Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő emberek azért tűrik a...

A hívő emberek azért tűrik a szenvedéseket az életük alatt hogy, megmutassák a hitük erősségét? A nem hívők miért tűrnek? És akik hívők de, nem Istenben ők miért?

Figyelt kérdés

márc. 31. 14:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szenvedéseket tűr bárki?
márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Embere és helyzete válogatja, hogy ki konkrétan mit, miért és meddig tűr el.
márc. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%

A keresztény ember elsősorban azért tart ki, hogy ne Sátánnak legyen igaza, amikor Rólunk van szó. Ugyan is Sátán azt állítja, hogy minden ember megtagadja az Istenét, ha próba, vagy nehézség éri. Ezért az ember önző, és csak érdekekből hűséges Istenhez.

Másodsorban azért kell tűrni, mert Isten az akinek joga van bosszút állni.

Egy keresztény életet élő nem veheti el ezt a jogot Istentől.

Igazságos ítéletet egyébként is Isten hoz, az emberek hajlamosak az érzelmi nyomás alatt másként látni egy helyzetet, így az ítélkezés sem lesz megfelelő mértékű.

márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3: mert csak úgy lehet nem tűrni, ha megtagadod Istent, illetve ha bosszút állsz?


Ezt fejtsd ki, kérlek, mert számomra hiányos a logika.

márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"azért tűrik a szenvedéseket az életük alatt hogy, megmutassák a hitük erősségét?"

Nem, ezt képmutatásnak hívják.

márc. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én nem sarkítanám le ennyire. Sem hívő, hitetlen vagy ateista nem szenved, ha van más opció. Most nem arra gondolok, hogy nem veszek be fájdalomcsillapítót, ha 1-2 havonta elkezd fájni a fejem. Ezt nem nevezném szenvedésnek, hanem kellemetlenségnek.


A szenvedést pedig tűri mindenki ugyanazért, ha szükséges. Jézus példáúl a szenvedéseit azért tűrte, mert ez volt a módja. Hű maradni a saját tanításomhoz, hitelesnek maradni ezt jelentette neki. Ezért érdemes volt meghalni, hiszen a világot formálta át szenvedésével.


Ugyanezt teszi minden ember. Ha van valami vagy valaki, akiért érdemes vállalni lelki vagy testi szenvedést, akkor azt vallástól függetlenül vállaljuk. A szenvedés pedig sokféle lehet. De ok nélkül senki sem szenved. Ha lehet tenni ellene, akkor teszünk.

Mondjuk vannak, akik élvezik, de ez egészen más történet.

márc. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4

Nem ezt mondtam.

Azt írtam, hogy a keresztény életet élő, vagy is Krisztus tanítványának más okai vannak.

márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: igen, és pont ezt a két okot foglaltam össze.
márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"A hívő emberek azért tűrik a szenvedéseket az életük alatt hogy, megmutassák a hitük erősségét?"

Szerintem ha nem lenne bűn az öngyilkosság akkor elég sokan öngyilkosok lennének egy gyónás után.

márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8


Én úgy vélem, hogy ok nélkül is lehet türni, talán egy tehetetlenség miatt.

Azonban ha van ok arra, miért türjön valaki, az könnyebbé teszi a türelem gyakorlását.

márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!