Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted is jól gondolom?

Szerinted is jól gondolom?

Figyelt kérdés
Hiába mondják a hívők hogy van pokol meg menny mert a biblia azt írja... Egy az hogy a bibliát is emberek írták.. én úgy gondolom mint első áldozó voltam és templomba jártam sokáig, hogy senki semmit se tud pontosan. Élő ember nem tudja hogy a mennyei Atya e az igazi Istenség és hogy Egyszülött fia Jézus a Mi Megváltó Urunk e ... Semmit sem tudunk a nagy tudosok nem tudják... Jó most majd jönnek a kommetek hogy én már ítélet alatt vagyok mert nem hiszek Isten egyszülött fiának nevében ismerem ezeket az igeket de gondolkodjunk senki se tudja pontosan hogy ott mivan csak az aki már meghalt..
márc. 25. 19:09
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Newton, soha nem tagadta Isten létezését. S ha kevesen is, de vannak tudósok, felfedezők, biológusok, kutatók, akik mind kiállnak Isten létezése mellett.


Egyébként pedig Newtonnak volt egy ateista barátja, aki Newton egyik találmánya miatt lett hívő.

Newton megbízott egy ügyes műszerészt azzal, hogy a naprendszer modelljét elkészítse számára. A bolygókat szemléltető golyókat egy hajtószerkezet mozgatta, élethűen utánozva a bolygók saját pályájukon történő mozgását az űrben.

Newtont ateista barátja látogatta meg. Mikor meglátta a modellt, működésbe hozta, és elragadtatásában felkiáltott: „Ki csinálta ezt?” Newton azt válaszolta: „Senki!” Az ateista azt felelte: „Valószínűleg bolondnak nézel! Valakinek csak csinálnia kellett, méghozzá egy lángésznek!”

” Ekkor Newton ezt mondta barátjának: „Ez itt csupán gyenge utánzata egy sokkal nagyszerűbb rendszernek, melynek törvényeit ismered, mégis képtelen vagyok meggyőzni téged arról, hogy ennek az egyszerű játéknak sem tervezője, sem alkotója nincsen. Ezzel szemben te váltig fenntartod azt a hitedet, hogy a nagyszerű eredeti, amelyről a terv készült, tervező és alkotó nélkül jött létre.”

márc. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!