Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztet vetni nem negatív...

Keresztet vetni nem negatív dolog?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam hogy az ember Jézussal emeli magát egy szintre ez által? Nem tudom ez a kereszténység melyik ágában van, láttam már egyházi személyeket keresztet vetni.
márc. 23. 06:27
 1/10 Prókátor ***** válasza:
100%

Keress utána egy olyan szövegnek, hogy "A keresztvetés 21 jelentése" (vagy valami hasonló az írás címe)!

A keresztvetés a katolikus egyházakban bevett szokás, és köze nincs ahhoz, hogy ezzel az ember Jézussal emelné magát egy szintre. Ez nettó hülyeség jobb esetben, esetleg direkt hazugság.

márc. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
83%

Tessék? Miért emelném magamat Jézussal egy szintre? Minden alkalommal, mikor imádkozom?

A keresztvetés hitvallás, jele annak, hogy imádkozom.

A Prókátor által említett írást nagyon ajánlom: [link]

márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
4%
keresztet a halottra szoktak vetni!
márc. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Soha nem volt, és nem is tettek ilyet még az első tanítványok sem.

Sajnos a hatalomra jutott egyházak, olyan tanításokat szokásokat vettek fel, aminek köze sincs a keresztény élethez, vagy az Istennek járó imádathoz.


Mindössze embereknek akarnak megfelelni, nem Istennek.

márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
83%

#4

Most következik az Ördögtornyos cikk idézése, ami a New Catholic Encyclopedia és a Cyclopedia "idézeteivel" támasztja alá, hogy aki keresztet vet, elkárhozik?

Először is, keresztet vetni nem kötelező. Semmi olyan tanunk nincs, ami azt mondaná, hogy bűn, ha nem vetsz keresztet imádkozás előtt és után (ha mégis találnál ilyet, a Katolikus Egyház Katekizmusából idézd FORRÁSMEGJELÖLÉSSEL).

Megtisztelnél, ha elolvasnád s értelmeznéd, amit írtam.

márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5

Nem jön semmilyen torony.

Azt csinálsz amit akarsz.

Én a kérdésre válaszolok, ennyi.

márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A keresztvetés az egyik legősibb hitvallás, miért lenne negatív dolog?
márc. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Lucifer-666 ***** válasza:
100%

"Mindössze embereknek akarnak megfelelni, nem Istennek."


Ezt kifejtenéd? Isten nem az ökörtorony kufárjai, akik pusztítják fölöslegesen a fákat....

márc. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

4#Tehát minden vallas a tanukon kivül! embereknek akar megfelelni...


Miközben manapság nagy méreteket öltött a( valódi) keresztenyek kivegzese es/ vagy üldözése....Csak a top ötvenbe bekerült országokban több mint 312 millió keresztény súlyos szintű üldözéséről számoltak be es ez nem a teljes szám,plane az iszlam lakta területeken..

Az ostobasagodtól és gernictelenségedtől felfordul a gyomrom..

márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem több keresztény ölt meg nem keresztényt mint ahány keresztényt ölnek meg manapság.
márc. 24. 04:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!