Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted is jól gondolom?

Szerinted is jól gondolom?

Figyelt kérdés
Hiába mondják a hívők hogy van pokol meg menny mert a biblia azt írja... Egy az hogy a bibliát is emberek írták.. én úgy gondolom mint első áldozó voltam és templomba jártam sokáig, hogy senki semmit se tud pontosan. Élő ember nem tudja hogy a mennyei Atya e az igazi Istenség és hogy Egyszülött fia Jézus a Mi Megváltó Urunk e ... Semmit sem tudunk a nagy tudosok nem tudják... Jó most majd jönnek a kommetek hogy én már ítélet alatt vagyok mert nem hiszek Isten egyszülött fiának nevében ismerem ezeket az igeket de gondolkodjunk senki se tudja pontosan hogy ott mivan csak az aki már meghalt..
márc. 25. 19:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%

Ezért az a neve, hogy "hit". Hinni kell, nem tudni.


Nem értelek, lényegében mi is a kérdés?

márc. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:

Szerintem nem baj, ha az egyén érdeklődik a vallások iránt vagy hisz bármiben, de ha valaki erőszakos és le akarja tolni mások torkán az ő saját igazságát, akkor baj van. : D


Valószínűleg az teremtette meg a vallásokat, hogy az emberek féltek a bizonytalanságtól. Könnyebb élni, ha kapaszkodhatnak valamibe, a túlvilág gondolatába. Ezt a vallásalapítók és egyházak jól kihasználták és manipulálni kezdték a tömegeket. A fő motivációjuk a hatalom és a pénz lehetett. És még most is az. Legalábbis így gondolom.

márc. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
52%
Ezért hit a neve. Senki nem tudja, mi hozta létre a világot, és miért. A tudomány sem tudja. A vallások azért alakultak ki, hogy valami támpontot adjanak az embereknek, de valóságalapjuk pont annyi, mint bármelyik dajkamesének kb :D
márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Szerintem: ez az IstenJézusÚrAtyaEgyszülöttFiaMiMegváltóUrunk vagy hogy a pékbe is nevezik alapból nincs, egy kitaláció.

Amint a zember feltalálta a tüzet, azóta hisz mindenféle, elnevezett szellemlényekben.

márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ezért jó a tudatlanság ezen irányban, mert így még előttünk van életünk legnagyobb titka.

Én hiszek istenben, de a menyországban és a pokolban nem.

Szerintem reinkarnálódunk, nekem legalábbis vannak előző életbeli emlékeim.

márc. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
#5 a francba…elég lenne egyszer élni :(
márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%
#3 senki se tudja ki hozta letre a vilagot? Egy.. nem letrehoztak, ketto, de pontosan tudjak :)
márc. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Valószínűleg az teremtette meg a vallásokat, hogy az emberek féltek a bizonytalanságtól. Könnyebb élni, ha kapaszkodhatnak valamibe, a túlvilág gondolatába. Ezt a vallásalapítók és egyházak jól kihasználták és manipulálni kezdték a tömegeket. A fő motivációjuk a hatalom és a pénz lehetett. És még most is az. Legalábbis így gondolom."



És a vallás alapítók, akik a vallásokat szerinted kitalálták, ők mibe kapaszkodtak? Mert ha tudták, hogy csak ők találták ki az egészet, akkor a saját találmányuk az ez irányú igényüket már tudta volna kielégíteni.



Nem értem mitől olyan betyár nehéz hinni.

Bár mondjuk: (Lk 13:24) 13 „Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a pusztulásba vezet, és sokan járnak rajta. 14 De az életre vezető ajtó szűk, az ösvény keskeny, és csak kevesen találják meg.”

márc. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

#7 egyrészt azt írtam, hogy “mi”, másrészt nem, nem tudja senki.


“ The Big Bang was the moment 13.8 billion years ago when the universe began as a tiny, dense, fireball that exploded. Most astronomers use the Big Bang theory to explain how the universe began. But what caused this explosion in the first place is still a mystery.”


Tehát arról van elmélet, hogy az univerzum hogyan kezdett tágulni (big bang), de hogy mi volt az a pici valami, ami felrobbant, mi hozta létre és miért robbant fel, senki nem tudja.

márc. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

#9


Amit ráadásul Georges Lemaître belga pap dolgozott ki.

márc. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!