Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Örulnétek ti is akárcsak én...

Örulnétek ti is akárcsak én ha egyes keresztény irányzatoknak igazuk lenne miszerint a halál után rögtön megkapjuk Istentől a megdicsőult testunket és ebben a testben tartozkodnánk a mennyországba?

Figyelt kérdés

márc. 25. 07:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én például örülnék neki. Mondom ezt ateistaként, szerintem tök jó lenne örökké élni. Nem ragaszkodok ugyanakkor az "azonnal mennybe megyünk" verzióhoz, én örülnék a "földi paradicsomnak" is, bármilyen örök életet elfogadnék, köszönöm szépen.
márc. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 neked is örökéleted van Jézus biztosította mindenki számára, attól még, hogy valaki ateista Isten ugyan úgy vagy még jobban szereti mint egy hívőt hisz az elkallódott gyermeknek is több szeretett kell
márc. 25. 16:03
 13/14 anonim ***** válasza:

11

A földön is béke és szeretet lesz, Krisztus ezer éves uralma alatt. Sőt tökéletes egészségben, és halál nélkül élhetnek az emberek örökké. Krisztus ezért halt meg. A Bibliában Isten megígérte, hogy helyre állítja azt amit Ádám elvesztett, és az utódainak is ezt hagyta örökségül. Krisztusnak ezért kellett eljönnie, és letennie az életét.

Istennek eredetileg nem is volt szándékában, hogy az emberek meghaljanak, és aztán az égbe menjenek.


Az újszövetséget keverik sokan ezzel a szándékkal.

A halál az emberiség ellensége, és ezt az ellenséget Isten megfogja semmisíteni, Krisztus halálának érvényre jutásakor.

Akik addig meghaltak, a földre fognak feltámadni.

(1Korintusz 15:26) 26 Az utolsó ellenség, a halál is megsemmisül.

Nem az angyalok ellensége a halál, hanem az embereké.

Ebből jól lehet látni, hogy az emberekre vonatkozik, hogy a halál nem lesz többé.

Az újszövetséget pedig Jézus azokkal kötötte meg, akiket Isten kiválaszt, hogy legyenek a fia társkirályai, és főpapjai a földön maradottakon.

Ezért nem mindenki megy az égbe.

márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ún úgy fogom fel, hogy jelenlegi testünk minden emléke Istennél van. Múltbeli, sőt jövőbeli emlékeink is egyaránt Istennél vannak. Isten pedig olyan magasságban van, ahol mindenre minden szemszögből hajszáll pontosan rá lehet látni. Úgy fogom fel, hogy ha meghalok, akkor Istenhez megyek. Testem , egóm, elmém és az időérzékelés miatt eltorzult emlékeim pedig hátramaradnak. Istenről pedig sejthetjük, hogy olyasmi természet, mint Jézus. Jézus pedig tanított és csodálkozásra készteti a mai napig az ember lelkét. Sőt Jézus a látásmódját és minden ismeretét igyekszik a mai napig átadni. Igy Isten is ugyanezt fogja tenni.


Így hitem szerint , ahogy Jézus tanította, Istenhez megyünk és nála fogunk lakni, mert előkészítette a helyünket ott. Mi pedig ugyanúgy rálátással bírunk majd mindenre. Mert a menyország nem ismeretlen hely. Ugyanúgy érvényesül ott is isten akarata, akár csak a földön. Innen nézve, a mi kis 3 dimenziónkból egy egyirányú időfolyamban ez gyakran igazságtalannak tűnik. De abban a dimenzióban, ahol már lelkünk látását nem takarja ki az ember hús vér teste és minden egyszerre történik egészen más képet kapunk a valóságról.


Ha Odaát leszünk, Istennel, akkor minden élőlény emlékeivel rendelkezünk. Mindenki látja az én szemszögemből az én életemet, mintha csak leélte volna, ahogyan én is látom majd a te életedet mindenkivel együtt, mintha csak leéltem volna. Ugyanúgy, ahogy te is látod majd mindenki életét a sofőrülésből, mintha csak veled történt volna.


És ez lenne a meg dicsőült test. Ez lenne Isten teste. De Isten több egy kollektív tudatnál. Isten az maga a mindenség. Ezt ép ésszel felfogni nagyon nehezen és keservesen lehet. Ennek az egészét megérteni és látni, hogy Jézus minden tanítása igaz viszont maga a megváltás.


Gyakorlatilag ebben a pillanatban is egy egésznéma vendégsereg van bennünk és éli át, hogy mit teszünk érzünk, hallunk.

Ezt onnan tudom, mert fentről megsúgták nekem. Nem szárnyas angyal jött le az égből, hanem az engedte meg, hogy mindezt lássam, aki a világra ítélte lelkünket, hogy majd visszatérjünk hozzá színesítve ezzel a világmindenséget.


Lesz, aki pokolként éli majd meg szinte az összes ember emlékét. Lesz, aki menyországként éli meg ezt. Ki, mihez szokott hozzá.

De nem baj, ha ezt most nem bírjátok befogadni, vagy elborult Istenkáromló agyszüleménynek tartjátok. Úgyis megtapasztaljátok majd ezt.


Ne feledjétek, mindenki a vendégetek a testetekben. Éljetek hát úgy, mint a jó vendéglátó, aki törekszik arra, hogy vendégei a lehető legtökéletesebben érezzék magukat. Hiszen mindenki a vendégetek most is. Isten hozott benneteket, Barátaim!

márc. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!