Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Örulnétek ti is akárcsak én...

Örulnétek ti is akárcsak én ha egyes keresztény irányzatoknak igazuk lenne miszerint a halál után rögtön megkapjuk Istentől a megdicsőult testunket és ebben a testben tartozkodnánk a mennyországba?

Figyelt kérdés

márc. 25. 07:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Melyik irány mondja ezt?
márc. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
millenarizmus.preterizmus
márc. 25. 08:02
 3/14 A kérdező kommentje:
Én szerintem isten annyira joságos és szeret minket, hogy a halál után nem hagyja hogy bármiben hiányt érezzunk ezért egy átmeneti testttel fogja jutalmazni az őt szeretőket vagy ha ugy ettszik egy végleges megdicsöult testet add nekunk hogy ne szenvedjunk a test hiányában.
márc. 25. 08:03
 4/14 A kérdező kommentje:
a végtelen istennek ez semmiség hogy egy testel jutalmazza a hívőket ami olyan mint krisztusé mert elivel jézus már megváltotta bűnunket és nekunk is a halál utáán számot kell adni életunkről ez után már semmi nem akadályozza szerető Istenuket, hogy bármibe is hiányt szenvedjunka mennyországba
márc. 25. 08:05
 5/14 Jégszív ***** válasza:
64%
"Boldogok a lelki szegények," - mert a hülyeségük nem nekik fáj...
márc. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
te minden kérdéssem alá odaböffentesz valamit 5ös. menjél huzzál a kérédsem alol át a természettudomány kategirában és imádkozz az atomokhoz hátha megszolalnak vagy vizsgálgasd a többi irigy barátaiddal mikroszkop alatt a mennyországot hátha meglátjátok,t isten legyen azzal a romlott szíveddel na pácső
márc. 25. 08:21
 7/14 A kérdező kommentje:
a lutheránusok is ezt hiszik és a metodisták
márc. 25. 08:28
 8/14 anonim ***** válasza:

Én csak azt nem értem, hogy ha Isten ennyire jóságos, akkor miért nem halmoz el minket már a halál előtt a jó dolgokkal?

A végtelen Istennek ez semmiség volna.

márc. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia


Személy szerint nem vágyom erre.

Szeretném elmondani, hogy miért.

Aki az égben él, semmivel sincs jobb vagy kiválóbb helyzetbe azokkal szemben, akik a földön élhetnek majd a feltámadás után.

Ez pedig nem azt jelenti, hogy rossz értelemben "testi gondolkodású" vagyok. A földön történő feltámadás is jutalom. Jézus ezért is halt meg, hogy amit Ádám elveszített, és az utódainak is elvesztette a jövőjét, azt helyreállítsa.

Szeretek kertészkedni, nagyon szeretem az állatokat, a virágokat, a különböző illatokat, gyümölcsöket ételeket, a csodás tájakat....

Szívesen felfedezném a még ismeretlen területeket, szívesen úszkálnék delfinekkel az óceánban...Sőt szívesen szülnék még gyermekeket is, akiket felnevelhetek boldog és békés, egészséges körülmények között.


A Bibliában leírtak alapján, akik lehetőséget kapnak az égi életre, azoknak más feladatuk lesz, mint akik a földön fognak élni.

Sokan úgy vélik, hogy ott más dolog nem lesz, mint boldogan élni, és szeretni egymást, és ennyi. De vajon a boldogság, mitől ered abban az életben? Jézus azt mondta, hogy a boldogság elsősorban az Istenhez fűződő kapcsolatból fakad, és abból, hogy megtesznek bizonyos feladatokat, amit Isten kér tőlük.

Az tény, hogy az angyalok is boldogok, szeretik egymást, és a Teremtőjüket. Azonban ők sem tétlenkednek, mert bizony nekik is van feladatuk, csak más, mint az embereknek.

A Jób könyvének első fejezetében olvashatjuk, hogy az égben az angyalok ugyan úgy rendszeresen összejönnek Isten színe elé, hogy imádatot mutassanak be neki, mint ahogy itt a földön az emberek, amikor a gyülekezetbe mennek. Sőt Isten még feladatokat is ad nekik, jól lehet, ott nem termesztenek fákat, növényeket, nem házasodnak, nincsenek gyermekeik.


Ezért én Inkább várakoznék a földi feltámadásra.

márc. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Aki találkozott Jézussal Krisztussal, Szent Szellem vezeti az útját annak kiváltság, hogy tudja, ha meghal is él.

Szóval én ünnepi ruhába szoktam öltöztetni a szívemet, amikor végig gondolom, hogy meghalok és utána találkozni fogok szemtől szembe Jézussal, a Megváltóval. A Mennyben csak öröm, béke, szeretet van Isten jelenlétében.

márc. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!