kik azért örömest vevék az õ beszédét, megkeresztelkedének; és hozzájuk csatlakozék azon a napon mintegy háromezer lélek.

42 És foglalatosok valának az apostolok tudományában és a közösségben, a kenyérnek megtörésében és a könyörgésekben.


Az Úr jelenléte érezhető volt és egyből csatlakoztak, akik hittek..nem kezdett senki oknyomozásba.


Ez velem történt így, az szerete megragadott és után Ő mutogatja Isten dolgait én csak figyelek...és meghallgatom azt, amit Ő mutat.


Amúgy azt tudjátok, hogy Jézus a Mennyasszonyáért fog visszajönni, akiknek a szíve tűzben ég Jézusért ?

márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:

12#


Azzal dicsekszem, hogy megmentett Jézus és általvitt Isten országába....örök életet kaptam, s Menny az otthonom.


Jeremiás 9:24

Hanem azzal dicsekedjék, a ki dicsekedik, hogy értelmes és ismer engem, hogy én vagyok az Úr, a ki kegyelmet, ítéletet és igazságot gyakorlok e földön; mert ezekben telik kedvem, azt mondja az Úr.

márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

" Jézus a Mennyasszonyáért fog visszajönni, "

Ez így van.

Ki a "menyasszonya"?

A Bibliában Isten "férjnek" nevezi magát, a feleség pedig a népe, Izrael, akikkel szövetséget kötött.

Krisztus menyasszonya pedig azok a felkentek, akikkel szövetséget kötött a királyságára.

A "visszajön" azt jelenti, hogy a nagy nyomorúság végső szakaszában magához veszi a még földön élő felkent testvéreit, hogy együtt legyenek.

Nélkülük nem kezdődhet el Harma-geddon. Hiszen velük fog ítéletet végrehajtani a nemzeteken.

(Jelenések 7:3) . . .„Ne ártsatok a földnek, se a tengernek, se a fáknak addig, míg el nem pecsételjük a mi Istenünk rabszolgáit a homlokukon.”

(1Tesszalonika 4:17) 17 Azután mi, akik életben leszünk, velük együtt elragadtatunk felhőkben,. . .

Még ekkor sem hajlandóak az emberi vezetők Krisztusnak engedelmeskedni.

Bár magát Jézust és az angyalait nem tudják olyan módon bántani, de a földön lévő népét igen. Mivel Isten népe védtelennek tűnik, mert nincsenek felfegyverkezve, ezért siet a megmentésükre.

(Jelenések 19:19) 19 És láttam, hogy a vadállat, a föld királyai és a seregeik egybegyűltek, hogy háborút viseljenek a lovon ülő és a serege ellen.

A politikai rendszer teljesen meg fog semmisülni. Isten Királysága „szétzúzza és megsemmisíti mindazokat [az emberi] királyságokat, maga pedig megáll időtlen időkig”

(Dániel 2:44) 44 Azoknak a királyoknak a napjaiban az ég Istene létrehoz egy királyságot, amely soha nem fog elpusztulni. Ez a királyság nem száll át más népre. Szétzúzza és megsemmisíti azokat a királyságokat, és egyedül ez a királyság marad meg örökké,

márc. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a völegény, Jézus Krisztus, az imádóiért jön vissza. Egy vőlegénynek mindig is olyan mennyasszonya van, aki imádja Őt.



Jelenések 21:9

És jöve hozzám egy a hét angyal közül, a kinél a hét utolsó csapással telt hét pohár vala, és szóla nékem, mondván: Jer, megmutatom néked a menyasszonyt, a Bárány feleségét.



JW fordítás dettó

9 Majd jött az egyik a hét angyal közül – akiknél a hét csésze volt, tele a hét utolsó csapássalt –, és így szólt hozzám: „Gyere, megmutatom neked a menyasszonyt, a bárány feleségét!”


A Bárány, Jézus Krisztus.

márc. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!