Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti, akik...

Jehova Tanúi! Ti, akik annyira otthon vagytok a Szentírás olvasásában és értelmezésében, ezzel a tudással - milyen világi ISKOLAI végzettséggel, - milyen SZAKMÁVAL, - milyen MUNKAKÖRBEN tudtok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

márc. 13. 23:13
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

30

"Csak Jézus nem ezért ontotta a vérét, hogy egy nevet szentelj meg."


NEM CSAK EZÉRT. Jézusnak több dolgot magában foglaló feladata volt ezen a téren. Nagy felelősség volt a vállán.

Az első és legnagyobb, igen Atyja nevének, és uralkodási jogának igazolása volt. Amint említettem, az egész lázadás Isten személyét, és uralkodási jogát érintő kérdéssel kezdődött. Nem véletlen első parancsolat az Istennek járó kizárólagos imádat, és engedelmesség.

A második pedig az emberiség jövőjének helyreállítása.

Ezért a második legnagyobb parancsolat ezzel van összefüggésben, szeretnünk kell mindenkit. Jézus elsősorban az Atyja személye iránti hűségét, lojalítását, szeretetét igazolta, másodsorban pedig az emberiségért érzett szeretetét. Ezért jelentkezett, hogy az Atyja szeretetét ezáltal is közvetítse, és Ő maga is bizonyítsa.

Ezért olvassuk Jézusról, hogy utánozta az Atyját mindenben, mintha a tükörképe lenne.


Az imádat pedig az a szolgálat, és az egész életünkkel bizonyított hála, amit Isten messiási királyságának érdekében teszünk, vagy is támogatjuk Jézus uralmát mindenben.

márc. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Ejej még mindig a cselekedetekre hivatkozol. De nem ismered az Atya szívét.
márc. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:

32

Hát nem látod? NEM CSAK A CSELEKEDETEK....Istenem a "vakság"

márc. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Borzas_amobabajusz ***** válasza:

8: elég volt elolvasni az elmúlt évtizedek tanításait a weboldalon. Itt nem én hazudok, hanem ti.

De megszoktuk, hogy nem tudtok egyenesen beszélni, hisz ezt gyakoroljátok minden egyes héten a szituációs gyakorlatokban és erre biztat a szervezet is.

márc. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:

33

Jól mondod nem látod Jézust és nem is tudod imádni.

márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

34

Ez nem hazugság. Jézus finomításokat végez, nem egyszerre terheli le az embert, ahogy az első században sem tette.

De mondj amit akarsz, szabad akaratod van

márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:

36

Az a baj, hogy Neked nincs szabad akaratot.

Engem Jézus tett szabaddá, hogy bátran járulhatok az én Mennyei Édesapámhoz.


A Menyasszony imádja a vőlegényt.

márc. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
All right. Szép napot neked is.
márc. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Aham....Megmentett Jézus.
márc. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 Borzas_amobabajusz ***** válasza:

36: azért ezen felröhögtem. 😂

Szerintetek az igazságnak ezer arca van? Finomítani kell? Ha ma azt mondom a gyereknek, hogy nem ehet estére édességet, akkor holnap finomítok rajta, hogy de egy harapást mégis? 😂

Egyszerű a válasz: a mmi közé azoknak Istenhez, akik ezt a sok marhaságot kitalálják és azért változik, mert a vezető testületben is változás történt és az új tag egész mást mond, mint a régi 😂😂😂😂

márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!