Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerinted is jól gondolom?

Szerinted is jól gondolom?

Figyelt kérdés
Hiába mondják a hívők hogy van pokol meg menny mert a biblia azt írja... Egy az hogy a bibliát is emberek írták.. én úgy gondolom mint első áldozó voltam és templomba jártam sokáig, hogy senki semmit se tud pontosan. Élő ember nem tudja hogy a mennyei Atya e az igazi Istenség és hogy Egyszülött fia Jézus a Mi Megváltó Urunk e ... Semmit sem tudunk a nagy tudosok nem tudják... Jó most majd jönnek a kommetek hogy én már ítélet alatt vagyok mert nem hiszek Isten egyszülött fiának nevében ismerem ezeket az igeket de gondolkodjunk senki se tudja pontosan hogy ott mivan csak az aki már meghalt..
márc. 25. 19:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

De.

Stewe és brian, amikor kidobódtak az időváltóval. :D

márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
es te honnan tudod hogy senki sem tudja? 😂 Latod, ez a hit.
márc. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Szólítsd meg Jézust ...
márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Ja, biztos tudja, csak megtartja magának a kis huncut.
márc. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:

8-as:

"És a vallás alapítók, akik a vallásokat szerintedt kitalálták, ők mibe kapaszkodtak?"


Szerintem ez változó. Van, aki maximálisan tud hinni abban, hogy ő maga egy kiválasztott, be van avatva isten tudásába. De nem mindenkinek kell túlvilágba vetett hit. Ha tömegek követnek és elhiszik a szavaid, ha egy közösség tagja vagy, ezek is identitást adhatnak. Talán olyan is volt, aki valóban szert tett valamilyen tudásra és jó szándék vezérelte. Az a baj, hogy az emberek irányíthatóak a vallás által, és ezért olyan szörnyűségekbe vitték bele őket, akár a Biblia szavaira támaszkodva, mint a keresztes háborúk. Több emberről tudok, akit gyakorlatilag megnyomorított a vallásos közeg, amiben nevelkedett.


Én is sok mindenben hiszek. De ez nem azt jelenti, hogy rá akarnám tukmálni a másikra a saját hitemet, mint egyetlen szent igazságot. Ez csak feszültséget és rossz érzéseket szülne. Szerintem fontos, hogy mindenki saját maga találja meg az útját az életben. Csak attól, hogy valaki katolikusnak, buddhistának vagy ateistának mondja magát, még senki sem lesz sem jó, sem rossz ember szerintem.

márc. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Hiába mondják a hívők hogy van pokol meg menny mert a biblia azt írja.."


Kedves Kérdező.

Az első mondatod máris megcáfolom, ugyan is a Biblia nem beszél a "pokolról, és a mennyországról" úgy, ahogy közel két évezrede elhitették az emberekkel.


Az viszont igaz, hogy emberekkel lett leíratva. Mit gondolsz, kivel íratta volna le a szavát? Talán angyalokkal?

Az ésszerűtlen lett volna, mivel az angyalok nem tudják az embereknek úgy közvetíteni Isten szavát, mint egy ember. Mivel nem élnek fizikai testben, nincsenek olyan érzéseik, fájdalmaik, vagy bárminemű fizikai tapasztalatuk, mint nekünk embereknek.

Ugyanakkor azok az emberek, akiket erre a feladatra kiválasztott, nem voltak sem a tudományban, sem az egészségügyben jártasak.

Még is tartalmaznak olyan beszámolókat, amit több mint 3000 évvel hitelesítettek olyan tudósok, mint Pk. Sir Isaac Newton.

Vagy a fertőzések terén orvosilag helyesen jártak el Isten népe körében, vagy akár a halottakkal kapcsolatos teendőkkel.

Nem is volt Halva születés, pedig az Anyák Megmentője jóval később fedezte fel, miért vannak gyermekágyi lázban halálozások.

Történelmileg is megállja a helyét, hiszen országok, kultúrák, földrajzi helyek, szokások, pontosan vannak leírva.

A biblia írói pedig különböző korban éltek, és háttérrel rendelkeztek, össze sem tudtak beszélni.

Még is az egész könyv egyetlen egy témán vonul végig.

Előre pedig egyetlen ember sem befolyásolhatja a jövőt, sem nem látja, hogy mit hoz a holnap.

Még is olyan próféciákról olvashatunk, amik az utolsó pontig, a legapróbb részletekig beteljesedtek, és napjainkban is folyamatosan teljesednek, és haladnak azon az úton, amelyen Isten akarata megvalósul.


A "nagy tudósok" honnan is tudhatnák? Isten mikor használt fel olyan embereket, akik eleve kizárják Isten létezését a terveikből, életükből.

Egyszerű tanulatlannak számított emberek megszégyenítő módon leleplezték a nagy "tudósokat, az "okos vallásvezetőket".


Egyenlőre pedig nincs senki ítélet alatt. Még lehetősége van bárkinek felismerni Isten igazságát, és elfogadni a hatalmát.

Jelenleg a kegyelmi időszakban élünk, ami valóban hamarosan lejár.

De addig érdemes elgondolkodni, hogy egy szerető Isten miért is ne használta volna fel azokat a hűséges embereket a szava leírására, akikben látta lehetőséget, hogy maradéktalanul elvégzik ezt a feladatot?

márc. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Az a baj, hogy az emberek irányíthatóak a vallás által, és ezért olyan szörnyűségekbe vitték bele őket, akár a Biblia szavaira támaszkodva, mint a keresztes háborúk. Több emberről tudok, akit gyakorlatilag megnyomorított a vallásos közeg, amiben nevelkedett."


Ez mind szép és jó, vagyis nem jó, de a lényeg az, hogy midez semmit nem befolyásol Isten létében vagy nem létében.


Kit érdekel, hogy a katolikus egyház hogyan kavart a középkorban. Attól még Isten ugyanúgy létezhet és létezik is. Semmit nem tesz........

márc. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

16-os:

"Nem is volt Halva születés, pedig az Anyák Megmentője jóval később fedezte fel, miért vannak gyermekágyi lázban halálozások"


Ez egy bizonyítható tény? Hol nem volt?


"Még is olyan próféciákról olvashatunk, amik az utolsó pontig, a legapróbb részletekig beteljesedtek,"


Van erre esetleg példád?


"A biblia írói pedig különböző korban éltek, és háttérrel rendelkeztek, össze sem tudtak beszélni."


Én úgy tudtam -irodalom órán is tanultuk- hogy az idők során többször is cenzúrázták a Bibliát. Bizonyos iratokat kivettek, átírtak, hozzátettek. Ez volt a kanonizálás, ami még az utolsó apostol halála utáni évszázadokban is tartott, és az egyház döntött az iratok sorsáról.

És mégis úgy gondolod, hogy tökéletesen hitelesek? Ha igen, miért?


"Még is tartalmaznak olyan beszámolókat, amit több mint 3000 évvel hitelesítettek olyan tudósok, mint Pk. Sir Isaac Newton."


Hitelesítettek? Vagyis a mai tudomány állása szerint azt mondták, hogy : minden tényt és bizonyítékot összevetve ez és ez a beszámoló bizony igaz, tehát isten létezik?

Vagy hogyan kell ezt érteni?

márc. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18

Már az Édenkertben elhangzott az első prófécia, Jézussal kapcsolatban.

Isten nem hagyta annyiban, hogy az ember elvesztette a tökéletességét, és gondoskodott a jövőről. Hagyhatta volna annyiban is, születünk, dolgozunk megöregszünk és meghalunk.

Annyira szereti az emberiséget, hogy nem mondott le róluk, tudta, hogy ha kevesen is, de lesznek akik szeretik, és hűségesek maradnak, a nehézségek ellenére is.

Ábrahámnak is megígérte, hogy a leszármazási vonalán fog a megváltó megszületni. ezt később többeknek megerősítette, köztük Dávid királynak.

De Babilon bukása is, 200 évvel előtte a legapróbb részletekig megvalósult.

Ráadásul, egy nem Izraelita, hanem Méd-perzsa király Cirust /kürosz/ használta fel erre, általa szabadította ki Izrael népét.

De vanak benne Nagy Sándorról, a négy hadvezéréről, Rómáról, és más felemelkedő, majd letűnő világhatalmakról.

Napjainkban pedig a Jézus, és más emberek által elmondottak haladnak a vége felé.

márc. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Miért hiteles a Biblia, az egyik oka amit az előzőekben mondtam.

Ugyanakkor az egyház kivette volna az ellenük írottakat is.

Isten nem hagyta, hogy maradandó kárt tegyenek a szavában.

Maguk az ásatásokon talált régészeti leletek bizonyítják ezt, amit a II-V. században írt tekercsek papiruszok tartalmaznak. Vagy akár az Ézsaiás holt tengeri tekercse, amit megtaláltak.

Ezeknek a száma több mint 5000, (fordítások, tekercsek, papiruszok)


Isten még azokat is feltudja használni a céljaira, akik valójában, nem tartoznak hozzá. A Bibliában számtalan ilyen példa van.

Az egyházak égbekiáltó bűnei, nem titok. Azonban említsünk olyan személyeket, akik ennek ellenére vállalták a kiátkozást és a halált, hogy megvédjék Isten szavát.

Ezeket a leleteket összehasonlították és megállapítható, hogy az emberi tökéletlenség ellenér, és a kisebb hibákat leszámítva, Isten szavát úgy olvashatjuk, ahogy Isten akarta.

márc. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!